12/06/2026
Za nami IV edycja „Akademii Seniora” – projektu socjalnego o charakterze edukacyjno-profilaktyczno-integracyjnym, realizowanego od 1 października 2025 r. do 11 czerwca 2026 r. dla Seniorów miasta Bełchatowa. Wspólnie realizowaliśmy działania pod hasłem: Aktywizacja – Bezpieczeństwo – Zdrowie – Integracja, których celem było aktywizowanie i integrowanie seniorów w środowisku lokalnym oraz wzmacnianie ich zdrowia i poczucia bezpieczeństwa.
W tegorocznej edycji uczestniczyło aż 311 osób, a w ramach projektu zorganizowano 133 spotkania: edukacyjne, profilaktyczne, historyczne, rehabilitacyjne, taneczne, integracyjne, literackie, rękodzielnicze i kulinarne. Seniorzy uczestniczyli również w IV Olimpiadzie Sportowej Seniorów, akcji „Gorączka Złota”, zbiórce dla Domu Chłopaków w Broniszewicach oraz akcjach na rzecz dzieci ze świetlic „STER” i „PROMYK” oraz Przedszkoli Samorządowych nr 5 i 7. Z dumą wspominamy także wystawy fotograficzne „Pasje uchwycone w kadrze” oraz występy grupy tanecznej „Niezapominajki”, która reprezentowała Akademię Seniora podczas IV Turnieju Walking Futbol w Zgierzu.
Z całego serca dziękujemy wszystkim Seniorom za obecność, aktywność, uśmiech, wspólne rozmowy, udział w zajęciach, ćwiczeniach, spotkaniach i wydarzeniach. To dzięki Wam Akademia Seniora tętniła życiem, energią i prawdziwą radością.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Władz Miasta Bełchatowa, Pana Patryka Marjana Prezydenta Miasta Bełchatowa oraz Pani Agnieszki Ludwiczak-Maszewskiej, Pana Wojciecha Piaseckiego – Wiceprezydentów Miasta Bełchatowa, Dyrekcji i Kierownictwa MOPS oraz wszystkich osób zaangażowanych w realizację projektu: koordynator projektu Miry Ciesielskiej oraz Joanny Chodorowskiej, Anny Bryk, Joanny Kudry, Agaty Paluch, Bartłomieja Pielesa, Marioli Siejki, Ewy Nuzikowskiej, Agnieszki Goli-Woźniak i Moniki Michalskiej.
Dziękujemy fizjoterapeutkom z Działu Pomocy Usługowej MOPS, Pani Joannie Martyniak-Kobiec oraz Pani Wioletcie Krawczyk za profesjonalizm, zaangażowanie i troskę o zdrowie naszych uczestników.
Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Dyrekcji i Pracowników Miejskiego Centrum Kultury, Muzeum Regionalnego oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej za współpracę, życzliwość i wsparcie w realizacji licznych przedsięwzięć.
Za współpracę, wspólnie spędzone chwile, taniec oraz codzienne wsparcie okazywane seniorom podziekowania kierujemy do „Stokrotek” – Cafe Senior Raj II oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Dziękujemy także Dyrekcji, Pracownikom i Wychowankom Przedszkoli Samorządowych nr 5 i nr 7, a także Kierownictwu, Pracownikom i Wychowankom świetlic „STER” i „PROMYK” za piękne występy artystyczne, wzruszające laurki, serdeczność i budowanie międzypokoleniowych relacji, które pozostaną z nami na długo.
Dziękujemy wszystkim partnerom, prelegentom, instruktorom, wolontariuszom i osobom wspierającym Akademię Seniora. Razem stworzyliśmy miejsce pełne życzliwości, aktywności i wzajemnej inspiracji.
Na zakończenie życzymy wszystkim Seniorom słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas przyniesie odpoczynek, zdrowie, wiele pięknych chwil w gronie najbliższych oraz energię do realizacji marzeń i pasji. Wracajcie po wakacjach wypoczęci, pełni sił i nowych inspiracji. Już dziś cieszymy się na kolejne spotkania w Akademii Seniora od 1 października. ❤️
Miasto Bełchatów