20/05/2026
📣 Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bartoszycach uczestniczyli dziś w corocznym wydarzeniu pt. „Zwariowane Blokowisko”, 🎉 skierowanym do wszystkich mieszkańców naszego miasta, w szczególności dzieci i młodzieży. 👦👧🏻
Przy ul. Nad Łyną w Bartoszycach stanęło Stoisko informacyjno-edukacyjne PSSE w Bartoszycach, na którym osoby zainteresowane mogły skorzystać z porad i wskazówek profilaktycznych, ale rownież otrzymać materiały edukacyjne, w postaci ulotek oraz gadżetów promujących naszą Stację.
Mówiliśmy m.in. o
🖐️ prawidłowej technice mycia i dezynfekcji rąk,
💉 szczepieniach ochronnych oraz profilaktyce chorób zakaźnych,
🕷️ bezpiecznym usuwaniu kleszcza ze skóry,
🛡️ wzmacnianiu odporności organizmu, dzięki zdrowemu odżywianiu, piciu wody i regularnej aktywności fizycznej,
🚭 uzależnieniu od substancji psychoaktywnych w tym nikotyny oraz szkodliwości palenia tytoniu i używania e-papierosów.
Dziękujemy wszystkim 👍💪 uczestnikom za odwiedzenie naszego stoiska, wspólne rozmowy i zainteresowanie tematyką zdrowia i profilaktyki. 🫶