25/02/2026
We wtorek, 24.02.2026 r. uczniowie kl. 1a i 1b wzięli udział w lekcji bibliotecznej w ramach kampanii Instytut Książki pt. "Mała książka - wielki człowiek". W trakcie spotkania uczniowie mogli poćwiczyć własną umiejętność czytania, czytając fragment książki "Wnuczka antykwariusza" autorstwa Justyny Bednarek. "Bohaterką książki jest Gabrysia, jedenastolatka, która podczas wizyty w antykwariacie swojego dziadka Witka odkrywa wiele niecodziennych przedmiotów, przechowujących pamięć o minionych czasach. Autorka pisząc książkę czerpała inspirację z własnych opowieści rodzinnych oraz historii przyjaciół i znajomych. „Wnuczka…” zabrała czytelniczki i czytelników w podróż do przeszłości i pokazała, jak ważne jest odkrywanie rodzinnych korzeni".
Na koniec spotkania otrzymali swoje pierwsze zakładki do książek.
Bardzo dziękujemy za owocne spotkanie i wyrażamy nadzieję, że uczniowie będą kontynuować czytanie książki w domu wraz z rodzicami, a może i rodzeństwem, albo dziadkami.