Zespół Szkół w Barcinie

Zespół Szkół w Barcinie "Żyj tak, aby Tobie było dobrze i innym z Tobą było dobrze"

🕵️‍♀️📚 „Detektywi na tropie – ortograficzna przygoda”Nauka jest jak śledztwo—im więcej pytań zadajemy, tym więcej odkryw...
19/05/2026

🕵️‍♀️📚 „Detektywi na tropie – ortograficzna przygoda”

Nauka jest jak śledztwo—im więcej pytań zadajemy, tym więcej odkrywamy😉

Podczas lekcji uczniowie klasy 3c wcielili się w prawdziwych tropicieli ortograficznych zagadek! Celem zajęć było przypomnienie i utrwalenie zasad pisowni wyrazów z „ó”i "u"w atrakcyjny i angażujący sposób.
Uczniowie pracowali cyfrowo na tabletach, rozwiązując różnorodne zadania w aplikacji Wordwall. Nauka połączona z zabawą sprawiła, że wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i z dużym zaangażowaniem podejmowali kolejne wyzwania.

Ważnym elementem lekcji była również współpraca w parach—uczniowie wspólnie analizowali odpowiedzi, wspierali się i uczyli od siebie nawzajem.

Lekcję poprowadziły panie- Monika Wardęcka oraz Milena Czechowska-Klucz.

Maj 🌷na naszych zajęciach kulinarnych👩‍🍳 realizujemy pod hasłem „Zdrowe śniadanie i drugie śniadanie”. Podczas spotkań d...
18/05/2026

Maj 🌷na naszych zajęciach kulinarnych👩‍🍳 realizujemy pod hasłem „Zdrowe śniadanie i drugie śniadanie”. Podczas spotkań dzieci miały możliwość samodzielnego komponowania posiłków zgodnie ze swoimi upodobaniami smakowymi. Każdy uczestnik mógł wybrać ulubione składniki oraz przygotować śniadanie w takiej formie i ilości, jaka najbardziej mu odpowiadała.
Podczas pierwszych zajęć dzieci przygotowały pełnowartościowe musli 🥣na bazie jogurtu greckiego, różnego rodzaju płatków oraz świeżych owoców. Natomiast dzisiejsze spotkanie to zdrowe tortille– uczniowie komponowali je z wykorzystaniem warzyw, pasty śmietankowej ze szczypiorkiem oraz hummusu, który okazał się prawdziwym kulinarnym odkryciem i bardzo smakował.
Zajęcia były nie tylko okazją do poznawania zdrowych produktów, ale również rozwijania samodzielności, kreatywności oraz kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych.
Zadanie publiczne pn. „Zdrowo, razem, samodzielnie - integracyjna terapia
kulinarna" realizowane przez SOU Barcin jest współfinansowane w wysokości
3870,00 zł z Budżetu Gminy Barcin na 2026 rok.

Daj ubraniom moc❗️👔👗🧤👚👜👟„Daj ubraniom moc” to kampania realizowana przez Zespół Szkół w Barcinie w ramach trzeciej edycj...
18/05/2026

Daj ubraniom moc❗️👔👗🧤👚👜👟
„Daj ubraniom moc” to kampania realizowana przez Zespół Szkół w Barcinie w ramach trzeciej edycji programu „Szkoła w porządku”, którego celem jest zamiana niepotrzebnych tekstyliów na środki finansowe wspierające placówki edukacyjne. W II edycji udało nam się zebrać ponad 600 zł, za co bardzo Wszystkim dziękujemy🤗
W ramach tegorocznej akcji zbieramy używaną, ale w dobrym stanie odzież damską, męską, młodzieżową i dziecięcą, obuwie, akcesoria (m.in. torebki, plecaki, czapki, szaliki), tekstylia domowe (koce, pościel), biżuterię oraz książki w języku polskim. Zebrane rzeczy zostaną przekazane do ponownego wykorzystania, a uzyskane środki przeznaczymy na doposażenie „Kolorowego Zakątka” – przestrzeni edukacyjno-terapeutycznej dla dzieci z niepełnosprawnościami.
➡️Dary można przekazywać w wyznaczonych miejscach na terenie obu budynków Zespołu Szkół w Barcinie.
📣Akcja trwa do końca sierpnia 2026 roku.📣

18/05/2026

Z ogromną radością informujemy o wielkim sukcesie sióstr Agatki i Emilki Wiczewskich w Międzynarodowym VI Elbląskim Konkursie Pianistycznym, który odbył się w dniach 15.-16. maja br. w Elblągu.

Elbląski Konkurs Pianistyczny to wyjątkowo prestiżowe wydarzenie w kalendarzu pianistycznym, który w tym roku zadebiutował jako konkurs o zasięgu międzynarodowym. W szranki stanęła niemal setka młodych i niezwykle utalentowanych pianistów kilku narodowości.
Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym, a o laurach decydowały niuanse. Tym bardziej raduje fakt, że obie siostry- barcinianki, Agatka i Emilka Wiczewskie zajęły miejsca na podium w swoich grupach wiekowych.

Agatka zajęła II miejsce w gr. I wykonując repertuar:
1. K. Serocki - Kołysanka
2. M. Leaf - Night flight

Emilka zajęła natomiast III miejsce w gr. III wykonując repertuar:
1. K. Serocki - II Preludium z suity preludiów
2. O. Olsen - Fanitul op. 23 nr 3
3. D Steibelt - Sonatina A-dur op. 49 nr 6 cz. I

Jury Konkursu przewodniczył prof. dr hab. Robert Marat z Akademii Muzycznej w Łodzi.

Dziewczynki reprezentowały Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. J. Zarębskiego w Inowrocławiu. Obie uczą się w klasie fortepianu Pana Dariusza Jaskrowskiego.

XXIV GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZY O ZŁOTE PIÓRO BURMISTRZA BARCINA ROZSTRZYGNIĘTY!16 maja 2026 roku punktualnie o godz. 9...
17/05/2026

XXIV GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZY O ZŁOTE PIÓRO BURMISTRZA BARCINA ROZSTRZYGNIĘTY!

16 maja 2026 roku punktualnie o godz. 9.00 w Zespole Szkół w Barcinie przy ul. Artylerzystów 13 odbyła się XXIV edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza Barcina.

W konkursie uczestniczyło 28 uczniów klas IV-VIII trzech szkół podstawowych z gminy Barcin.
Tekst dyktanda przygotowała pani Elżbieta Ciesielska.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zakwalifikowania się do konkursu oraz udziału w ortograficznych zmaganiach.

Laureaci konkursu:

I miejsce - Amelia Przybylska, kl. VIII c, Zespół Szkół w Barcinie

II miejsce - Marta Wolska, kl. VI c, Zespół Szkół w Barcinie, opiekun: p. Anna Parczewska

III miejsce - Anna Tylutki, kl. VI a, Zespół Szkół w Barcinie, opiekun: p. Anna Parczewska

III miejsce - Blanka Wardęcka Zespół Szkół w Barcinie, opiekun: p. Iwona Szkopiak

Wyróżnienia:

Wojciech Domagalski
kl. VIII, Szkoła Podstawowa Mamlicz, opiekun: p. Magdalena Wróblewska

Julia Hamot
kl. VII, Szkoła Podstawowa Mamlicz, opiekun: p. Magdalena Wróblewska

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz opiekunom za zaangażowanie i udział w wydarzeniu, które od lat promuje poprawność językową oraz rozwija zainteresowania językiem polskim wśród uczniów.

Z okazji Dnia Bibliotekarza, który przypada 8 maja, uczniowie klasy II d złożyli serdeczne życzenia p.Halinie Pietrzak, ...
14/05/2026

Z okazji Dnia Bibliotekarza, który przypada 8 maja, uczniowie klasy II d złożyli serdeczne życzenia p.Halinie Pietrzak, która jest pracownikiem naszej biblioteki szkolnej. Była to doskonała okazja, aby wyrazić wdzięczność za codzienną pracę, zaangażowanie oraz pomoc w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Uczniowie odwiedzili bibliotekę, wyrecytowali wyuczone wiersze i wręczyli przygotowane wcześniej kartki z życzeniami. Na koniec podziękowali za życzliwość i wsparcie. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. W tym samym dniu dzieci zrobiły także niespodziankę pracownikom Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin.
Dzień Bibliotekarza był ważnym wydarzeniem, które przypomniało wszystkim o istotnej roli biblioteki w życiu szkoły.

14/05/2026
⚽️ PIŁKARSKIE ŚWIĘTO W ŚWIECIU ⚽️We wtorek na obiektach Wda Świecie odbył się finał wojewódzki Pucharu Tymbarka chłopców...
13/05/2026

⚽️ PIŁKARSKIE ŚWIĘTO W ŚWIECIU ⚽️

We wtorek na obiektach Wda Świecie odbył się finał wojewódzki Pucharu Tymbarka chłopców w kategoriach U8, U10 i U12. W turnieju wystąpiło aż 69 drużyn i około 700 młodych piłkarzy, a mecze rozgrywano systemem 2 x 10 minut. Sam udział w takim wydarzeniu był już ogromnym wyróżnieniem, ponieważ nasze drużyny U10 i U12 wywalczyły wcześniej mistrzostwo powiatu i awans do wojewódzkiego finału, gdzie mogły zmierzyć się z najlepszymi zespołami w regionie. 👏⚽

🔵 U10

Nasza drużyna trafiła do 4-zespołowej grupy.

Wyniki:

SP Białe Błota – SP 2 Barcin 2:0

SP 2 Barcin – SP w Radzykach Dużych 5:0
Bramki:
⚽ Czyżewski Wojciech – 2
⚽ Czechnik Antoni – 2
⚽ Plewa Oliwier – 1

SP 2 Barcin – SP Unisław 7:2
Bramki:
⚽ Kwiatkowski Adam – 4
⚽ Czechnik Antoni – 2
⚽ Plewa Oliwier – 1

Ostatecznie zajmujemy 2. miejsce w grupie, jednak do awansu do ćwierćfinału zabrakło naprawdę niewiele. Szczególnie szkoda pierwszego meczu z Białymi Błotami, w którym nasi zawodnicy byli momentami drużyną lepszą, zwłaszcza w pierwszej połowie, lecz zabrakło skuteczności pod bramką rywala. Tym bardziej warto podkreślić, że SP Białe Błota wywalczyła później 2. miejsce w całym turnieju. 👏

Ogromne brawa dla naszych młodych zawodników za ambitną walkę, zaangażowanie i piękną postawę na boisku. Pokazali charakter i ogromne serce do gry! 🔥

Skład U10:
Czechnik Antoni, Czyżewski Wojciech, Kłopocki Nikodem, Kwiatkowski Adam, Łukomski Dominik, Marcisz Aleksandra, Mieszkowska Oliwia, Plewa Oliwier, Dworek Kacper, Moritz Rafał.

🔵 U12

Drużyna U12 trafiła do bardzo wymagającej 3-zespołowej grupy, rywalizując z SP 1 Ciechocinek oraz SP 60 Bydgoszcz — późniejszym zwycięzcą całego turnieju. Na zawody pojechaliśmy osłabieni brakiem dwóch liderów zespołu — Fabiana Rataja oraz Wiktora Janusa.

Wyniki:

SP 2 Barcin – SP 1 Ciechocinek 0:4

SP 2 Barcin – SP 60 Bydgoszcz 1:10
⚽ Bramka: Mróz Jan

Mimo trudnych rywali nasi zawodnicy zostawili na boisku dużo zdrowia i pokazali wolę walki do samego końca. Dla wielu chłopców był to cenny bagaż doświadczeń i możliwość rywalizacji z najlepszymi drużynami województwa. Brawo panowie za walkę i sportową postawę! 💪⚽

Skład U12:
Adamczyk Jan, Bibuła Antoni, Diupero Michał, Grotnik Kacper, Konikowski Kamil, Lassa Alan, Mróz Jan, Omasta Jakub, Pęziak Wojciech, Rodionov Aleksandr, Jordanowski Jacek.

👏 Gratulacje dla wszystkich zawodników, trenerów oraz rodziców za wsparcie i doping. Kolejna piłkarska przygoda za nami, nowe doświadczenia zdobyte, a przed nami następne wyzwania! 🔵⚪⚽ Wyjazd sfinansowano ze środków własnych szkoły.

🍬Drodzy Rodzice, Uczniowie i Pracownicy Szkoły!Z radością informujemy, że nasza szkoła organizuje zbiórkę słodyczy w ram...
12/05/2026

🍬
Drodzy Rodzice, Uczniowie i Pracownicy Szkoły!
Z radością informujemy, że nasza szkoła organizuje zbiórkę słodyczy w ramach akcji „Dzieci – Dzieciom na słodko”. Koordynatorem Akcji jest klasa 5c.
🗓 Kiedy?
W dniach 14–15 maja, podczas przerw, uczniowie klasy 5c będą zbierać słodycze na głównym holu szkoły.
🎯 Cel Akcji:
Propagowanie wolontariatu i empatii wśród dzieci i młodzieży.
Wywiłanie uśmiechu na twarzach rówieśników z lokalnych Domów Dziecka.
🤝 Patronat nad Akcją objęła Fundacja HOPE FOR KIDS.
Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału – każda czekoladka, cukierek czy baton to mały gest wielkiego serca! ❤️
Razem możemy słodko pomagać!

My też gratulujemy i cieszymy się, że Kasia z taką konsekwencją szlifuje swój talent 💐
12/05/2026

My też gratulujemy i cieszymy się, że Kasia z taką konsekwencją szlifuje swój talent 💐

Kwietniowie roczniceKwiecień był miesiącem ważnym dla Polaków. Obchodziliśmy kilka rocznic związanych z powstaniem nasze...
12/05/2026

Kwietniowie rocznice
Kwiecień był miesiącem ważnym dla Polaków. Obchodziliśmy kilka rocznic związanych z powstaniem naszego państwa. 14 kwietnia to oczywiście Chrzest Polski, który odbył się w 966 roku, kolejna rocznica to koronacja Bolesława Chrobrego na króla Polski i Katyń.
Na lekcjach historii w klasach piątych skupiliśmy się na Chrzcie Polski. Uczniowie tworzyli w grupach przepiękne plakaty dotyczące tego wydarzenia. Wspaniale współpracowali i prezentowali swoje dzieła. Na holu zrobiono wystawę i nie zabrakło też gazetki dotyczącej chrztu oraz wydarzeń w Katyniu. Harcerze zapalili znicze przy Kamieniu Katyńskim. Bardzo dziękuję za współpracę paniom ze świetlicy i biblioteki szkolnej.

Renata Szaforz

Adres

Ulica Artylerzystów 13
Barcin
88-190

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:00 - 15:00
Wtorek 07:00 - 15:00
Środa 07:00 - 15:00
Czwartek 07:00 - 15:00
Piątek 07:00 - 15:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Zespół Szkół w Barcinie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij