Gimnazjum w Błażowej

Gimnazjum w Błażowej Zespół Szkół Gimnazjum Publiczne im. Anny Jenke w Błażowej

W trosce o przyszłość i byt naszej Ojczyzny, odzyskawszy w 1989 roku
możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie, my, Naród Polski -
wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem
prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te
uniwersalne wartości wywodzące z innych źródeł, równi w prawach i w
powinnościach wobec do

bra wspólnego - Polski, wdzięczni naszym przodkom za ich
pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną
w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach, nawiązując do
najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej, zobowiązani, by przekazać
przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponadtysiącletniego dorobku, złączeni
więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie, świadomi potrzeby
współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej, dziecka były w naszej
Ojczyźnie łamane, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu
instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności
przed Bogiem lub przed własnym sumieniem, ustanawiamy Konstytucję
Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu
wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie
pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot. Wszystkich, którzy
dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby
czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do
wolności i obowiązków solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za
niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.

Zorze mam i ja:-)
11/05/2024

Zorze mam i ja:-)

Z absolwentami gimnazjum bawili się uczniowie klasy ósmej.
16/11/2019

Z absolwentami gimnazjum bawili się uczniowie klasy ósmej.

Jeszcze kilka zdjęć z komersu dzięki uprzejmości Sebastiana Mazura. Dziękujemy za profesjonalne zdjęcia.
16/11/2019

Jeszcze kilka zdjęć z komersu dzięki uprzejmości Sebastiana Mazura. Dziękujemy za profesjonalne zdjęcia.

Komers 2019
16/11/2019

Komers 2019

Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum.
02/07/2019

Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
20/06/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Relacja z Dnia Patrona Szkoły na stronie Archidiecezji Przemyskiej
12/06/2019

Relacja z Dnia Patrona Szkoły na stronie Archidiecezji Przemyskiej

czw, 6 Cze 2019 · Przejście z Gimnazjum na Eucharystię do kościoła parafialnego - Błażowa, 6 czerwca 2019 r., fot. Grzegorz Kruczek We środę, 6 czerwca 2019 r., społeczność Gimnazjum im. Anny Jenke w Błażowej świętowała Dzień Patrona Szkoły. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.0...

ZAPRASZAMY 🇮🇹🎭
12/06/2019

ZAPRASZAMY 🇮🇹🎭

Rezerwujcie termin, wielki finał projektu Ciao Italia w ramach Program "Równać Szanse" zbliża się wielkimi krokami:-)
Serdecznie zapraszamy !!! 🇮🇹🥰🎭

6 czerwca 2019, był dniem szczególnym dla naszej szkolnej społeczności, gdyż tego dnia obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoł...
11/06/2019

6 czerwca 2019, był dniem szczególnym dla naszej szkolnej społeczności, gdyż tego dnia obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły i zarazem jej 20 lecie działalności oraz promocja publikacji „Szkoła Wykorzystanych Szans” .Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Błażowej. W drugiej części uroczystości, które odbyły się na hali sportowej, mogliśmy wysłuchać wystąpień zaproszonych gości, którzy podsumowali działalność naszej szkoły i nawiązali do wartości, które propagowała nasza patronka Anna Jenke. Całość akademii uświetniły występy przygotowane przez uczniów gimnazjum i zespół wokalno-instrumentalny. Wieczorem o godz. 17.00 odbyło się spotkanie „20 lat gimnazjum” dla nauczycieli, którzy pracowali w gimnazjum i dla zaproszonych gości.

10/06/2019
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 7, 8 oraz gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy 🚌🏟️, która jest zwieńczeniem...
28/04/2019

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 7, 8 oraz gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy 🚌🏟️, która jest zwieńczeniem projektu "Przedsiębiorcza szkoła" realizowanego z Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej 🏦💸 Naszym głównym celem było zwiedzenie NBP Centrum Pieniądza Im.sławomira S. Skrzypka, ale mieliśmy też chwilę aby odwiedzić ważne miejsca w stolicy. Po pysznym obiedzie 🍴🥩 w Restauracja Literatka byliśmy przy Pałacu Prezydenckim, Grobie Nieznanego Żołnierza, Zamku Królewskim, Pałacu Kultury i Nauki 🏛️⛲🏬 Pobyt w Warszawie choć krótki, uznajemy za bardzo udany. Dziękujemy Narodowy Bank Polski za sfinansowanie wyjazdu naszym uczniom.

Za nami druga część projektu pn. "Przedsiębiorcza szkoła" - tym razem dla gimnazjalistów. Została ona zakończona konkurs...
25/04/2019

Za nami druga część projektu pn. "Przedsiębiorcza szkoła" - tym razem dla gimnazjalistów. Została ona zakończona konkursem, na którego wyniki wszyscy cierpliwie czekali 🕘🙂 Oto one:

1️⃣ miejsce: Julian Ślęczka, Kacper Piszcz, Filip Trzyna
2️⃣ miejsce: Michał Rabczak, Przemysław Bęben, Jakub Jodłowski
3️⃣ miejsce: Alessia Farbaniec, Wiktoria Palczewska, Barbara Pocałuń.

Zwycięzcy otrzymają vouchery do empiku na kwotę odpowiednio 3 x 300 zł, 3 x 250 zł, 3 x 200 zł, które zostaną wręczone na podsumowaniu projektu w dniu 14 maja 2019 r.

Adres

Plac Im. Ks. Adolfa Kowala 1
Błazowa
36-030

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Gimnazjum w Błażowej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Gimnazjum w Błażowej:

Udostępnij