21/05/2026
Klasy drugie podbijają Szlak Piastowski! 👑
Raport z trzydniowej misji "Zostań Polaninem" zakończony. Wróciliśmy cali, mądrzejsi i z brzuszkami pełnymi historii.
Dziennik z wyprawy, czyli co robił mały Polanin:
• Poznań level hard: gra terenowa po mieście zaliczona. Bonus: złapaliśmy Dobrawę, żonę Mieszka I, na selfie
• Operacja Rogal: warsztaty u mistrza rogali świętomarcińskich. Wnioski: lukier na palcach to najlepsze trofeum. Koziołki na ratuszu trykały się specjalnie dla nas
• Survival na Ostrowie Lednickim: przeprawa tratwą zdana na 6. Żaden uczeń nie wpadł do wody, a to już sukces
• Hardkor w skansenie: mielenie zboża na żarnach. Po 5 minutach wszyscy szanują chleb jak nigdy. Chleb z ogniska? Pycha, nawet z węgielkiem
• Zakupy w wersji retro: targ w staropolskiej osadzie. Płaciliśmy uśmiechem, bo złotem Piastów nie dysponowaliśmy
• Relaks lodowcowy: plac zabaw nad jeziorem, które zrobił dla nas lodowiec skandynawski. Dziękujemy, lodowcu!
• Nagroda główna: lody. Bo nawet Mieszko I brałby na lody, gdyby istniały
Wnioski z wycieczki: Mieszko miał ciężko, ale my też daliśmy radę. Trzy dni, tysiąc wrażeń, zero nudy. Z historią Polski jesteśmy już na "ty" i na lody też.
📸 Ekspedycja Piastowska klas drugich. Dowód, historia + lody = najlepsza wycieczka w życiu 🏰🍦