29/04/2026
Kolejne zebranie wiejskie odbyło się dniu 27 kwietnia 2026r. w sołectwie Łambinowice, w którym uczestniczył Wójt Gminy Łambinowice Tomasz Karpiński. Podczas zebrania Wójt przedstawił zrealizowane inwestycje w roku 2025 oraz zamierzenia inwestycyjne zaplanowane na bieżący rok, są to m.in.:
- opracowanie dokumentacji na przebudowę/modernizację drogi gminnej – ul. Zielona, po wypracowaniu koncepcji, gmina przystąpi do realizacji
- przebudowa/modernizacja drogi gminnej 10470 O, ul. Leśna
- modernizacja pokrycia dachowego na Stacji Uzdatniania Wody- doposażenie OSP
- modernizacja dachu na budynku siedziby ZGK
- przebudowa przejazdu PSP – ul. Szkolna
- bezpieczny park – budowa monitoringu wizyjnego w parku przy GOKSiR
- termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej - opracowanie dokumentacji projektowej
- pracownia pod chmurką w Publicznym Przedszkolu
- wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych przy Publicznym Przedszkolu
- budowa żłobka, zapewnienie warunków technicznych oraz pierwsze wyposażenie
- zakup i montaż kotła grzewczego do ZGK
- budowa obiektu małej architektury PUMPTRUCK
- rewitalizacja parku przy zabytkowej siedzibie GOKSiR
- modernizacja szatni na stadionie – opracowanie dokumentacji projektowej
- opracowanie dokumentacji kondygnacji podziemnej GOKSiR – miejsce ukrycia do 200 osób w razie konfliktu zbrojnego
- utrzymanie terenów zielonych
- zakup stołów i sprzętu AGD
- malowanie pasów ul. 1 Maja i Słoneczna
- utrzymanie klubu sportowego „Metalowiec” w wysokości 184 500,00złotych
Mając na względzie dobro mieszkańców Wójt, poinformował o dalszym finansowaniu bezpłatnej rehabilitacji w wysokości 80 000,00 złotych oraz o utrzymaniu piątego oddziału w Publicznym Przedszkolu w Łambinowicach w nadchodzącym roku szkolnym.
Ponadto po przekazaniu na rzecz gminy ulicy Dworcowej, zostanie przygotowana dokumentacja dotycząca remontu ww. ulicy w kolejnych latach.
Wójt zaprosił do wzięcia udziału w dożynkach gminnych, które odbędą się w sołectwie Budzieszowice. Zachęcamy do korzystania z żłobka w Łambinowicach od dnia 1 czerwca 2026r. oraz zaprosił na otwarcie pumptracka w dniu 23 maja 2026r.
Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom, sołtysowi, radzie sołeckiej, działaczom klubu „Metalowiec” oraz strażakom z OSP za aktywny udział i zaangażowanie w życie sołectwa.