02/06/2026
📍1 czerwca nasza delegacja z Młodzieżowej Rady Miasta Zduńska Wola w składzie Oliwia Grobelna, Maja Fendor, Liliana Nowicka, Antoni Waldhauzer oraz Łukasz Bejmert miała zaszczyt uczestniczyć w I Kongresie Prezydenckim dla Młodzieżowych Rad, organizowanym przez Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Radę Młodzieży przy Prezydencie RP🇵🇱
🙌🏼 Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu był możliwy dzięki zrealizowaniu przez nas inicjatywy konkursowej, która zapewniła naszej delegacji miejsce w gronie uczestników kongresu. 📑
📷 Program kongresu obfitował w wiele inspirujących punktów. Pierwszym punktem było spotkanie z Panem Prezydentem, mogliśmy wysłuchać tego jak wygląda jego wizja dotycząca aktywności obywatelskiej młodego pokolenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również panele dyskusyjne poświęcone samorządowi terytorialnemu oraz sztucznej inteligencji.📱
🕰️ Na zakończenie kongresu czekała na nas niezwykle poruszająca niespodzianka - spotkanie z Powstańcami Warszawskimi, prowadzone przez prezentera telewizyjnego Tomasza Wolnego. Była to wyjątkowa lekcja historii, pełna wzruszeń, refleksji i inspirujących świadectw osób, które na zawsze zapisały się w dziejach naszego kraju.📚
💡Udział w I Kongresie Prezydenckim dla Młodzieżowych Rad był dla nas niezwykle wartościowym doświadczeniem. Wracamy z nową wiedzą, motywacją do dalszego
działania oraz przekonaniem, że głos młodych ludzi ma realne znaczenie w życiu publicznym. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu! 🤍❤️