Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego

Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego ZASADNICZE CELE I ZADANIA

Jednostka szkolnictwa wojskowego podporządkowana Dowódcy Generalnemu DZIEDZICZENIE
I KULTYWOWANIE TRADYCJI ORĘŻA POLSKIEGO. bryg.
(1)

Na podstawie decyzji Nr 279/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 25 lipca 2011r. w sprawie przejęcia dziedzictwa tradycji, nadania imienia patrona i ustanowienia dorocznego Święta Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego (Dz.Urz.MON z 2011r., Nr 16, Poz. 221), Centrum:

1) przejmuje i z honorem kultywuje dziedzictwo tradycji,

Wojskowej Szkoły Sanitarnej (1922-1925),
Oficerskiej Szkoły Sa

nitarnej (1925-1928),
Szkoły Podchorążych Sanitarnych (1928-1930),
Centrum Wyszkolenia Sanitarnego (1930-1939),
Centrum Wyszkolenia Sanitarnego (1939-1940),
Wojskowego Centrum Wyszkolenia Medycznego (1950-1958),
I Centralnego Szpitala Klinicznego WAM (1958-2002),
Centrum Szkolenia Wojskowych Służb Medycznych (2002-2010);

2) przyjmuje imię gen. dr. med. Stefana Hubickiego,

3) ustanawia się doroczne święto Centrum w dniu 6 września.

23/12/2025
Polska ziemia przyjmuje swojego bohatera.Spoczywaj w pokoju!
19/12/2025

Polska ziemia przyjmuje swojego bohatera.
Spoczywaj w pokoju!

W dniu dzisiejszym w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego odbyło się spotkanie wigilijne z żołnierzami i pracownikam...
19/12/2025

W dniu dzisiejszym w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego odbyło się spotkanie wigilijne z żołnierzami i pracownikami Resortu Obrony Narodowej. Wz. Komendant Centrum ppłk Bogdan Oleksiewicz złożył zebranym życzenia świąteczne i noworoczne. Kapelan Centrum udzielił duszpasterskiego błogosławieństwa oraz życzył radosnych, rodzinnych i pełnych refleksji Świąt. Wspólnie odśpiewaliśmy kolędę oraz tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem.

No cóż nadszedł ten dzień. Po 38 latach i 4 miesiącach pracy w Wojsku Polskim pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę naszą...
19/12/2025

No cóż nadszedł ten dzień. Po 38 latach i 4 miesiącach pracy w Wojsku Polskim pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę naszą Rysię - Ryszardę Dzidek nieocenioną i kochaną.
Dziękujemy za wszystkie lata poświęcenia, gotowości do działania
i pracy wykonywanej z pełnym oddaniem, często ponad obowiązek służbowy. Twoja postawa pozostanie trwałym przykładem dla kolejnych pokoleń żołnierzy i pracowników Wojskowego Centrum
Kształcenia Medycznego.
Rysia praca z Tobą była prawdziwą przyjemnością, przyjmij życzenia zdrowia, spokoju, satysfakcji z dotychczasowych dokonań oraz wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia..😘❤️❤️❤️💐💐🌹🌹

Na kilka dni przed Świętem Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe wz .Komendanta Centrum z podchorążymi...
19/12/2025

Na kilka dni przed Świętem Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe wz .Komendanta Centrum z podchorążymi i kadrą batalionów szkolnych. W trakcie uroczystości przełamano się opłatkiem złożono świąteczne życzenia, oraz poświęcono potrawy wigilijne przez kapelana Centrum. Spotkanie przebiegło w podniosłej, a zarazem serdecznej atmosferze, sprzyjającej refleksji i integracji.
Wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt.🌟🌠

11/12/2025
Podchorążowie AWL, studenci 2 roku Kolegium Wojskowo-Lekarskiego UM w Łodzi brali udział w akcji Fundacji „INTERGRACJA J...
05/12/2025

Podchorążowie AWL, studenci 2 roku Kolegium Wojskowo-Lekarskiego UM w Łodzi brali udział w akcji Fundacji „INTERGRACJA JP II”. Podchorążowie pakowali paczki dla dzieci z niepełnosprawnościami, dzieci wywodzących się z najuboższych rodzin województwa łódzkiego oraz dzieci uchodźców z Ukrainy. Paczki będą wręczane dzieciom podczas koncertu charytatywnego z okazji Dnia Świętego Mikołaja który odbędzie się 7 grudnia 2025 r. w łódzkiej Atlas Arenie👍🧸🎁

02/12/2025
Dziś w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego uroczyście obchodziliśmy Dzień Podchorążego. To święto przypomina o odwa...
27/11/2025

Dziś w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego uroczyście obchodziliśmy Dzień Podchorążego. To święto przypomina o odwadze, poświęceniu i wysokich standardach etosu przyszłych oficerów Wojska Polskiego, a także podkreśla znaczenie służby medycznej dla bezpieczeństwa i zdrowia naszych żołnierzy.
Tegoroczne obchody Dnia Podchorążego w Centrum rozpoczęły się spektaklem pt. ”Iskra wolności” w wykonaniu podchorążych AWL, studentów Kolegium Wojskowo – Lekarskiego UM w Łodzi.
W godzinach wieczornych odbył się uroczysty apel. Komendant Centrum wz. ppłk Bogdan OLEKSIEWICZ wraz z dowódcami batalionów szkolnych złożył kwiaty pod pomnikiem patrona nieistniejącej już Wojskowej Akademii Medycznej gen. dyw. Bolesława Szareckiego oraz pod pomnikiem patrona Centrum gen. bryg. dr. med. Stefana Hubickiego. Podczas uroczystości odczytano rozkazy o wyróżnieniach podchorążych. Uroczysty apel zakończyła defilada pododdziałów.
Serdeczne podziękowania dla podchorążych za ich codzienny trud, zaangażowanie i gotowość do służby Ojczyźnie.

Chwała Podchorążym 🥇

Adres

6 Sierpnia 92
Łódź
90-646

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego:

Udostępnij