27/07/2022
🗞️Ostatnio pojawił się pierwszy od dawna sondaż wskazujący na przewagę Koalicji Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością. Niestety, w naszym mieście Koalicja Obywatelska/Platforma Obywatelska rządzi już od dłuższego czasu. Formacja ta w Łodzi jawi się jako szczególnie socjopatyczna, pozbawiona wszelkich skrupułów.
📑Ledwie wczoraj, radni Walasek i Kacprzak z koalicji rządzącej naszym miastem, postanowili zabrać głos w sprawie strajku pracowników i pracownic socjalnych. Postanowili w końcu, po paru miesiącach strajku spróbować porozmawiać z protestującymi? Zainteresowali się problemami ludzi wykonujących ważną dla naszej społeczności pracę za śmieszne pieniądze?
😡Nie! Postanowili zorganizować oszczerczą konferencję prasową w której szczuli na pracowników i pracownice serwując paskudne manipulacje na temat protestu. Jakby tego było mało radni potem postanowili obrażać strajkujących w Internecie. A to wszystko z ust radnych, którzy jednocześnie piastują wysokie stanowiska w miejskich spółkach i kosztują nas dużo więcej.
📚To nie jest jedyny przykład braku jakichkolwiek skrupułów polityków PO. Formacja ta dusi to miasto już kolejny rok, a przykładów niszczenia go są już dziesiątki, a to kilka wybranych z ostatnich kilkunastu miesięcy:
🔶 zwolnienia niepedagogicznych pracowników oświaty.
🔷 wspomniany wyżej strajk pracowników MOPS, kłamstwa na jego temat, straszenie strajkujących porokuraturą
🔶 niszczenie transportu zbiorowego (mamy aktualnie jedną z najwolniejszych sieci tramwajowych w Polsce, tnie się połączenia i kursy, zbliża się strajk w MPK).
🔷ciągłe fuszerki i nieprofesjonalne podejście do inwestycji (od małych jak kostka na Moniuszki po remont Rydza-Smigłego).
🔶zbyt liczne wycinki drzew i niedbanie o zieleń miejską (w Łodzi wycięto kilka tysięcy więcej drzew niż nasadzono, bez zaangażowania mieszkańców pewnie byłoby gorzej, najlepszy przykład Zielona Ostoja przy Wycieczkowej)
🔷podporządkowanie developerom (od wieżowca Misztala po sprawę dawnej szkoły przy ulicy Harcerskiej 8/10)
🔶polityka mieszkaniowa nieprzyjazna mieszkańcom (topniejący zasób komunalny, ciągłe kolejki po lokal, brak sensownej polityki mieszkaniowej, liberalizacja przepisów dotyczących zbywania nieruchomości należących do miasta)
🔷zaniedbania w miejskich spółkach (między innymi ZWiK niszczony przez istnienie ŁSI czy MPK)
🔶ignorowanie podstawowych zasad demokracji (ignorowanie obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych, ograniczanie kompetencji rad osiedli, przekształcenie Rady Miejskiej w maszynkę do głosowania czy przypisywanie sobie zasług mieszkańców i społeczników)
✊To tylko mały wycinek zahaczającej o kryminał działalności PO w Łodzi. Wszystko co sobą reprezentuje Platforma Obywatelska to antywartości sprzeczne z jakkolwiek lewicowym światopoglądem. Nie powinno być żadnego przyzwolenia na działalność tej formacji, która od lat niszczy nasze miasto a wcześniej niszczyła nasz kraj. Z takimi ludźmi nie wchodzi się w sojusze, z takimi ludźmi się walczy, tak samo jak z P*S.
Łódź dla ludzi Czerwoni Łódź Razem Łódzkie
Młodzi Razem Łódzkie TAK dla Łodzi Instytut Spraw Obywatelskich