21/06/2026
Dzień Pustej Klasy klas III a i III b w Parku Julianowskim
Dzień Pustej Klasy w SP 101 w Łodzi (kl. III a i III b) okazał się naprawdę wyjątkowy i pełen radości. Zamiast tradycyjnych lekcji w salach, przenieśliśmy się na łono natury, gdzie nauka odbywała się przez doświadczenie, ruch i wspólne odkrywanie świata. Już od samego początku dzieci z entuzjazmem wyruszyły na terenowe przygody. Było sporo aktywności związanych z poznawaniem przyrody, a także wykonywaliśmy różnorodne zadania przygotowane specjalnie na ten dzień. Nie zabrakło również ruchu – bieganie po leśnych ścieżkach i łąkach sprawiło wszystkim ogromną frajdę. Dzieci mogły spożytkować swoją energię w naturalny sposób, a przy okazji rozwijały sprawność fizyczną. Wielką atrakcją było też wspinanie się na drzewa, które wzbudziło wiele emocji i radości oraz zabawa w "Dziczki". Cały dzień sprzyjał integracji – uczniowie mieli okazję lepiej się poznać, współpracować i po prostu pobyć razem w swobodnej, przyjaznej atmosferze. Zwieńczeniem naszego wyjścia był wspólny piknik, podczas którego mogliśmy odpocząć, porozmawiać i nacieszyć się piękną pogodą. To był dzień pełen uśmiechu, ruchu i wartościowych doświadczeń – taki, który na długo zostanie w naszej pamięci.