03/06/2026
👉 Złodziej senny 🤔
Operator monitoringu miejskiego zauważył śpiącego na ławce mężczyznę. W pewnym momencie podszedł do niego inny mężczyzna, który wykorzystał sytuację i ukradł śpiącemu telefon komórkowy, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. 👀
Dzięki analizie trasy ucieczki sprawcy oraz współpracy z dyżurnym Straży Miejskiej w Łodzi na miejsce skierowano patrol Oddziału Łódź-Śródmieście. Funkcjonariusze szybko ujęli podejrzanego w miejscu wskazanym przez operatora monitoringu. 🫡
Podczas interwencji mężczyzna miał przy sobie dwa telefony komórkowe – swój oraz drugi, który, jak twierdził, zamierzał... oddać właścicielowi. 🫠
Patrol udał się wraz ze sprawcą na miejsce zdarzenia. Po obudzeniu poszkodowanego funkcjonariusze zapytali go o telefon. Mężczyzna przyznał, że nie ma przy sobie swojej komórki – dość wartościowej, bo tej z jabłkiem 😉🍎 – a następnie dokładnie opisał urządzenie. Nagrania z monitoringu potwierdziły zarówno tożsamość pokrzywdzonego, jak i sprawcy kradzieży. 🎥
Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do I Komisariatu Policji w Łodzi, gdzie przeprowadzono dalsze czynności służbowe. 👮♂️