31/05/2026
🇨🇿🔌🇳🇴 Propojujeme českou sílu v automobilovém průmyslu s norským know-how v čisté mobilitě
Přední čeští experti z veřejné sféry i soukromého sektoru absolvovali intenzivní třídenní pracovní misi v Oslo a Trondheimu. V rámci projektu Ekonomická diplomacie ČR se zaměřili na budoucnost nabíjecí infrastruktury, národní strategie i bezpečnost elektromobilů.
Kdo spojil síly za českou stranu? Společná delegace složená z Ministerstva dopravy, Ministerstva průmyslu a obchodu, Centra dopravního výzkumu, Ředitelství silnic a dálnic a zástupců Elektromobilní platformy včetně lídrů jako ARVAL, E.ON, PRE a ŠKODA AUTO.
Co mise přinesla?
👉 Klíčová jednání: S norským Ministerstvem dopravy, městem Oslo, Správou silnic, Asociací pro elektromobilitu, výzkumným centrem SINTEF Energy či státní agenturou Enova.
👉 Inspiraci z praxe: Naši experti viděli bezdrátové nabíjení taxi v Oslu i rychlonabíjecí místo pro nákladní dopravu.
👉 Skvělé zprávy pro český průmysl: Zástupce Møller Mobility Group potvrdil, že elektromobily Škoda patří v Norsku mezi nejoblíbenější.
Třídenní jednání potvrdila obrovský potenciál pro česko-norské inovace a vznik nových projektů, které posunou čistou mobilitu kupředu.