06/03/2026
Tokom radne posjete Kraljevini Norveškoj, zamjenica gradonačelnika Sarajeva gospođa Mirela Džehverović boravila je u Lillehammeru, gdje je održano više sastanaka posvećenih jačanju saradnje i razmjeni iskustava.
U Ambasadi Bosne i Hercegovine u Oslu upriličen je sastanak na kojem su, pored zamjenice gradonačelnika, učestvovale i pomoćnica gradonačelnika za obrazovanje, sport, kulturu i mlade gospođa Erna Čolić, kao i predstavnik Saveza udruženja građana Bosne i Hercegovine u Kraljevini Norveškoj gospodin Miralem Bećirović.
Razgovarano je o mogućnostima unapređenja saradnje između Sarajeva i norveških gradova, posebno u oblastima obrazovanja, kulture, sporta i rada s mladima, te o značajnoj ulozi bh. dijaspore u jačanju veza između Bosne i Hercegovine i Norveške.