12/07/2017
Educația pentru sănătate la ordinea zilei. Mediul și sănătatea.-asta a fost tema a celei de-a 4-lea sesiune a SMB. Astăzi copii au privit filme educative desptre Poluarea mediului ambiant, despre cm să ajutăm Pămîntul. Tot astazi copii au realizat cîte un proiect de grup. Un grup a desenat Cum să ajutăm natura și altul Care sunt factorii care poluează natura. Dar în primul rînd am discutat despre toți acești factori. Copiilor li-a plăcut activitatea și au rămas gînditori încă de ceea ce se poate întîmpla cu planeta dacă nu v-om contribui cu nimic la salvarea ei.Ne vedem la biblioteca😀 Mălăieștii-Noi.