01/06/2026
La mulți ani tuturor copiilor! 🌈✨
Astăzi, de Ziua Internațională a Copilului,
am avut de o zi plină de zâmbete, culoare și voie bună în Parcul Central „Grigore Vieru” din Cahul.
Împreună cu Poienița Bibliotecii pentru Copii „Grigore Vieru”, copiii au participat la jocuri interactive, au răspuns la întrebări de cultură generală pe diferite nivele de dificultate și s-au bucurat de premii și dulciuri. A fost o atmosferă caldă, vie, cu multă curiozitate, energie și bucurie sinceră.
Mulțumim Secția Cultură și Consiliul Raional Cahul l pentru susținere, pentru premiile și dulciurile oferite copiilor.
Copilăria este despre joacă, descoperire, prietenie și vise frumoase. Să avem grijă de zâmbetele copiilor și să le oferim mereu motive să creadă în magie. 💛
La mulți ani, dragi copii! 🎈