24/10/2024
Astăzi, elevii clasei a XII-a, ai L. T. "M. Eminescu", însoțiți de dna profesoară Sas Maia, au avut ocazia să participe la o masă rotundă organizată de Biblioteca Publică Slobozia Mare în parteneriat cu Asistența Socială Comunitară din cadrul campanie naționale de conștientizare a traficului de persoane.
Această inițiativă importantă ne reaminește cât de esențial este să fim conștienți de problema traficului de persoane.
Evenimentul a fost o experiență educativă profundă, unde am învățat despre riscurile și impactul devastator al traficului de persoane. Am ascultat povești reale, am discutat despre semnele de alarmă și, cel mai import că fiecare dintre noi are un rol important în prevenirea acestui fenomen. Conștientizarea este primul pas către schimbare.
Le mulțumim elevilor pentru entuziasmul și atenția lor.
Împreună, putem face o diferență