16/07/2017
Ką daryti jei name įvyko avarija ir pastatas tapo pavojingas, teko evakuoti apie 60 žmonių,o 30 iš jų neturi kur dėtis? Kaip nuraminti susijaudinusius žmones, kokią ir kaip suteikti jiems pagalbą? Kaip pamaitinti žmones, nes po kelių valandų be panikos, chaoso ir avarijos, turėsime piktų ir alkanų žmonių minią, kurie neturi nei pinigų nei namų.
Į šiuos ir daug kitų klausimų atsakė, parodė, paaiškino iš Vokietijos atvykę Raudonojo Kryžiaus darbuotojai. Jie surengė mokymus mūsų Visagino, Klaipėdos, Vilniaus Raudonojo Kryžiaus skyrių savanoriams, bei aiškino kaip ką reikia daryti, į kokias smulkmenas atkreipti dėmesį. Yra daugybė smulkmenų, apie kurias dažnai net nesusimąstome spręsdami globalias problemas, bet jos labai svarbios ir labai palengvina visą darbą, kai esame ant chaoso ribos.
Tokios smulkmenos, kaip daugybė nuorodų keliomis kalbomis, kad visi suprastų ir nereikėtų klausinėti , kaip judėjimo koridorius iš apsauginių juostelių, kad patalpoje nekiltų judėjimo chaoso, kaip nuolatinis paklausimas "kaip sekasi, ar nieko netrūksta" ir pan...
Visagino parkas, viena iš 4 vietų Visagine, kur ekstremalių situacijų atveju būtų evakuojami žmonės. Ačiū Raudonajam Kryžiui už galimybę pamatyti savo akim kaip reikėtų elgis tokiu atveju, ką reikėtų į vertinti, kaip paruošti patalpas ir į ką pirmiausia atkreipti dėmesį.