15/10/2025
Jevgenij Šuklin
Trečiadienį Sveikatos reikalų komitetui pritarus naikinti priemokas už medicinines paslaugas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Jevgenijus Šuklinas įspėja: jeigu valdantieji su socialdemokratų deleguota ministre Marija Jakubauskiene priešakyje toliau eis šiuo keliu, jų sprendimai neišvengiamai atsidurs Konstituciniame Teisme.
💭„Šiandien net kai kurie valdantieji daugumos atstovams komitete sakė: nedarykime šios klaidos. Pagal Teisės departamento išvadas, Sveikatos sistemos įstatymo pataisos prieštarauja Konstitucijai. Socialdemokratų ministrai nepasimokė po šiandien paskelbtos Generalinės prokuratūros išvados, kad 10 pridėtų balų egzaminuose buvo neteisėti. Pamatysime: 99 proc. tikimybė, kad ir naikinamos priemokos už medicinines paslaugas bus neteisėtos“, – sako J. Šuklinas.
Seimo liberalo manymu, politikai turėtų imtis pokyčių, kurie tenkina visas interesų grupes – ir viešąją, ir privačią mediciną, ir pacientų atstovus, o svarbiausia, kad neprieštarautų pagrindiniam šalies įstatymui.
💭 „Reikia stiprinti viešojo sektoriaus konkurencingumą: kas pasiūlo geresnę kokybę, tas laimi pacientą. Tokiu atveju priemokos kaip įrankis yra sveikas ir būtinas. Priemokas panaikinus jos vis tiek gali išlikti, tik jau nelegalios formos – kaip kyšiai gydytojams. Žmonės vis tiek ieškos, kur geresnė gydymo kokybė, kad ir kaip socialdemokratai bandytų tai paneigti“, – teigia J. Šuklinas.
🔗 Plačiau – nuorodoje komentaruose.