11/06/2026
Aukščiausi politikai ištisas savaites nedarė nieko, kad būtų apsaugoti šimtų tūkstančių šalies gyventojų interesai.
Tą patvirtina atsiųsti Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos paaiškinimai apie vagystę iš Registrų centro ir ikiteisminį tyrimą pradėjusi Generalinė prokuratūra.
💭 „Ministras naujajai Registrų centro valdybai palinkėjo kurti „skaidrią ir patikimą paslaugų aplinką“, kai pats jau žinojo, kad registrų valdytojo skaidrumas ir patikimumas yra dramatiškai sutrikęs. Susirašinėjimas tarp valstybės institucijų atskleidžia štai ką: valstybės aparate pamažu užverdant duomenų vagystės krizei, Vyriausybė su premjere priešakyje nematė reikalo apie tai pranešti žmonėms“, – teigia Viktorija Čmilytė-Nielsen
Seimo daugumos sprendimas neleisti kurti parlamentinės komisijos duomenų vagystei tirti reiškia, kad valdantieji politikai toliau išsisukinės nuo atsakomybės.
💭 „Kas iš to, jeigu net turint geriausius reglamentus ir veikimo algoritmus, aukščiausi vadovai tiesiog dings kaip į vandenį? Kaip mes apsisaugosime nuo nekompetencijos ir nesusivokimo aukščiausiame valdžios lygmenyje?“, – antradienį Seimo posėdyje sakė Simonas Kairys
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija frakcijai atsakė, kad informaciją apie incidentą Registrų centre gavo balandžio 13 d. Gegužės 20 d. inspekcija pareikalavo Registrų centro informuoti duomenų subjektus, tai yra gyventojus, apie jų pavogtus duomenis. Vis dėlto po dviejų dienų, gegužės 22 d. pavakare, informaciją apie faktą viešai paskelbė su Vyriausybe ir institucijomis nesusijusi šalis – naujienų kanalas „15min“.
🔗 Plačiau – nuorodoje komentaruose.