16/10/2025
🌳🌳🌳
Hey hey, štai ir mes, Lipantys Vikingai!!!👋
Turėjome gražų, net trijų dienų projektą - sumažinti didelių tuopų ląjas, kad jos toliau gyvuotų, bet nekeltų grėsmės aplinkiniams ir būtų sveikos!💪🌳
Kodėl net trys dienos??
Nes medžiai galima drąsiai teigti- milžiniški, laipiojimas su teleskopiniu pjūklu tai tarytum laipiojimas su nedideliu inkariuku😁 Beveik visas ląjos mažinimas visiems keturiems medžiams atliktas su rankiniu ir teleskopiniu pjūkleliais, taip išvengiant didelio skersmens pjūvių ir taip sumažinant stresą medžiams.
Genėjimas apėmė ląjos mažinimą, nedidelį ląjos retinimą, sausų/žaizdotų/konfliktinių šakų pašalinimą, pavojingų šakų virš elektros linijos pašalinimą, sunkių/ilgų/nulinkusių šakų trumpinimas, taip sumažinant svorį ir lūžio rizikas.
Atlikus genėjimą, sumažėjo rizikos gyventojams dėl sumažinto ląjos svorio, pašalintų sausų šakų. Tuo pačiu prašviesėjo kiemas, atsidengė gražūs tuopų kamienai, taip tik dar labiau atskleidžiant medžių grožį. O patys medžiai taip pat toliau gyvuos, bus dailūs ir nekeliantys didelių grėsmių!💚🌳🌳
Taip kad galima genėti ir milžinus, nebūtina išpjauti pilnai medžių, o ypatingai tokie "dinozaurai" yra įpatingai svarbūs ekosistemos elementai, kuriuos reikia išsaugoti kiek įmanoma💚🌳🌳
Labai dėkui Mindaugui už superinį darbą kaip visada!!!💪💪💪