30/05/2026
Gegužės 30 d. Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos bažnyčioje buvo didelė šventė, kuri subūrė Klaipėdos įgulos ir Karinių jūrų pajėgų kapelionatų bendruomenės karius bei jų artimuosius. Lietuvos kariuomenės apaštalinis administratorius arkivyskupas Gintaras Grušas pakrikštijo dešimt karių ir beveik dviems šimtams karių ir jų šeimų narių suteikė Sutvirtinimo sakramentą. Ši diena tapo reikšmingu tikėjimo kelionės etapu jauniems žmonėms, kurie savo kasdienybėje yra pašaukti tarnauti Tėvynei ir saugoti jos laisvę.
Pasirengimas sakramentams truko ne vieną mėnesį. Katechezės dalyviai gilino tikėjimo žinias, apmąstė krikščioniško gyvenimo prasmę ir mokėsi atpažinti Dievo veikimą savo gyvenime. Krikštas įvedė naujuosius tikinčiuosius į Bažnyčios bendruomenę, o Sutvirtinimo sakramentas sustiprino jų ryšį su Kristumi ir suteikė Šventosios Dvasios dovanų, reikalingų drąsiai liudyti tikėjimą šiuolaikiniame pasaulyje.
Ši sakramentų šventė tapo gražiu ženklu, kad Lietuvos kariuomenėje rūpinamasi ne tik profesiniu pasirengimu, bet ir žmogaus dvasiniu ugdymu. Kariai, kasdien ugdantys ištikimybę, atsakomybę ir pasiaukojimą tarnyboje, yra kviečiami tas pačias vertybes puoselėti ir tikėjimo gyvenime. Bendroje maldoje susivienijusi bendruomenė dėkojo Dievui už gautas malones ir meldėsi, kad naujai pakrikštytieji bei sutvirtintieji visuomet išliktų tvirti tikėjime, viltyje ir meilėje.
📷 Modestas Tolušas