04/01/2020
Viešas kreipimasis į Vilniaus savivaldybę gelbėti “Vilniaus kompasą” nuo “atgrubnagių” priežiūros.
Gerbiamas Mere, p. Remigijus Šimašius, buriuotojų bendruomenė Vilniaus miestui įrengė savo lėšom ir padovanojo unikalų meno kūrinį “Vilniaus kompasą”. Šiam “Vilniaus kompasui”, net miesto Plėtros departamente yra nužymėtos monumento 1 metro apsaugos zonos ribos, skirtos pagarbiu atstumu tvarkyti monumentą. Su dovanojimo aktu, Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius gavo ir pilną monumento priežiūros instrukciją, kurioje juodu ant balto parašyta, kad “Griežtai Draudžiama”! ant munumento užvažiuoti bet kokiam aptarnaujamčiam transportui, nes monumentas sukurtas iš 100 smulkių granito gabaliukų, bronzinių skulptorių medalių, žalvario juostelių. Visos šios medžiagos gali būti pažeistos, kai ant jų užvažiuoja tokios mašinos kaip Traktorius. Šis “Mano aplinka” įmonės traktoriaus vairuotojas lyg ralistas “raižė” ratus ir barstė sniegą. Kai paklausiau kas jam leido, vairuotojas nieko nebuvo informuotas apie specialią “Vilniaus kompaso” priežiūrą. Viso labo patariau jam, išlipus iš traktoriaus užpilkite ranka porą saujų druskos, tik tiek prašau pagarbos istoriniams miesto monumentams! Dabar gailiuosi, kaip šio 10 metų trukusio istorinio diplomatinio projekto vadovas, kad pirminė idėja čia įrengti “Knechtą”, buvo mūsų atmesta kaip ne tokia meniška. Bet bent tai būtų priverstinai apvažiuojamas meno kūrinys. Dabar gi “Vilniaus kompasas” - Skaitmeninis Monumentas Radvilos Našlaitėlio kelionei į Šventąją Žemę atminti, yra ignoruojamas ir Nematomas! Nepamirškite, kad įrengimas šio monumento kainavo dešimtis tūkstančių eurų, bet gal Vilniaus miesto savivaldybė 2020-tais turės didesnį biudžetą miesto istorinių monumentų tvarkymui.