Lietuvos Respublikos energetikos ministerija

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija Patikima, pažangi ir aplinkai draugiška energetika už konkurencingą kainą. LinkedIn page, more news about the energy sector and business!

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas dalyvavo antrajame bendrame Lietuvos ir Ukrainos Vyriausybių posėdyje, kuriam...
01/06/2026

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas dalyvavo antrajame bendrame Lietuvos ir Ukrainos Vyriausybių posėdyje, kuriame pristatė Lietuvos paramą Ukrainos energetikos sektoriui ir tolesnius bendradarbiavimo planus. 🤝 🇺🇦

Kreipdamasis į Lietuvos premjerę Ingą Ruginienę bei Ukrainos premjerę Юлія Свириденко ir ją lydinčią delegaciją, ministras pabrėžė, kad ypač sudėtingu 2025–2026 m. žiemos laikotarpiu Lietuva padidino savo energetinę paramą Ukrainai. Vien per pirmuosius šių metų mėnesius Ukrainos energetikos sektoriui skirta daugiau nei 6,3 mln. eurų vertės paramos.

💬 „Viso rusijos plataus masto karo metu mūsų parama buvo grindžiama paprastu principu: padėti Ukrainai išlaikyti energetinį saugumą šiandien, kartu prisidedant prie stipresnės ir atsparesnės energetikos sistemos ateičiai. Nepaisant precedento neturinčių išpuolių prieš elektros energetikos ir dujų infrastruktūrą, Ukrainos energetikos sistema, jos žmonės, pademonstravo išskirtinį atsparumą ir profesionalumą. Ukrainos karo sąlygomis sukaupta patirtis ir kompetencija yra strategiškai svarbios ne tik Ukrainai, Lietuvai, bet ir visai Europai. Lietuva ir toliau intensyvins anksčiau pradėtus darbus energetikos infrastruktūros apsaugos klausimais, perimdama Ukrainos išmoktas pamokas“, – sako energetikos ministras Ž. Vaičiūnas.

Posėdžio metu ministras taip pat pristatė planuojamą projekto „Parama Ukrainos energetikos sektoriui įrengiant saulės elektrines“ antrąjį etapą – artimiausiu metu Lietuva skirs papildomus 4 mln. eurų saulės elektrinių ir kaupimo sistemų įrengimui Ukrainos darželiuose, ligoninėse, mokyklose ir kitose 🏫🏥 viešosiose įstaigose. Viso planuojama, kad per abu etapus bus įgyvendinta apie 80 projektų.

Prieš bendrąjį šalių Vyriausybių posėdį energetikos ministras dalyvavo dvišaliame susitikime su Ukrainos nacionalinės naftos ir dujų bendrovės „Naftogaz“ vadovu Sergii Koretskyi. Aptariant Lietuvos ir Ukrainos energetinį bendradarbiavimą, buvo pabrėžta Lietuvos tarptautinės terminalų operatorės „KN Energies“ bei „Укртранснафта“ partnerystės svarba. 🤝 Įmonės pradės naują bendradarbiavimo etapą užtikrindamos ilgalaikį gamtinių dujų tiekimą Ukrainai per Klaipėdos SGD terminalą. Šiandien bendradarbiavimas žengia į naują etapą – vystoma ilgalaikė strateginė SGD tiekimo partnerystė, kuri prisidės prie Ukrainos ir viso regiono energetinio saugumo, tiekimo diversifikavimo bei atsparumo stiprinimo. Susitikime taip pat akcentuota strateginė Ukrainos gamtinių dujų saugyklų svarba tiek regionui, tiek visai Europos Sąjungai.

🛡️🇺🇦 Lietuva ir toliau rems Ukrainą teikdama skubią energetikos sektoriui paramą, atstatydama energetikos infrastruktūrą, plėtodama atsinaujinančiąją energiją, perimdama Ukrainos patirtį kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos ir atsparumo srityje bei rems Ukrainos elektros rinkos integraciją į ES vidaus rinką.

🏗️ Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas šiandien apsilankė su Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatore Litgr...
29/05/2026

🏗️ Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas šiandien apsilankė su Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatore Litgrid ir ESO - Energijos skirstymo operatorius naujai statomos Kuprioniškių transformatorių pastotės statybvietėje. Nauja pastotė užtikrins sklandų ir efektyvų elektros tiekimą technologijų parkui „Teltonika High-Tech Hill“. Jau atlikti du trečdaliai visų reikalingų darbų.

💬 „Praėjusiais metais prisiimti įsipareigojimai yra nuosekliai įgyvendinami – šiandien matome reikšmingai į priekį judantį projektą ir didelę pažangą vystant infrastruktūrą, reikalingą „Teltonikos“ technologijų parkui. Valstybei svarbu sudaryti sąlygas aukštą pridėtinę vertę kuriančioms investicijoms ir užtikrinti patikimą energetikos sistemos pagrindą jų plėtrai. Taip pat laukiame būsimo vieno didžiausių elektros energijos vartotojų Lietuvoje prisijungimo – tai svarbu šalies ekonomikai ir visos energetikos sistemai, ypač atsinaujinančios energetikos plėtrai“, – teigia energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Šiandien Vyriausybė valstybei svarbiu projektu pripažino tarptautinės terminalų operatorės ir savininkės KN Energies pla...
27/05/2026

Šiandien Vyriausybė valstybei svarbiu projektu pripažino tarptautinės terminalų operatorės ir savininkės KN Energies planuojamą statyti anglies dioksido (CO₂) perkrovos terminalą Klaipėdoje.

Planuojamas terminalas yra 2022 m. įkurto „CCS Baltic Consortium“ tarpvalstybinės CO₂ surinkimo, transportavimo ir ilgalaikio saugojimo (angl. CCS) grandinės dalis. Tai yra pirmasis tokio pobūdžio tarpvalstybinis CCS projektas regione, stiprinantis Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimą bei skatinantis gilesnę CO₂ rinkų integraciją. Įgyvendinus projektą, didės prieiga prie CO₂ infrastruktūros, bus sudarytos palankesnės sąlygos pramonės dekarbonizacijai ir stiprinama konkurencija regioninėje CO₂ rinkoje. Projektą apima anglies dioksido surinkimas ir transportavimas į CO₂ perkrovos terminalą Klaipėdos uoste, iš kurio jis bus gabenamas į nuolatinio saugojimo vietas Šiaurės jūroje. Projekto komercinę veiklą planuojama pradėti 2032 m.

💬 „Klaipėdoje vystomas CO₂ perkrovos terminalas yra strateginė investicija į Lietuvos pramonės ateitį, regiono konkurencingumą ir Europos klimato tikslų įgyvendinimą. Valstybei svarbaus projekto statusas patvirtina, kad Lietuva siekia būti ne klimato kaitos sprendimų stebėtoja, o jų lydere Baltijos regione. Ši infrastruktūra sudarys realias sąlygas mūsų pramonei mažinti emisijas išlaikant konkurencingumą, skatins pažangių technologijų plėtrą, naujas investicijas ir aukštos pridėtinės vertės darbo vietų kūrimą. Kartu tai dar vienas žingsnis stiprinant Lietuvos, kaip modernios energetikos ir žaliosios transformacijos centro, vaidmenį regione“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

⚡ Lietuvoje – sparčiausiai augantis perėjimas prie atsinaujinančios elektros energijos Europos Sąjungoje, sako Euronews ...
26/05/2026

⚡ Lietuvoje – sparčiausiai augantis perėjimas prie atsinaujinančios elektros energijos Europos Sąjungoje, sako Euronews English.

🌿 Per penkerius metus atsinaujinančios elektros energijos dalis Lietuvos vidaus vartojime išaugo nuo 15 proc. iki 50 proc. Spartų proveržį lėmė investicijos į saulės ir vėjo energetiką bei augantis gaminančių vartotojų skaičius.

Šis proveržis padėjo Lietuvai tapti pirmąja Europos valstybe, pasiekusia visišką nepriklausomybę nuo rusiško iškastinio kuro.

👇 Nuoroda į „Euronews“ straipsnį – komentaruose.

22/05/2026

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas lankėsi Kupiškio rajono savivaldybėje. Vizito metu jis susitiko su meru Algirdas Raslanas ir savivaldybės administracijos atstovais. Kartu jie aptarė atsinaujinančios energetikos, gatvių apšvietimo, ESO tinklų klausimus – tiek rekonstruojant pėsčiųjų ir dviračių takus, tiek kabeliuojant oro linijas – bei kitus energetikos klausimus. ⚡

Taip pat ministras lankėsi AB „Simega“ ir apžiūrėjo šilumos tiekimo sistemą. Apsilankyta miesto katilinėje – apžiūrėti įrenginiai ir aptartas šilumos gamybos proceso efektyvumas. Džiugu, kad Kupiškio rajonas vienas pirmųjų Lietuvoje visą šilumos energiją pasigamina iš biomasės. 🌱🔥

🤝 Vilniuje vykusiame Baltijos Ministrų Tarybos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyresniųjų energetikos pareigūnų susitikime...
22/05/2026

🤝 Vilniuje vykusiame Baltijos Ministrų Tarybos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyresniųjų energetikos pareigūnų susitikime ir Baltijos energetinio saugumo grupės posėdyje kartu su Lenkijos atstovais dalyvavo energetikos viceministras Gabriel Gorbačevski.

Susitikimų metu aptarti aktualūs klausimai dėl Baltijos šalių kritinės energetikos infrastruktūros pasirengimo hibridinėms grėsmėms bei jos atsparumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo ir kiti regioninio bendradarbiavimo klausimai.

💬 „Mūsų regionas šiandien yra hibridinių grėsmių realybėje. Baltijos jūroje 2023–2025 metais įvykusius incidentus, kai buvo pažeista strategiškai svarbi povandeninė energetikos infrastruktūra, keičia bepiločių orlaivių keliamos grėsmės. Tai įrodo, kad dirbame teisinga kryptimi ir privalome minimizuoti mūsų kritinės energetikos infrastruktūros pažeidžiamumą“, – sako energetikos viceministras G. Gorbačevski.

📢 Norite aptarti aktualius energetikos klausimus tiesiogiai su Energetikos ministerijos vadovybe? Kviečiame registruotis...
21/05/2026

📢 Norite aptarti aktualius energetikos klausimus tiesiogiai su Energetikos ministerijos vadovybe? Kviečiame registruotis susitikimams su energetikos viceministrais.

🗓️ Artimiausi priėmimai:

🔹 Viceministrė Edita Gudauskienė
gegužės 26 d. | 9.00–13.00 val.

🔹 Viceministras Airidas Daukšas
birželio 2 d. | 13.00–17.00 val.

🔹 Viceministras Gabriel Gorbačevski
birželio 16 d. | 9.00–13.00 val.

📍 Susitikimai vyksta Energetikos ministerijoje, J. Lelevelio g. 6, Vilniuje.

Informacija telefonu arba el. paštu:

📞 (0 5) 203 4696
📩 [email protected]

Atvykstant būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Registracijos nuoroda komentaruose.👇

Šiandien Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos parengtam Šilumos ūkio įstatymo pakeitimo projektui. 📄Juo siekiama ...
20/05/2026

Šiandien Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos parengtam Šilumos ūkio įstatymo pakeitimo projektui. 📄Juo siekiama tobulinti šilumos ūkio teisinį reguliavimą, sudaryti palankesnes sąlygas šilumos sektoriaus inovacijoms ir geriau atliepti šilumos vartotojų poreikius.

Siūloma nustatyti šildymo sezono laikotarpį nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d., kurio metu šilumos tiekėjai turėtų būti pasirengę tiekti šilumą ir užtikrinti higienos normas atitinkančią vidaus temperatūrą. Aiškaus šildymo laikotarpio nustatymas leistų sumažinti administracinę naštą, operatyviau reaguoti į oro temperatūros svyravimus🌦️ir gyventojams užtikrintų kokybišką šildymą nedidinant sąskaitų.

💬„Šilumos ūkio sistema turi būti pritaikyta prie besikeičiančių klimato sąlygų ir šiuolaikinių technologinių galimybių. Todėl siūlome aiškesnį ir lankstesnį reguliavimą, kuris leistų tiekti šilumą gyventojams pagal realų poreikį, užtikrintų pastato šildymo kokybę bei mažesnes šildymo sąskaitas šilumos vartotojams. Kartu sudarome prielaidas plačiau naudoti elektros energiją šilumos gamybai – tai padėtų efektyviau išnaudoti atsinaujinančių energijos išteklių generuojamą elektros energijos perteklių, didintų sistemos lankstumą ir stiprintų šalies energetinį savarankiškumą“, – teigia energetikos viceministrė Edita Gudauskienė.

Siūlomiems Šilumos ūkio įstatymo pakeitimams dar turės pritarti Seimas. 🏛️

Pasibaigus kvietimui modernizuoti mažose centralizuoto šilumos tiekimo sistemose esančius nusidėvėjusius šilumos gamybos...
19/05/2026

Pasibaigus kvietimui modernizuoti mažose centralizuoto šilumos tiekimo sistemose esančius nusidėvėjusius šilumos gamybos įrenginius, Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė 67 paraiškų iš 28 savivaldybių.

💬 „Pirmą kartą inicijuotas toks kvietimas parodė, kad regionų šilumos tiekimo įmonės yra pasirengusios investuoti į modernesnius ir efektyvesnius šilumos gamybos sprendimus. Įgyvendinti projektai prisidės ne tik prie priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimo, bet svarbiausia prie mažesnių šildymo sąskaitų gyventojams. Ypač džiugu, kad skiriant 10,8 mln. eurų valstybės paramą pavyko pritraukti daugiau nei tris kartus didesnę bendrą investicijų apimtį. Tai ypač svarbu rajoninėms katilinėms, kuriose iki šiol modernizavimui trūko lėšų, tai rodo, kad savivaldybės ir šilumos tiekimo įmonės tiki šių sprendimų ilgalaike ekonomine nauda“, – sako energetikos viceministrė Edita Gudauskienė.

ℹ️ Bendra planuojamų projektų vertė – 37,1 mln. eurų, iš kurių prašoma valstybės paramos dalis sudaro 10,8 mln. eurų, likusi dalis – šilumos tiekimo įmonių nuosavos investicijos.

Didžiausias aktyvumas buvo Vilniaus rajono savivaldybėje – pateiktos 8 paraiškos; 5 paraiškas pateikė Kretingos rajono savivaldybė, po 4 – iš Raseinių rajono bei Šilutės rajono savivaldybių.

⚛️ Po beveik dešimtmečio trukusių darbų, Ignalinos atominė elektrinė, veikianti „Altra“ vardu, sėkmingai užbaigė Maišiag...
18/05/2026

⚛️ Po beveik dešimtmečio trukusių darbų, Ignalinos atominė elektrinė, veikianti „Altra“ vardu, sėkmingai užbaigė Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugyklos eksploatavimo nutraukimo projektą – saugykla visiškai likviduota.

💬„Tai labai reikšmingas projektas Lietuvai – pirmą kartą visiškai sutvarkyta istorinė radioaktyviųjų atliekų saugykla ir panaikintas jos, kaip branduolinės energetikos objekto, statusas. Šiuo projektu įrodėme, kad Lietuva yra tarp nedaugelio šalių, gebančių saugiai ir atsakingai įgyvendinti tokio sudėtingumo branduolinės energetikos projektus“, – teigia energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

📦 Iš teritorijos išvežtos visos radioaktyviosios atliekos ir radionuklidais užterštos konstrukcijos bei gruntas, o aplinka sutvarkyta ir rekultivuota.

🇱🇹 Lietuva tapo pirmąja pasaulyje šalimi, likvidavusia tokio tipo saugyklą pagal aukščiausius tarptautinius branduolinės ir radiacinės saugos reikalavimus.

Address

J. Lelevelio Gatvė 6
Vilnius
01103

Opening Hours

Monday 08:00 - 17:00
Tuesday 07:00 - 17:00
Wednesday 08:00 - 17:00
Thursday 08:00 - 17:00
Friday 07:00 - 15:45

Telephone

+37052034427

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Lietuvos Respublikos energetikos ministerija posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Lietuvos Respublikos energetikos ministerija:

Share