29/05/2026
| Kasmetinėje Lietuvos ekonominių atstovų užsienyje konferencijoje – dėmesys ekonominės diplomatijos prioritetams
🌍 Šią savaitę vyko kasmetinė Lietuvos ekonominių atstovų užsienyje konferencija, subūrusi ekonomines funkcijas vykdančius diplomatus, specialiuosius atašė, valstybės institucijų ir verslo atstovus.
📈 Aptarti svarbiausi ekonominės diplomatijos prioritetai: eksporto skatinimas, užsienio investicijų pritraukimas, ekonominio saugumo stiprinimas, gynybos ir saugumo pramonės plėtra, inovacijų ekosistemos stiprinimas ir Lietuvos verslo galimybės tarptautinėse rinkose.
🤝 Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys pabrėžė, kad privalome veikti išvien ir aktyviai siekti bendrų tikslų – užtikrinti valstybės saugumą, auginti inovacijų ekosistemą, skatinti ilgalaikį ūkio kilimą bei stiprinti Lietuvos, kaip proveržio šalies, įvaizdį pasaulyje.
🏭 Konferencijos dalyviai susipažino su Lietuvos gynybos pramonės, mokslo, inovacijų ir regionų ekonominiu potencialu.
🇱🇹 Šiuo metu 57-iose Lietuvos diplomatinėse ir prekybos atstovybėse bei konsulinėse įstaigose dirba 96 ekonominiai atstovai – diplomatai ir specialieji atašė.