23/04/2026
DĖL ĮSIGALIOJANČIO DRAUDIMO DEGINTI KIETĄJĮ IŠKASTINĮ KURĄ
Informuojame Naujamiesčio seniūnijos gyventojus, kad nuo 2026 m. gegužės 1 d. Vilniaus mieste įsigalioja draudimas deginti kietąjį iškastinį kurą buitiniuose aplinkos oro taršos šaltiniuose.
Šis draudimas taikomas kurorto statusą turinčiose gyvenamosiose vietovėse ir miestuose, kuriuose gyvena 50 tūkst. ar daugiau gyventojų, todėl jis galioja ir Vilniuje.
Atkreipiame dėmesį, kad draudimas susijęs su tokiu kuru kaip akmens anglis, lignitas ir durpės. Šio reguliavimo tikslas – mažinti aplinkos oro taršą, gerinti oro kokybę mieste ir prisidėti prie sveikesnės gyvenamosios aplinkos visiems gyventojams.
Taip pat svarbu žinoti, kad nuo 2026 m. gegužės 1 d. įsigalioja ir administracinė atsakomybė už šio draudimo pažeidimus.
Kviečiame gyventojus, kuriems tai aktualu, iš anksto įsivertinti būsimus pokyčius ir pasirūpinti alternatyviais šildymo sprendimais kitam šildymo sezonui.
Dėkojame už supratingumą ir bendrą rūpestį Vilniaus aplinka.