01/06/2026
Kaip apsaugoti vaikus ir jaunimą internete technologinės pažangos ir dirbtinio intelekto eroje? 🔐
Apie tai gegužės 26 d. Prezidentūroje vykusioje pirmosios ponios Dianos Nausėdienės inicijuotoje konferencijoje „Vaikų ir jaunimo apsauga nuo žalos elektroninėje erdvėje“ diskutavo valstybės institucijų, technologijų sektoriaus ir ekspertų bendruomenės atstovai.
Renginyje aptartos augančios rizikos vaikams ir jaunimui internete, teisėsaugos ir reguliuotojų įžvalgos, Europos Komisijos iniciatyvos bei technologijų sektoriaus požiūris į skaitmeninę atsakomybę. Diskusijose akcentuota kritinio mąstymo, skaitmeninio raštingumo, prevencijos ir institucijų bendradarbiavimo svarba.
💬 „ nuolat laužo mitą, kad kibernetinis saugumas yra sudėtinga tema ir tik nedidelė dalis žmonių gali ją suprasti. Virtualioje erdvėje visi turime rūpintis savo skaitmenine higiena – tinkamai valdyti slaptažodžius, kritiškai vertinti nuorodas ir turinį bei domėtis mums teikiamų paslaugų saugumu. O kalbėdami su vaikais ir jaunimu apie kibernetinį saugumą turime tai daryti jiems suprantama ir patrauklia kalba“, – sako direktoriaus pavaduotoja Agnė Ignatavičienė.
kviečia naudotis nemokamais skaitmeninės higienos kursais, jaunųjų talentų ugdymo programomis bei kitais parengtais kibernetinį saugumą stiprinančiais įrankiais.
🤝 Saugesnę skaitmeninę aplinką galime kurti tik veikdami kartu – šeimose, mokyklose, institucijose ir technologijų bendruomenėje.