10/01/2025
Vykstančiose varžybose dėl TS-LKD pirmininko posto matomi du realūs pretendentai: Radvilė ir Laurynas. Rašau: pretendentai, nes tik vieną iš dviejų laikau neabejotinu lyderiu. Be abejo, Lauryną Kasčiūną. Kodėl?
Klysta tie, kurie galvoja, jog vien dėl jo konservatyvesnės laikysenos gerai žinomais socialinės politikos klausimais. Dabartinėmis geopolitinėmis aplinkybėmis žvelgiu kur kas plačiau. Ir kalbėti reikia būtent apie lyderio potencialą, ryžtingo, stipraus ir telkiančio lyderio.
Kad yra lyderis, Laurynas įrodė daugybę kartų. Pamenu situaciją Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, kai televizijos ekranuose pamatėme dideles ir gražias, bet kupinas baimės ministrės Agnės akis 🙂 Prisipažinsiu, jautėme nerimą: kaip ši nepatyrusi ministrė susitvarkys? Bet tuometinis NSGK pirmininkas, taigi, Laurynas, iškart turėjo visus atsakymus ir konkrečius siūlymus, galima sakyti, nuolat kvėpavo ministrei į pakaušį. O ji pasirodė nepaika: pasinaudojo patarimais, dirbo drauge ir pasiekė rezultatą. Bet išryškėjo itin svarbi Kasčiūno savybė - gebėjimas tokioje situacijoje nesusipykti ir palaikyti kolegiškus santykius. Ir tą savybę jis demonstravo nuolat. Todėl jo oponentų bandymai kaltinti polinkiu į kažkokį karišką stilių juolab chamizmą (!) yra ne tik nepagrįsti, bet ir tendencingi, šmeižikiški.
Laurynas moka kalbėti su visais, net tikrais oponentais. Daugybę kartų būtent jam patikėjome uždavinį įtikinti opozicijos narius kurio nors teisės akto reikalingumu, ir jam tai dažniausiai pavykdavo.
Ar bereikia įtikinamesnio telkiančios lyderystės patvirtinimo?
Dėl Radvilės žmogiškųjų savybių abejonių niekad neturėjau ir neturiu. Gerai ją pažįstu ir vertinu. Tačiau kaip pretendentei į lyderes, jai trūksta vienos pagrindinės savybės: lyderystės. Radvilė buvo tas žmogus, kuris nuolat vykdė partinės valdžios paliepimus, neretai, aš taip jaučiu, net prasilenkiančius su jos pačios nuomone. Daugybę kartų ją matėme ekrane liūdnu veidu teisinant vieną ar kitą situaciją. Gerų partijos karių, žinoma, irgi kartais reikia 😉 , bet tikras lyderis niekada nesileis kad jį vairuotų nuo užpakalinės sėdynės. O tokių norinčių tai juk turime 🙂
Nepamenu Lauryno, kuris atrodytų neautentiškai ar vykdytų kitų paliepimus. Pamenu ir pažįstu mokantį tiksliai analizuoti ir strateguoti politikos mokslų daktarą ir tas strategijas metodiškai ir greitai įgyvendinantį politiką. Kolegą, šiltą ir linksmą žmogų, patriotą, keturių vaikų tėvą ir dorą vyrą. Neabejoju, kad su Radvile jie puikiai sutars ir po rinkimų ir drauge darbuosis.
Mums reikia žmonių pasitikėjimo, kurį Laurynas - tikiu- gebės sugrąžinti. Bet dar svarbiau yra tai, jog Lietuvos žmonėms tas pasitikėjimas yra būtinas. Kaip viltis ir atrama šiais sunkiais laikais.