30/12/2025
✨Vakar Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje jau penkioliktą kartą vyko Metų paskaita lituanistams – Lietuvoje ir užsienyje dirbantiems mokytojams ir dėstytojams.
Šių metų paskaita „Lietuvių kalba šiapus ir anapus viešosios komunikacijos“ 2025-uosius užbaigė Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro vadovė, vyriausioji mokslo darbuotoja prof. habil. dr. Danguolė Mikulėnienė.
Kaip skiriamąjį pastarųjų metų bruožą išskyrusi ribų tarp asmeninės ir viešosios komunikacijos iš(si)trynimą, ji pabrėžė tvarios lietuvių kalbos poreikį. Aptarė svarbiausius intensyvų kalbos kismą lemiančius veiksnius: demografinę regionų situaciją, vietinės lietuvių kalbos (ir kitų kalbų) padėtį regionuose, gyventojų emigraciją ir imigraciją, kalbines vietinių gyventojų nuostatas bei kitus Lietuvos šviesuomenei aktualius klausimus.
Ir prelegentė, ir paskaitos dalyviai sutarė: siekiant, kad lietuvių kalba išlaikytų valstybinės kalbos statusą, 2026-aisiais reikia ne tik naujo valstybinės kalbos įstatymo, bet ir naujos ilgalaikės valstybinės kalbos politikos strategijos.
Nuorodą į paskaitos įrašą rasite pirmame komentare👇
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija