10/06/2026
Užimtumas aukštas, bet kodėl dalis žmonių renkasi nedirbti?
Tokį klausimą uždavėme šios savaitės mūsų kartu su Žinių radijas rengiamoje laidoje .
🟡 SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas pastebi, kad verslas mato savotišką „darbo rinkos turizmą“: „Atėjus vasarai dalis darbuotojų sako: dabar eisiu į sodą, pailsėsiu, pažvejosiu, o rugsėjį ar spalį grįšiu.“
🟡 Užimtumo tarnybos vadovė Inga Balnanosienė primena, kad už statistikos slypi skirtingos istorijos – sveikata, susisiekimas, artimųjų priežiūra, prarasta motyvacija.
Ypač keičiasi jaunų žmonių santykis su darbu: „Turime galvoti, kaip sukurti jauno žmogaus ryšį su įmone, su darbo rinka, ilgainiui – su valstybe.“
Kaip padidinti užimtumą, padėti tiems, kurie darbo neteko, ir kartu neskatinti piktnaudžiauti? Apie tai – pokalbis su SEB banko ekonomistu T. Povilausku ir Užimtumo tarnybos vadove I Balnanosiene 👇.