13/05/2026
Kelių naudotojo mokesčio nusižengimus administruosime greičiau ir efektyviau.
📅2025 metais šalyje veikiančiomis stacionariosiomis pažeidimų fiksavimo sistemomis užfiksuoti ir į Administracinių nusižengimų registrą perduoti net 758 096 nusižengimai, susiję su kelių naudotojo mokesčio nesumokėjimu.
Mes faktiškai sutvarkome tik apie 40 proc. visų sistemiškai apdorotų nusižengimų per metus, o tai reiškia, kad pažeidėjams sukuriamas ne tik nebaudžiamumo jausmas, bet ir valstybė praranda milijonines lėšas.
Skirtas papildomas 1,9 mln. eurų finansavimas iš Kelių priežiūros ir plėtros programos leidžia stiprinti LTSA specialistų komandą, kuri apdoros daugiau administracinių nusižengimų.
💬„Matydami nusižengimų mastą, imamės konkrečių veiksmų – daugiau darbuotojų dirbs šioje srityje, kad visi užfiksuoti nusižengimai būtų tinkamai ir laiku įvertinti. Tačiau tai jau darbas su pasekmėmis. Keletą metų administruodami nusižengimus, susijusius su kelių naudotojo mokesčiu, matome individualias situacijas: nuo sprendimų tiesiog nemokėti mokesčio iki klaidingai pasirenkamo. Su didesne komanda būsime pajėgūs ne tik apdoroti nusižengimus, bet ir padėsime žmonėms suprasti, kad ateityje būtų kuo mažiau klaidų“, – sako laikinai vykdantis LTSA direktoriaus funkcijas Saulius Kerza.
Tikėtina, kad dar 2026 m. nusižengimų apdorojimą pradėjus vykdyti visa apimtimi pažeidimų skaičius gali sumažėti iki 30 proc.
❗Bauda – ne sprendimas. Primename, kad kelių naudotojo mokestis komercinio transporto savininkams yra privalomas.