Mazgė. Drakono Erdvė

Mazgė. Drakono Erdvė Labas. Aš Mazgė. Nuo žodžio mazgas. :) Padedu susidraugauti su vidiniais drakonais. Nori kartu? Užsuk!

13/01/2025

Su Laisve.

Su Laisve tikėti, su Laisve nemirti,
Su Laisve turėti, su Laisve atgimti,
Laisvai atsiminti, kai kam gal - pamiršti.
Laisvus užgimusius, laisvai ir apginti.

Laisvai stot į kovą, laisvai ir ilsėtis.
Laisvai susitikus, pabaigtą pradėti.
Kažką vėl išmetus, kažką vėl atrasti.
Viens kitą suradus - savęs nepamesti.

Gražios Sausio 13. Laisvos ir atsakingos.

01/12/2024

Artėjant žmonių su negalia dienai ir prasidėjus gruodžiui, Kalėdų ir kitų žiemos švenčių laukimui - įnešu savo savisąmoningumo kruopą negalios klausimu. Nes įvairios "sąmoningumo apie... dienos" irgi nesibaigia. Linkiu būti dėmesingais žodžiams einantiems į ir iš jūsų. Nuomonės teisė gali truputį per greit pavirsti (savi)gaila. :)

1. Aš nesu prikaustyta vežimėlyje. Nepamenu, kad žinočiau žmogų, kuris būtų kaustomas prie vežimo. Pririšamų dėl saugumo - žinau. Bet kaustomų? Auč!

2. Mane mano negalia riboja, nes ji negalia dėl to ir yra - dalykai neišsikoreaguoja iki sveikųjų lygmens, net ir su priemonėmis. Bet ji manęs nei kamuoja, nei kankina. Greičiau aš ją. 😀 O priimti viduje skirtumus tarp "aš negaliu to daryti, nes nutiks x...", kaip pasekmės suvokimo ir, kaip saviprogramavimo ir pasiteisinimo - taip, reikia laiko. 🧐❤️ O jo pas visus tiek pat. Geros savijautos laikymas prioritetu - sveika. ;)

3. Juokas iš situacijos, vs iš žmogaus. Šitoj vietoj kontekstas svarbu. Ir kontaktas. Ir susitartas jautrumo lygis tame kontakte. Vis tiek - mano kuklia nuomone - iš situacijos geriau, nei iš žmogaus. Nes visą laiką verkti - gali laaabai atsibosti. O humoras viena sveikesnių sunkumų įveikimo priemonių visiškai nenumenkinančio to, kad sunku.

4. Su minėtinom dienom nesveikinama, su šventėmis sveikinama. Pačios įvairiausios "awareness day" - ne šventės. Nebent tos dienos proga, konkrečiai daroma šventė. Tada - taip. ;)

Gražaus gruodžio!

   Diagnozė: pasibaigė garantinis laikotarpis. Ups. 🤷🏻‍♀️Šiandien ta diena, kai pirmąkart kilo mintis, kad aš pareisiu į...
26/11/2024



Diagnozė: pasibaigė garantinis laikotarpis. Ups. 🤷🏻‍♀️

Šiandien ta diena, kai pirmąkart kilo mintis, kad aš pareisiu į universiteto bendruomenę sėkmingai ir parašysiu ką reikia irgi sėkmingai. Jei ir su pagalba. Ar daug pagalbos. Ta diena, kai gyvenimui tęsiantis po Priesaikos aš sugebėjau (aha, manau, tam reik gabumų) nusispjauti į nestandartams standartines rekomendacijas dalinančiųjų baimes ir pagaliau nusipirkti kaklo įtvarą. Ir gyventi lengviau. Liko nusipirkti dar 6. Minimum. Ups. 😀

Ir diena, žyminti "ne mano reikalas, kad nesimato, kodėl negalia turi šviesti ir kodėl turiu teisintis, kad "o tai praėjo?" 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Nepraėjo. Bet, jei 24/7 rėkiama, kadanors gali būti, kad nuo savęs labai pavargstama... O ir prisitaikyti tuomet nėr laiko, nei jėgų. Rėkt reik. 🤷🏻‍♀️

Tai va. Nueinančių psichinės sveikatos dienų/mėnesių proga ir artėjančios žmonių (mane vis dar purto nuo žodžio asmuo... Ką nors dar purto? 🙄 Aš žmogus!) su negalia proga, noriu priminti.

Visi turime teisę sirgti ar turėti sutrikimus didesnius, nei kitiems norėtųsi. Įvairiapusiškesnius irgi. Tuos, kur matosi iš tolo ir tuos, kur visai nesimato. Turime teisę būti sveiki, visai nesveiki, turime teisę apie tai ir šnekėti, ir nešnekėti. Kaip tik pasirinksime. Aš irgi. Visi turime. Kartais teises, kartais tiesiog gyvenimo aplinkybes.

BET. Jei svarstoma ar gera proga pailsėti yra dabar, ar "dar datempsim" - laikas pailsėti ar prisitaikyti gyvenimą, buvo vakar. Šiandien irgi tiks. Ilsisi visi. Sveiki, sergantys ar turintys sutrikimų. Ir visiems reikia, kad jais rūpintųsi. Tam nebūtina sirgti (pati netikiu, kad tą sakau, bet jūs patikėkit, gerai? 😀) Širdis irgi neveiktų be pauzių! Ir muzikos nebūtų! Būtų nesąmonė. 🙈🙈🙈

Tai besiilsėdami - mažiau teisinkimės ir būkim sąžiningesni prieš save. Galim - darom, net labai prastai jaučiantis tikrai tikrai ką nors galim. Man, vien, kad Šaulės Priesaika įvyktų vakar, reikėjo daugiau pritaikymų, nei man metų. Bet ji įvyko ir galioja. Ir aš tikrai ją vykdysiu. ;)

Jei galim, bet nenorim - nesiteisinkim ligom ir/arba negalia. Tiesiog praneškim, kad ištiko gyvenimas. Nes, jei ne žmonės, tai gyvenimas "išriš" melą vis tiek. Arba darykim per nenoriu, nes suaugus toks tas gyvenimas. ;)

Ir ne, nebijau, kad atkris tie, "ką dar pavyktų motyvuoti". Praktika rodo, kad vis tiek atkris. Norit įrodyti, kad neatkrisit? Pirmyn! Laukiu. :)

Ai, ir dar šitaaaa. Pasilengvinę gyvenimą nepavirsit neįgaliais "tiesiog" tie, kas nesat neįgalūs. Bet tikrai. 😀 Ir niekuo nesusirgsit. Ne taip veikia dalykai. 😀 Jums galimai tiesiog bus lengviau nelikt "pervargus kerpėt ant sofos". Ir veikt. Savo ir kitų labui. 🙏🏻❤️

21/11/2024

Dienos įžvalga. Jei bėgi "nuo" - gAli ir pasivyti. Jei bėgi "pas", greičiausiai, - atbėgsi anksčiau ar vėliau. Klausimas tik ar vektorius ir galutinis taškas atlieps poreikius ir lūkesčius. ;)

Sako, gyvenimo logikos moko tik tikslieji mokslai, tipo menas - ne. Aha. Piešiu grafinę istoriją "Piktacijus Nuobodyla i...
17/11/2024

Sako, gyvenimo logikos moko tik tikslieji mokslai, tipo menas - ne. Aha. Piešiu grafinę istoriją "Piktacijus Nuobodyla ir Pankas Drakonas" ir skamba galvoj tiek teatro, tiek dailės dėstytojų balsai.

Kodėl įvyko šitas dabar? Kodėl negalėjo prieš 2 valandas ar po savaitės? Kodėl ne kam kitam? Ar tai būtina šitai istorijai? Kodėl šitas veikėjas pradėjo skraidyt, praeitam puslapy ant žemės dar stovėjo. Žiek, jei prieš tris "paveikslus" buvo naktis, tai dabar negali būti po savaitės. Hey! Langas vietos savaime nekeičia...

Tie įdomūs ir sunkūs meniniai vingiai 😀😍🥲. Po žingsnį. :) Bent jau 2 iš 6 veikėjų pagaliau vis dar atrodo panašūs į save pakeitę pozą... 😀

Okey. Neišsiginsiu. Nebenoriu turbūt, tai ir nebebandau. Oficialu. Kuriu grafinę istoriją "Piktacijus Nuobodyla ir Panka...
08/11/2024

Okey. Neišsiginsiu. Nebenoriu turbūt, tai ir nebebandau. Oficialu. Kuriu grafinę istoriją "Piktacijus Nuobodyla ir Pankas Drakonas". Ir labai labai naiviai tikiuosi pribaigti šiemet. Bet gal ir nepabaigsiu. Nežinau. Kol kas man svarbiausia, kad man smagu, kad kažkas gaunasi bent eskizų lygmeny. Ir, kad tai padeda "padėt save kur nors". Vėliau - tikiuosi, pavyks perpiešti ir išleisti kokybiškai skaitmeniniu ar popieriniu formatu. Viskam savas laikas.

Istorijos idėja - paprasta. Vaikinas, kuris yra absoliučiai niekuo neišskirtinis, nebent tuo, kad beveik neturi problemų gyvenime. Bet dažniausiai - jis labai bambantis, kad "kiti su savo problemom jam painiojasi, o jis, va ramiai gyvent negali" - pradeda patirti haliucinacijas, savo paties emocijų vaizdinius. Pirmoji - panko Drakono pavidale. :) Kaip jam sekasi toliau - matysim.

Man pačiai būnant "visokeriopai nestandartinei" kilo svarstymai kaip atrodytų tie stereotipai, statistikos ir standartai viename žmoguje. Ir taip netyčia, Lituanicon mugėje supratau, kad mano istorija bus fantastinė. Nes tokio žmogaus niekas, ką pažįstu nėra sutikęs. Nors vyras patiriantis haliucinacijas - tikrai realybė, o ne fantastika. Kaip išsirutulios viskas galiausiai - dar nežinau. Let's go with the flow together. M? :)

02/11/2024

Atradau savo seną eilėraštį. Dalinuosi.

***
Kraujas iš širdies,
Kruvinos vilties
Šiąnakt.

Kelio vingių nykuma,
Dulkėto smėlio dykuma
Išnyksta.

Kraujas ir smėlis
Ir dangaus mėlis
Sumišo.

Norėtųs vėl stotis ir eit,
Bet deja.
Užgroja vėl gatvėj fleita.

Gal muzika padės
Susirinkti šukes
Ir išeit.

Iš gyvenimo kito
Ne savo.
Ateities.

Be kaltės.
Su džiaugsmu
Ir šukele vilties.

Kruvinos.

Mazgė 2020m.

Labas rytas. Kadangi pastaruoju metu sunkiai sekasi daryti dalykus dėl paūmėjusių chroniškų skausmų - sugalvojau išverst...
02/11/2024

Labas rytas. Kadangi pastaruoju metu sunkiai sekasi daryti dalykus dėl paūmėjusių chroniškų skausmų - sugalvojau išversti vieną iš chroniškų skausmo skalių apibūdinimų. Ir pagrindinių skaičiavimo skirtumų nuo įprastai naudojamos suvokti skausmą. Kadangi man pačiai skausmo paūmėjime be sarkazmo niekaip, padeda, - įspėju jo nemėgstančius. :)

Ar rezonuoja šis palyginimas/vertimas? Pažįstama?

Labas, Mazgė turi savo substacką nuo šiandien, kuriame galima skaityti, diskutuoti, domėtis. Kultūra, psichinė sveikata ...
21/10/2024

Labas, Mazgė turi savo substacką nuo šiandien, kuriame galima skaityti, diskutuoti, domėtis. Kultūra, psichinė sveikata ir sociologija. Autoriniai tekstai, pratimai, meditacijos ir įžvalgos psichinės sveikatos temomis. Kviečiu prenumeruoti ir pasilikti. Ypač, subalansuota bus tiems, kas negali ar nenori dalyvauti gyvuose susitikimuose, bet nori remti mano veiklą ir domėtis ja. :)

Labas. Tekstai edukaciniai ir psichologiniai kelsis čia. Kartu su meniniais tips and tricks savipagalbai :). Click to read Aistė Elžbieta - Mazgė, by Aistė Bužinskaitė - Mazgė, a Substack publication. Launched 2 hours ago.

Sveiki,Kadangi Lituanicone jau gavome susipažinti gyvai, o Mazgė šventė savo 26 gimtadienį 24.10.08 maždaug 6 val. popie...
17/10/2024

Sveiki,

Kadangi Lituanicone jau gavome susipažinti gyvai, o Mazgė šventė savo 26 gimtadienį 24.10.08 maždaug 6 val. popietės - gilesniam susipažinimui 26 faktai apie princesę Mazgę iš Ketursparnių giminės arba tiesiog - Mazgę. Sceninę/muginę/personažinę mano veiklos dalį. :)

1. Mėgstamiausias gyvūnas - Drugelis (ir Dinozaurai irgi 😀).

2. Mazgė yra Ketursparnių giminės dalis - nes ją laiko 4 sparnai: Muzika, Teatras, Šokis, Dailė.

3. Turi savo “princesės garbės kodeksą”. :)

4. Mėgstamiausia spalva - rožinė.

5. Turi daugiau taruiruočių, nei jai metų, dauguma - gyvos būtybės. Visos - mena svarbius įvykius.

6. Trys mėgstamiausios princesės - Ksena, Nuostabioji moteris ir Pepė Ilgakojinė. :) (Iš jų savo pačios princesės idėja ir gimė :)).

7. Mazgė - nuo žodžio mazgas. Kad ji kompaktiška - sutapimas. :)

8. Visada nešioja tik sijonus arba sukneles. Bet tik ir tik tokius, kurie netrukdo vykdyti įsipareigojimų sau ir kitiems. Apsivilkti rūbą su kuriuo nepajuda - ne jai.

9. Svarbiausias dalykas santykyje su pasauliu - pagarba pasirinkimams ir riboms. Abipusė - saviems ir kitų. Kontaktas geriausia veikia - abipusiu sutikimu ir laisva valia.

10. Dalykas be kurio neina iš namų - apyrankės! :)

11. Taip pat visad turi žaislą/daiktą stiminimuisi ir savireguliacijai.

12. Mazgė gimė iš noro, kad visas menas pasauly turėtų savo prasmę. Gal kvailą, gal mažą, gal svarbią tik kūrėjui - bet prasmę. Ir iš manymo, kad menas gali pakeisti pasaulį taikaus protesto (patys savo pavyzdžiu galime būti tuo norimu pokyčiu ar kažkaip taip buvo formuluota iš pradžių 😀) būdu.

13. Ji nėra "neveikli" princesė. Jos manymu princesei nereikia karaliaus ar princo, kad būtų princesė gebanti būti atsakinga prieš pačią save, savo Pasaulį ir jo žmones. Bet tai nereiškia, kad ji pyksta ar nori nuversti karalius, princus ir visus kitus kas pakely. Nea. Nepalaiko radikalių veikimo idėjų. Radikalaus nusispjovimo - irgi.

14. Sudėtingiausia užduotis gyvenime - laiko ir energijos planavimas. Lengviausia - tai, kas reikalauja fizinės jėgos (nesupergalios ribose) ir kur nėra žodinių instrukcijų.

15. Laiku nuo buvimo princese - veda mokymus ir paskaitas savipagalbos temomis.

16. Mėgstamiausi poetai - V. Šimkus ir H. Radauskas.

17. Mėgstamiausio dailininko nėra, labiausiai patinkantys piešiniai yra vaizduojantys antikos laikų įvykius, žmones. Mėgstamiausia dailės atšaka/sritis - architektūra.

18. Šoka visur ir visada, kai tik gali. Geras būdas susireguliuoti. ;)

19. Mėgstamiausios klausomos muzikos neturi. Bet tinka daug kas pagal ką galima šokti. 😀

20. Mėgstamiausias skaičius 4. 4 sienos kambary, 4 ir pasaulio šalys. Muzikos grupėse dažnas narių skaičius irgi 4. Gal neveltui kortelėse pratimai irgi paremti skaičiumi 4. :)

21. Norėtų paleisti savo rūbų liniją skirtą švietimui apie psichinę sveikatą. Kur visi rūbai būtų patogūs aktyviam gyvenimui su sensoriniu jautrumu. Ne tik gražūs. Ir su kišenėm gražiems akmenims, ir kaštonams, ir kitiems grožiams. Kada nors. 🙈

22. Mėgstamiausias superherojus - Betmenas. Todėl, kad susikūrė savo stiprybę pats iš prigimties neturėdamas supergalių. Ir gebėjo perdirbti, įgalinti savo baimę. Veikti bijodamas ir suprasdamas, kad pradžia vis tiek savy. ;)

23. Mėgstamiausias paros metas - naktis. Darbingiausias irgi.

24. Labai mėgsta daryt apyrankes ir kitus pintus dalykus - bet vis dar laaabai nesiseka. Mokosi.

25. Mėgstamiausias emocijų įveiklinimo įrankis - nupiešti emocijas ir patirtis, kaip mistinę būtybę. Įrodyta ir savo, ir kitų patirty, kad veikia smagiai!

26. Tiki, kad visi turim savo vidinius drakonus. Ir, jei išmokstama su jais bendrauti, gali paaiškėti, kad jie mieli ir pūkuoti. Ir su jais geriau draugauti ir tartis, nei kovoti prieš juos. Efektyviau gyvenimo kokybei. ;)

Address

Vilnius

Opening Hours

Monday 11:00 - 22:00
Tuesday 11:00 - 22:00
Wednesday 11:00 - 22:00
Friday 11:00 - 22:00
Saturday 11:00 - 22:00

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Mazgė. Drakono Erdvė posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Mazgė. Drakono Erdvė:

Share

Category