Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie

Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie Oficjalna strona Facebook'owa Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w WIlnie

🥳🤩🤗 Z ogromną radością i dumą informujemy, że reprezentanci naszej szkoły odnieśli wspaniały sukces, kwalifikując się do...
03/06/2026

🥳🤩🤗 Z ogromną radością i dumą informujemy, że reprezentanci naszej szkoły odnieśli wspaniały sukces, kwalifikując się do ścisłego finału 9 sezonu ogólnokrajowego projektu i platformy edukacyjnej „Ateities inžinerija” organizowanego pod patronatem VILNIUS TECH.
To wielkie wyróżnienie, ponieważ w tegorocznej edycji konkursu rywalizowało ze sobą blisko 200 zespołów z całej Litwy. Zaprezentowanie swoich prac na żywo podczas finałowej wystawy to dowód na to, że projekty naszych uczniów znalazły się wśród najlepszych i najbardziej innowacyjnych pomysłów młodych inżynierów w kraju.
Oto nasi wspaniali finaliści i ich projekty:
Projekt lotniczy – kategoria awiomodelowanie: Hubert Karpicz i Lukrecja Wonsovicz zrealizowali niezwykle wymagający projekt inżynieryjny „Nuo idėjos iki skrydžio”. W ramach pracy zaprojektowali, zbudowali i pomyślnie przetestowali stabilnie latający model samolotu z depronu, łącząc zaawansowaną wiedzę aerodynamiczną z praktycznymi rozwiązaniami technicznymi.
Projekt ekologiczny – kategoria ochrona środowiska: Paulina Rudis, Krystyna Wiszniewska i Katrina Tarasewicz przygotowały pracę badawczą pt. „Kavos tirščių atliekų susidarymo, apdorojimo tyrimai ir panaudojimo galimybės”. Dziewczęta stworzyły innowacyjny biokompozyt gipsowego z dodatkiem przetworzonych fusów po kawie, udowadniając w laboratorium możliwość jego wykorzystania jako ekologicznego i nowoczesnego materiału w budownictwie
Samo dotarcie do finału tak prestiżowego, ogólnokrajowego konkursu technologicznego to wspaniałe osiągnięcie, które pokazuje ogromny potencjał, pracowitość i talent naszej młodzieży.

Serdecznie gratulujemy Hubertowi, Lukrecji, Paulinie, Krystynie! Jesteśmy z Was ogromnie dumni i życzymy powodzenia w realizacji kolejnych genialnych pomysłów!
Opiekun projektu Bożena Ambrozevičienė

Wycieczka do Zoo1 czerwca zeróweczka razem z 2b klasą Gimnazjum im. Sz. Konarskiego odwiedziła Zoo w Kownie.Uczniowie z ...
03/06/2026

Wycieczka do Zoo

1 czerwca zeróweczka razem z 2b klasą Gimnazjum im. Sz. Konarskiego odwiedziła Zoo w Kownie.
Uczniowie z zaciekawieniem wzięli udział w zajęciach edukacyjnych o gadach i owadach.
Po edukacji dzieci zwiedziły Zoo i zapoznały się z warunkami życia mieszkających tam zwierząt. Obserwowanie zachowania się egzotycznych zwierząt zbudziło wśród uczniów wiele emocji. W otoczeniu zwierząt każdy przeżył niezapomniane wrażenia.
Na koniec była część najważniejsza: lody, gry i zabawy na placu zabaw oraz pyszny obiad w kawiarence.
Wycieczka bardzo nam się podobała. Zmęczeni, szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

03/06/2026
02/06/2026

❤️❤️❤️Są takie chwile w życiu szkoły, które wzruszają szczególnie… Renata Siavris Piotrovska

Uczniowie klasy 4 kończą dziś ważny etap swojej edukacyjnej drogi – żegnają pierwszą wychowawczynię, zostawiając puste ławki pełne wspomnień.
Jeszcze niedawno stawiali pierwsze szkolne kroki, uczyli się liter, liczb, zasad, samodzielności i przyjaźni. Dziś są już starsi i bogatsi o wspólne doświadczenia i wiedzę.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie tego wzruszającego filmu i za wspólną drogę. A naszym uczniom życzymy, aby z odwagą, ciekawością i wiarą w siebie weszli w kolejny etap nauki.

Niech każdy nowy krok prowadzi Was ku pięknym odkryciom. 💛

Powodzenia, kochani! 🌷

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w zerówce„Rejs ku szkolnej przygodzie“29 maja w auli naszej szkoły odbyło się urocz...
02/06/2026

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w zerówce

„Rejs ku szkolnej przygodzie“

29 maja w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w zerówce. Zerówkarze w strojach marynarskich zaprosiły wszystkich na swój ostatni przedszkolny

„Rejs ku szkolnej przygodzie“.

Dzieci zabrały nas w wakacyjną podróż , po której niebawem nastąpi wpłynięcie do jeszcze nieznanego portu – do nowego etapu, którym jest nauka w szkole.

Ten wspólny roczek minął bardzo szybko. Było wiele zabawy i nauki, mnóstwo wspaniałych chwil. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólnie spędzone chwile z uśmiechem na twarzy.

Po wspaniałym występie przyszedł czas na nagrody i podziękowania. Dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola, książeczki, drobne upominki i słodycze.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na podwórko, gdzie czekała na dzieci rozrywka i poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Kochane Dzieci! Życzymy Wam „wiatru w żagle“, powodzenia w szkole, prawdziwych przyjaciół i przede wszystkim dobrego wypoczynku!

📢Niezapomniana wycieczka  klasy 4a do Kłajpedy🏖           Zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy czwartej świętowali...
02/06/2026

📢Niezapomniana wycieczka klasy 4a do Kłajpedy🏖

Zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy czwartej świętowali w wyjątkowy sposób. Wraz z rodzicami oraz wychowawczynią wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę do Kłajpedy. Ten wspólny wyjazd stał się nie tylko pięknym podsumowaniem kilku lat nauki, ale także okazją do integracji, odpoczynku i stworzenia niezapomnianych wspomnień. Podczas wycieczki uczestnicy odwiedzili Muzeum Morza oraz delfinarium, gdzie ogromne wrażenie zrobiły niezwykłe pokazy delfinów. Dzieci z zaciekawieniem oglądały ekspozycje i poznawały fascynujący świat morskich zwierząt. W programie wyjazdu znalazła się również wizyta w ogrodach Semiramidy, które dostarczyły uczniom wiele radości i świetnej zabawy. Kolejną atrakcją było odwiedzenie zoo "Žvierinčius" w Połądze, gdzie dzieci mogły podziwiać zwierzęta i spędzić czas na łonie przyrody. Nie zabrakło także atrakcji nad morzem. Uczniowie bawili się na plaży, budowali zamki z piasku, grali w różne gry oraz korzystali z kąpieli morskich. Wspólne chwile nad Bałtykiem były pełne śmiechu, dobrej zabawy i pozytywnych emocji.

Niezapomniana lekcja przetrwania klasy IbW miniony weekend, w dniach 30–31 maja 2026 roku, uczniowie klasy Ib naszego gi...
02/06/2026

Niezapomniana lekcja przetrwania klasy Ib
W miniony weekend, w dniach 30–31 maja 2026 roku, uczniowie klasy Ib naszego gimnazjum wzięli udział w wymagającym, całodobowym kursie przetrwania w rejonie wileńskim. Wyjazd ten był nagrodą główną, jaką klasa zdobyła podczas tegorocznego Balu Dobroczynnego naszej szkoły.
Szkolenie przeprowadziła profesjonalna kadra instruktorska z plutonu imienia Tadeusza Kościuszki. Podczas intensywnej doby na łonie natury młodzież uczyła się m.in. topografii, orientacji w terenie, sztuki przetrwania oraz budowy obozowiska. Ważnym elementem były także zajęcia z zaawansowanej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz taktyki wojskowej, obejmujące strzelanie do celu i kamuflaż. Mimo chłodnej nocy i wielu wyzwań, uczniom przez cały czas dopisywał dobry nastrój. Udany wyjazd pozwolił na zacieśnienie relacji rówieśniczych, a na podsumowanie obozu każdy uczestnik otrzymał oficjalny certyfikat.
Uczniowie oraz rodzice składają serdeczne podziękowania dowódcy drużyny Dariuszowi Litwinowiczowi i wszystkim instruktorom z 1032 kompanii Związku Strzelców Litewskich za profesjonalne szkolenie.
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do pana Waldemara Szejbaka za kompleksową koordynację projektu, pomoc w odpowiednim przygotowaniu i zgromadzeniu niezbędnego ekwipunku oraz stałe czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

W ostatnim tygodniu nauki uczniowie klasy 4b wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę rowerową nabrzeżem Wilii. 🚴‍♀️☀️...
02/06/2026

W ostatnim tygodniu nauki uczniowie klasy 4b wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę rowerową nabrzeżem Wilii. 🚴‍♀️☀️
Pokonali łącznie 14 kilometrów. Trasa prowadziła od szkoły do Białego Mostu, gdzie uczestnicy zatrzymali się w miejskiej strefie sportowej nad brzegiem rzeki. Następnie grupa ruszyła dalej przez dzielnicę Zwierzyniec, jadąc malowniczą trasą wzdłuż rzeki. Był czas na sportowe emocje, obserwowanie miejskich atrakcji, odpoczynek i oczywiście pyszne lody. 🍦⚽ Na zakończenie wycieczki uczniowie wrócili przez Zakret do szkoły. Humory dopisywały i wszyscy zgodnie przyznali, że był to wspaniały dzień - pełen ruchu, radości i miłych wspólnie spędzonych chwil.

Uczniowie klas 1 - 4 naszego gimnazjum w tym roku szkolnym brali udział w kolejnej edycji międzynarodowego projektu czyt...
01/06/2026

Uczniowie klas 1 - 4 naszego gimnazjum w tym roku szkolnym brali udział w kolejnej edycji międzynarodowego projektu czytelniczego ,,Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Tematem przewodnim tej edycji była PRZYJAŹŃ, więc uczniowie mogli zgłębiać jej znaczenie czytając zaproponowane książki i wspólnie wykonując przeróżne zadania, dotyczące ich treści. Po złożeniu sprawozdania potwierdzającego pomyślne wykonanie wszystkich zadań szkoła otrzymała certyfikat ukończenia projektu oraz gratulacje od organizatorów. To była ciekawa i pożyteczna przygoda z czytaniem, więc w przyszłym roku chętnie dołączymy do kolejnej edycji projektu.

01/06/2026

Dla uczniów klasy 12 zabrzmiał ostatni dzwonek. Zakończył się ważny etap pełen nauki, przyjaźni i wspólnych wspomnień. Życzymy wszystkim maturzystom powodzenia na egzaminach oraz wielu sukcesów w dalszej drodze życiowej.

Address

Statybininkų Gatvė 5
Vilnius
03200

Opening Hours

Monday 08:00 - 17:00
Tuesday 08:00 - 17:00
Wednesday 08:00 - 17:00
Thursday 08:00 - 17:00
Friday 08:00 - 17:00

Telephone

+37052130518

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share

Category