28/05/2026
Labai taikliai pasakyta. Kai yra kalbama apie žmonių duomenų saugumą, tylėti ar vilkinti informaciją tikrai negalima, nes visuomenė nusipelno aiškumo ir atsakomybės.
Šiandien LRT eteryje Aurelijus Veryga vykdė savo vienintelio ministro gelbėjimo akciją, į kurią buvau įtrauktas ir aš. Pasirodo, pasak Aurelijaus, neturiu teisės kritikuoti LVŽS ministro, nes pats prieš tai buvau… ministru 🤷.
Atsispiriant nuo šios „auksinės“ logikos ir absoliutaus „whataboutizmo“, siūlau grįžti prie Registrų centro skandalo esmės. Problema nėra tai, kad įvyko kibernetinė ataka. Tokios grėsmės šiandien kyla daugeliui valstybių ir įstaigų. Problema yra tai, kad visuomenė nebuvo informuota apie pavogtus žmonių duomenis. Dar tiksliau, kad ministras kartu su kitais Vyriausybės nariais nutarė neinformuoti žmonių, tokiu būdu nesudarydamas galimybės nukentėjusiems laiku imtis veiksmų ir mažų mažiausiai būti budresniems.
Nuoširdžiai labai keista girdėti tokią Aurelijaus poziciją. Covid-19 pandemijos laikotarpiu jis pats kasdien kalbėdavo apie būtinybę informuoti visuomenę net tada, kai žinia buvo nepatogi ar kelianti įtampą. Tai buvo nelengvas, bet teisingas sprendimas.
Tad šiandien palinkėčiau Aurelijui nevirpinti oro bandant nukreipti dėmesį nuo ministro padarytų klaidų, o pasisodinti ir paaiškinti savo vieninteliam ministrui, kodėl visuomenė privalo būti laiku informuojama. Ir kad bet kokie dangstymaisi pradėtais ikiteisminiais tyrimais tik dar labiau gilina duobę, kurią ministras pats sau ir išsikasė.