08/05/2026
Salako bibliotekoje paminėjome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Tai buvo popietė, skirta ne tik prisiminti istoriją, bet ir patiems pajusti gimtojo žodžio svarbą ir grožį. Šventinę nuotaiką kūrė Degučių kūrybinė grupė „Žibintas“(vadovė Skaidrė Vanagaitė) padovanoję meninę kompoziciją, skirtą Motiejaus Valančiaus metams paminėti. Kolektyvo pasirodymas priminė mums apie didįjį blaivybės puoselėtoją ir lietuvybės saugotoją, kurio idėjos aktualios ir šiandien. Svečių pasirodymas sugrąžino mus į laikus, kai lietuviškas žodis buvo saugomas kaip didžiausia vertybė.
Muziejininkė Vida Žilinskienė atvėrė savo unikalius lobynus – pristatė asmeninę senų vadovėlių ir retų knygų kolekciją, prisiminė istorijas, kurias saugo šie leidiniai, pasidalino patirtinm apie sunkų kelią į savo mokslus.
Salako vaikų dienos centro „Smiltutė “vaikai džiugino skaitydami M. Valančiaus pasakėčias, primindami, kad klasika išlieka gyva, kol ją skaitome ir girdime.
Dalyviai rašė pačius gražiausius ir brangiausius lietuviškus žodžius, kuriais vėliau sulapojo bibliotekoje simbolinis medis.
Ši popietė tapo gražiu dviejų bibliotekų – Degučių ir Salako bendrystės pavyzdžiu.
Ačiū visiems dalyvavusiems už meilę žodžiui, pagarbą gimtajai kalbai ir už tai, kad knyga Salake vis dar yra jungiantis šviesos šaltinis!
Danutė Koroliova, Salako bibliotekos vyresn. bibliotekininkė