01/06/2026
Gegužės mėnesio pirmoje pusėje vykusios vertinamosios lauko taktikos pratybos „Geležinis Vilkas 2026“ toli gražu nebuvo karinio rengimo ciklo pabaiga. Ypač Algirdo bataliono II pėstininkų kuopai, kurios būriai paskutinę gegužės savaitę žengė kitą labai svarbų žingsnį ruošdamiesi didžiausiam metų iššūkiui – bataliono lygmens kovinio šaudymo pratyboms.
Įsirengę gynybines pozicijas, apsaugančias ne tik nuo priešo automatinių ginklų ir kulkosvaidžių ugnies, bet ir nuo artilerijos smūgių bei bepiločių orlaivių atakų, būriai perėjo prie gynybinių užduočių vykdymo kartu su koviniu šaudymu.
Šios pratybos pademonstravo, kad darni pėstininkų ginklų ir PKM „Vilkas“ kulkosvaidžių ugnis geba sėkmingai naikinti ne tik priešo antžeminius taikinius, bet ir apsiginti nuo bepiločių orlaivių, juos tiesiog nukaunant dar prieš jiems pasiekiant įrengtas pozicijas.
Kaip ir dera tikriems algirdiečiams, pratybas vainikavo agresyvus manevras. Vykdant kontrataką, priešas buvo galutinai sunaikintas, taip atsiimant ir išlaikant itin svarbią vietovę. 🐺👊🏽