Plungės rajono savivaldybė

Plungės rajono savivaldybė Oficiali Plungės rajono savivaldybės paskyra socialiniame ti**le.

Tegu bendrumas mus vienija!🌞🎉Su tokiu šūkiu Plungės krašto kaimo bendruomenės jau penkioliktąjį kartą rinkosi į sąskrydį...
31/05/2026

Tegu bendrumas mus vienija!🌞🎉

Su tokiu šūkiu Plungės krašto kaimo bendruomenės jau penkioliktąjį kartą rinkosi į sąskrydį – rajoninę bendruomenių sueigą-konferenciją „Pilietiškumo šaknys – bendruomenės stiprybė“, kurią šiemet organizavo Alsėdžių bendruomenė. Gausybė dalyvių, daugybė įvairiausių veiklų, puiki nuotaika ir giedras oras – visiems, kas atvyko į renginį Alsėdžių piliakalnio prieigose, šeštadienis tikrai neprailgo!

Sueiga-konferencija, šįkart sukvietusi septyniolika kaimo bendruomenių, pradėta šv. Mišiomis Alsėdžių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje. Po pamaldų, vedamos Platelių meno mokyklos pučiamųjų orkestro ir šokėjų, bendruomenės iškilminga eisena žygiavo į renginio vietą – Alsėdžių piliakalnio prieigas, kurios dar vadinamos Žvėrinyčia. Čia dar prieš šv. Mišias kūrėsi bendruomenių, renginio partnerių ir amatininkų kiemeliai.

Renginio pradžioje Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė ir asociacijos „Plungės kraštas“ pirmininkė Rima Jokubauskienė iškėlė Plungės, Alsėdžių ir „Plungės krašto“ vėliavas. Vėliau svečiai tarė sveikinimo žodį – į bendruomenes kreipėsi Savivaldybės meras Audrius Klišonis, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė, „Plungės krašto“ pirmininkė Rima Jokubauskienė, Savivaldybės tarybos narė Vida Bondauskienė, už bendruomenių veiklą atsakinga Savivaldybės administracijos atstovė Rita Cecervovė ir šio renginio šeimininkas – Alsėdžių bendruomenės pirmininkas Linas Senkus.

Susirinkusiuosius pasveikino bei gausiu dalyvių skaičiumi pasidžiaugė ir renginį vedę aktyvūs bendruomenininkai Žydrūnas Purauskis ir Daiva Gramalienė, paminėję, kad šiųmetinis sąskrydis skirtas ne tik linksmybėms, bet ir įdomioms diskusijoms, svarbių sukakčių ir įvykių paminėjimui, pažinimui bei edukacijoms.

Prie scenos pakvietus visus bendruomenių pirmininkus, kiekvienam iš jų įteikta po simbolinį angelo sparną – kaip padėka už darbą, atsakomybę, bendrystę, skiriamą laiką ir energiją. Ypatingas dėmesys skirtas 23 metus Milašaičių kaimo šeimų bendruomenei „Sruoja“ vadovavusiai Rūtai Endrijauskienei, kuri šiemet pareigas perleido Loretai Grauslienei.

Po sveikinimų bendruomenių atstovai pakviesti į plenarinę diskusiją „Pilietiškumo šaknys: istorija, žodis, atsakomybė“, kurią moderavo Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili – politologė, Klaipėdos universiteto (KU) lektorė ir viena įžvalgiausių politinių procesų komentatorių Lietuvoje.

Vėliau vyko plenarinės sesijos: „Nematomi architektai: bendruomenės kaip tikroji galia“ su Gabriele Burbulyte-Tsiskarishvili; „Kodėl mes vis dar klausomės radijo?“ su Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus pirmininke, Klaipėdos universteto Filosofijos ir komunikacijos katedros partnerystės docente, gargzdapilis.lt redaktore Jolanta Beniušyte; „Gyvas kaimas“ su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininke Virginija Šetkiene; „NVO tyrimų, ataskaitų ir duomenų svarba“ su NVO informacijos ir paramos centro komunikacijos eksperte Gabriele Abromavičiūte; „Pilietiškumo ir lyderystės modelis“ su Plungės rajono savivaldybės mobilizacijos reikalų koordinatoriumi Tomu Mikelkevičiumi ir Žemaitijos kadetų gimnazijos atstovais; „Turizmo edukacijų aktualijos bendruomenėse“ su Plungės turizmo informacijos centro direktore Sandra Kasmauskiene; „Verslas – kitiems, ne tau“ su bendradarbystės centro „Spiečius“ koordinatore ir koučingo specialiste Jurgita Každailyte; „Žiurkių lenktynės arba apie fizinį ir emocinį nuovargį“ su Teatro ir retorikos mokytoja eksperte, psichodramos vedėja Vida Lipskyte.

Vienas prasmingiausių renginio momentų – Žvėrinyčioje surengta liepaitės sodinimo ceremonija. Kiekviena bendruomenė bendrystę simbolizuojančiam medeliui atvežė savo žemės, paliejo savu vandeniu.

Visą dieną veikė edukacijų, amatininkų ir vietos bendruomenių namudininkų kiemeliai. Buvo galima dalyvauti Žemaitijos kadetų gimnazijos, Alsėdžių bibliotekos, Plungės policijos komisariato siūlomose veiklose, sužinoti, kas dedama į išgyvenimo krepšį, išbandyti akies taiklumą šaudymo rungtyje, Kretingos diabeto klubo palapinėje – pasimatuoti cukraus kiekį kraujyje, su Platelių meno mokykla – išbandyti muzikos instrumentus ir pasimokyti šokti, su Alsėdžių vaikų dienos centru – pasimokyti tapyti ir išbandyti daug kitų veiklų.

Muzikinę programą bendruomenėms dovanojo Vežaičių kultūros centro kanklininkių kolektyvas „Girelė“, mažųjų alsėdiškių dainorėlių kolektyvas „Alsido“, Platelių meno mokyklos orkestras su šokėjomis, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Alsėdžių filialo kolektyvai: kapela „Jazminai“, šokių kolektyvas „Sruojoks“, Alsėdžių vokalinis kvartetas bei ansamblis iš Aukštaitijos „Nešpėtni bernai“.

Renginio pabaigoje, kaip visada, – burtų, kas kitąmet organizuos bendruomenių sueigą, traukimas. Paaiškėjo, kad 2027-aisiais bendruomenės rinksis Gintališkėje.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Plungėje – pirmasis bažnytinių chorų festivalis 🎼🎶Šeštadienio popietę Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje surengtas ...
31/05/2026

Plungėje – pirmasis bažnytinių chorų festivalis 🎼🎶

Šeštadienio popietę Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje surengtas pirmasis bažnytinių chorų festivalis „Ave Maria Plungensis“, sukvietęs puikius chorus iš Šateikių, Viekšnių, Mažeikių, Telšių ir Plungės. Žymiam lietuvių kompozitoriui, vargonininkui ir chorvedžiui Juozui Žilevičiui (1891–1985) atminti skirto festivalio sumanytoja ir iniciatorė – Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios sumos choro vadovė Irena Bakanauskienė.

Prieš pasirodant chorams, giesmę ,,Ave Maria" sugiedojo Irenos Bakanauskienės mokinė Rugilė Rankauskaitė. Visus festivalio dalyvius iš ekrano pasveikino Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius, gyvai – Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Plungės parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis.

,,Esu dėkingas, kad šis festivalis vyksta būtent Plungėje. Ačiū Rugilei už giesmę ,,Ave Maria" – jos fantastiškas balsas lyg priartino mus prie Kūrėjo. Ačiū gerbiamai Irenai už idėją, už norą padaryti daugiau ir duoti žmonėms muzikos pažinimo galią ir džiaugsmą", – dėkojo Savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Po sveikinimų Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vyr. mokslo darbuotoja prof. dr. Danutė Petrauskaitė susirinkusiuosius supažindino su mažai žinoma, bet Plungei labai svarbia asmenybe – Plungės rajone gimusiu, bet vėliau į užsienį pasitraukti turėjusiu Juozu Žilevičiumi, kuris buvo žinomas to meto vargonininkas, chorvedys, kompozitorius, pirmosios lietuviškos simfonijos autorius.

Pirmajame bažnytinių chorų festivalyje ,,Ave Maria Plungensis" dalyvavo Šateikių Šv. Evangelisto Morkaus bažnyčios vaikų ir jaunimo choras „Žiburys“ (vadovė Jurgita Arlauskienė), Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios choras (vadovas Vitalis Lizdenis), Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios choras „Totus Tuus“ (vadovė Ernesta Dargužienė), Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios sumos choras (vadovas Paulius Poškus) ir Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios sumos choras (vadovė Irena Bakanauskienė, koncertmeisterė Judita Stankutė).

Festivalis užbaigtas visų chorų bendrai sugiedota giesme. Vėliau visi choristai lipo prie vargonų, kur giedojo šv. Mišioms – Švč. Mergelės Marijos litaniją ir kitas giesmes.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Paskutinįkart nuskambėjo mokyklinis skambutis🔔🎉👇Penktadienį daugelyje Lietuvos mokyklų nuaidėjo Paskutinio skambučio šve...
31/05/2026

Paskutinįkart nuskambėjo mokyklinis skambutis🔔🎉👇

Penktadienį daugelyje Lietuvos mokyklų nuaidėjo Paskutinio skambučio šventė. Paskutinįkart į klasę susirinko ir penkiolika Plungės r. Žemaitijos Kadetų gimnazija abiturientų.

Iš klasės į aktų salę pirmaklasių atvestus abiturientus sveikino ir mokytojai, ir tėveliai, ir gausus būrys svečių. ,,Sveikinu jus, mieli abiturientai, sėkmingai atėjusius į galutinį tašką, kuris iš tikrųjų yra tik ilgo daugtaškio pradžia. Toliau viskas priklauso nuo jūsų pačių, nuo jūsų drąsos ir pasirinkimo. Nepamirškite savęs, bet nepamirškite ir to, kad vienas gyvenime nieko nenuveiksi, tad visada remkitės į savo artimuosius, draugus ir kitus, kurie linki jums gero. Didžiausios sėkmės jums", – linkėjo Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis, kartu pasveikindamas ir dvyliktokus išlydinčią jų auklėtoją Aureliją Augustinienę.

Sėkmingai mokyklą baigusius alsėdiškius dvyliktokus pasveikino ir sėkmės laikant egzaminus palinkėjo laikinai pareigas einanti gimnazijos direktorė Daiva Gramalienė, Alsėdžių seniūnija Plungės r. seniūnė Danutė Repšienė, mokyklos tarybos narė Laura Zabitienė, buvęs gimnazijos direktorius Regimantas Kavaliauskas, Platelių meno mokyklos direktorius Linas Senkus, LŠS Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vado pavaduotojas Tomas Ubartas, atskirai pasveikinęs abiturientus, kurie yra ir jaunieji šauliai, bei fizinio ugdymo mokytojas Aurimas Grybauskas, padėkojęs dvyliktokams, nuolat gynusiems gimnazijos garbę įvairiose sporto varžybose tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Tėvelių vardu abiturientus sveikino Irena Dimienė, nuostabia daina ,,Vaikystės šviesa" visus nustebino ir sugraudino Žemaitijos kadetų gimnazijos direktoriaus pavaduotojas kadetiniam ugdymui, abituriento Gusto tėtis Ričardas Ruškys.

Ir dainomis, ir gražiais žodžiais, ir šokiais dvyliktokus sveikino vienuoliktokai ir kitų klasių moksleiviai, po dovanėlę abiturientams buvo paruošę ir pirmokai.

Beje, Žemaitijos kadetų gimnazijoje jau daugiau nei dvidešimt metų puoselėjamas pilietinis patriotinis ugdymas duoda puikių vaisių – du šių metų abiturientai jau praėjo atranką į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, dalis ruošiasi tarnybai Lietuvos kariuomenėje. Beliko išlaikyti egzaminus. Sėkmės!

Plungės rajono savivaldybės informacija

Vėjo, vėjo, vėjo! Platelių ežere – tarptautinės burlenčių varžybos⛵️🌊Šiandien ir rytoj Platelių ežere, ties ,,Linelio" p...
30/05/2026

Vėjo, vėjo, vėjo! Platelių ežere – tarptautinės burlenčių varžybos⛵️🌊

Šiandien ir rytoj Platelių ežere, ties ,,Linelio" poilsiaviete, vyksta burlentininkams svarbiausių varžybų – ,,Baltic Cup Windsurfing 2026" – I etapas. Asociacijos ,,Platelių burlentės" suorganizuotose tradicinėse tarptautinėse burlenčių varžybose jėgas išbando jaunieji ir suaugusieji buriuotojai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Varžybų dalyvius pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis, Platelių seniūnas Robertas Gritkus ir, žinoma, pagrindiniai šio renginio organizatoriai – buriavimo sporto entuziastė, asociacijos ,,Platelių burlentės" vadovė plateliškė Giedrė Daukšaitė ir vyriausiasis varžybų teisėjas Robertas Gradauskas.

,,Džiugu, kad Giedrės dėka šios burlentininkams svarbios varžybos atkeliavo būtent į Platelius. Džiaugiuosi, kad pamilote mūsų ežerą, kad vis čia sugrįžtate. Linkiu gerų varžybų, o laimės tas, kuris geriausiai suvaldys savo emocijas ir vėją", – kalbėjo Savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Į šį varžybų ,,Baltic Cup Windsurfing 2026" etapą užsiregistravo 44 dalyviai – 34 jaunuoliai ir 10 suaugusiųjų. Jauniausiam dalyviui – estui Oskarui – tik devyneri. Iš Estijos atvyko 12 buriuotojų, iš Latvijos – 20, iš Lietuvos – 12.

Tarp dalyvių – žymiausi Lietuvos buriuotojai Juozas Bernotas, Giedrius Liutkus, Rytis Jasiūnas. O taip pat – ,,Platelių burlenčių" atstovai Sigitas Vaičekauskas, Vykintas Laukevičius ir Valdas Grotuzas.

Gero vėjo!

Plungės rajono savivaldybės informacija

30/05/2026

Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje prasideda pirmasis bažnytinių chorų festivalis ,,Ave Maria Plungensis". Gieda plungiškė Rugilė Rankauskaitė.

30/05/2026

Plungės krašto bendruomenių sąskrydis Alsėdžiuose ir iškilminga jo dalyvių eisena į Žvėrinyčią!🎉🌞

Šiandien Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje⬇️
30/05/2026

Šiandien Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje⬇️

Šiandien Plungės ,,Saulės" gimnazijos abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis. Sėkmės laikant egzaminus, sėkmės re...
29/05/2026

Šiandien Plungės ,,Saulės" gimnazijos abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis. Sėkmės laikant egzaminus, sėkmės renkantis gyvenimo kelią🔔🎉

29/05/2026

Retai kuri mokykla beturi tokią galimybę – kai per Paskutinio skambučio šventę abiturientus iš klasės išveda pirmokėliai. Žemaitijos kadetų gimnazijoje ši tradicija vis dar puoselėjama – ir šiandien į Paskutinio skambučio šventę vyriausieji ir mažiausieji žingsniavo kartu🔔🎉

29/05/2026

Abiturientų Paskutinio skambučio šventė visada kupina jautrumo ir sentimentų. Daug jų išgyventa ir šiandien Plungės r. Žemaitijos Kadetų gimnazija, kur visų širdis ypač suvirpino gimnazijos direktoriaus pavaduotojo kadetiniam ugdymui Ričardo Ruškio muzikinis atsisveikinimas su abiturientais, tarp kurių – ir jo sūnus Gustas, tikėtina, būsimasis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnas
🎼🎶❤️

Address

Vytauto Gatvė 12
Plunge
LT-90123

Opening Hours

Monday 08:00 - 17:00
Tuesday 08:00 - 17:00
Wednesday 08:00 - 17:00
Thursday 08:00 - 17:00
Friday 08:00 - 16:00

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Plungės rajono savivaldybė posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Plungės rajono savivaldybė:

Share