20/04/2026
Už kiekvienos priklausomybės istorijos slypi kur kas daugiau nei matosi iš pirmo žvilgsnio – skausmas, baimė, gėda ir vidinė kova. Apie tai svarbu kalbėti garsiai. Pagalba yra 💚
AČIŪ ŽURNALISTAMS. Portalas „Lietuvos sveikata“ straipsnyje nagrinėja benamystės ir priklausomybių temą. Komentavusi RPLC Panevėžio filialo socialinė darbuotoja-atvejo vadybininė Rita Gedvilienė sako, kad priklausomybė yra liga, kuri dažnai neleidžia lengvai atsitiesti.
„Vartojančiam žmogui sudėtinga laikytis susitarimų, išlaikyti darbą, judėti pirmyn. Kai paklausiu žmogaus: kaip manai, ar tau sekasi susitvarkyti su bėda? Dažniausiai sako, kad ne. Tuomet sakau: ateik, padėsiu. Bet matau, kad žmogus nėra pasiryžęs: ir nori, ir nenori“, – sako R.Gedvilienė.
Pagalba, anot specialistės, egzistuoja – po detoksikacijos ir psichosocialinės reabilitacijos žmonės gali nemokamai naudotis psichologo konsultacijomis, kreiptis į socialinį darbuotoją. Tačiau ateiti – sunkiausia. „Grįžta į savo aplinką, galvoja: vieną kartą nuėjau ir užteks. O paskui sako: man nepadėjo. Trūksta to patikėjimo ir pasitikėjimo. Vis dar daug gėdos, baimės, o kartais paprasčiausiai trūksta gyvenimo įgūdžių“.
Straipsnį skaitykite čia: https://lsveikata.lt/lsveikata-lt-skaitomiausi/benamyste-uzburtas-ratas-is-kurio-sunku-istrukti-18742
M. Ambrazo nuotr.