12/06/2026
Šiais metais sueina 100 metų, kai įkurta Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga. Ta proga Palangos senosios gimnazijos I-II klasių merginos, vadovaujamos technologijų mokytojos Meilės Bukytės, kūrė projektą, skirtą šiai progai paminėti.
Kovą į gimnaziją buvo atvykusi Aklųjų ir silpnaregių sąjungos Palangos filialo pirmininkė Daina Vitkauskienė ir dar keli jos nariai. Svečiai gimnazistėms papasakojo apie tai, kaip šiais laikais gyvena neregiai ir silpnaregiai, kokia jų buitis, kokios priemonės ir įrengimai labai palengvina jų gyvenimą, supažindino su Brailio raštu, pademonstravo, kaip neregiai naudojasi telefonu ir IT. Merginos turėjo galimybę pačios pajausti, kaip nematantys žmonės gali skaityti knygas, jų iliustracijas. Taip pat pirmininkė papasakojo su kokiomis problemomis kasdieniniame gyvenime susiduria neregiai.
Merginos, susipažinusios su reikalavimais taktilinėms knygelėms, kurios skirtos nematantiems ar silpno regėjimo vaikams, iš tekstilės kūrė po vieną paveikslėlį tokiai knygutei. Vėliau jų darbeliai buvo sujungti ir susiūti į 4 knygeles. Kelios merginos sukūrė suvenyrus, ant kurių Brailio raštu išsiuvinėjo žodį ar savo vardą. Šie darbai buvo padovanoti Palangos aklųjų ir silpnaregių bendrijos pirmininkei D. Vitkauskienei. Ji labai džiaugėsi tokia dovana, nuoširdžiai dėkojo merginoms už jų kruopštumą ir nuoširdumą. Ji norėtų rudenį, kai visi vėl sugrįš į mokyklą, pakviesti merginas į susitikimą su bendrijos nariais, kurie pasidalintų įspūdžiais apie jų dovaną.