Neringos odontologas

Neringos odontologas Sveiki dantys - misija įmanoma 🦷

Pokyčiai reikalingi. Bet jie turi būti pasverti.
01/06/2026

Pokyčiai reikalingi. Bet jie turi būti pasverti.

Sveikatos sistemoje bręsta pokyčiai, kurie gali paveikti pacientus, gydytojus, slaugytojus ir gydymo įstaigas – siekiame juos stabdyti kartu su 111 organizacijų.🚨

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Seimui birželio 2 dieną teikia įstatymų projektus, kuriais siūloma iš esmės keisti kontrolės ir atsakomybės modelį sveikatos sistemoje.

Ką numato pokyčiai?

🔹 Stiprinti Valstybinės ligonių kasos ir Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos kontrolės galias.

🔹 Didinti gydymo įstaigų, jų vadovų, gydytojų ir slaugytojų atsakomybę.

🔹 Plėsti piniginių baudų taikymo atvejus.

🔹 Sudaryti daugiau galimybių stabdyti ar nutraukti sutartis su gydymo įstaigomis.

Nors pokyčiai pristatomi kaip priemonės stiprinti paslaugų kokybę ir kontrolę, didelė dalis sveikatos sistemos bendruomenės šiandien kelia klausimą – kokias pasekmes tai sukels pacientams ir paslaugų prieinamumui?

Šiuo metu nėra aišku:

🔹 Kas nutiks pacientams, jei gydymo įstaigai bus sustabdyta sutartis su Valstybine ligonių kasa.

🔹 Kaip tokie sprendimai paveiks eiles pas gydytojus ir paslaugų prieinamumą regionuose.

🔹 Kaip tai atsilieps jau dabar specialistų trūkumą jaučiančioms gydymo įstaigoms.

🔹 Kaip bus užtikrinamas paslaugų tęstinumas pacientams, kuriems reikalingas ilgalaikis gydymas ar stebėjimas.

❗ Sveikatos sistemos bendruomenė perspėja, kad siūlomi pokyčiai gali dar labiau apsunkinti jau dabar didelį spaudimą patiriančią sistemą – ilginti eiles, kelti daugiau nežinomybės pacientams ir apsunkinti paslaugų prieinamumą regionuose.

❗ Sveikatos sistemos bendruomenė nekvestionuoja kontrolės ar atsakomybės būtinybės. Klausimas keliamas dėl to, ar siūlomi pokyčiai yra pakankamai pagrįsti, proporcingi ir tinkamai įvertinti pacientų, gydymo įstaigų bei visos sistemos požiūriu.

Būtent todėl viešą interesą ginanti European Life Science & Knowledge Institute sutelkė 111 pacientų organizacijų, gydymo įstaigų, medikų draugijų, profesinių sąjungų, asociacijų bei kitų sveikatos sistemos dalyvių bendram kreipimuisi į Lietuvos Respublikos Seimą su prašymu nepritarti siūlomiems įstatymų pakeitimams ir grąžinti juos tobulinti iniciatoriams.

Sveikatos sistemos sprendimai anksčiau ar vėliau paliečia kiekvieną iš mūsų – kviečiame nelikti abejingiems ir dalintis šia žinia!

Buvo nepaprastai gera dirbti su Jovita vienoje komandoje - kai sutampa požiūris, rūpintis pacientais 10 x lengviau 💪🦷Vil...
15/05/2026

Buvo nepaprastai gera dirbti su Jovita vienoje komandoje - kai sutampa požiūris, rūpintis pacientais 10 x lengviau 💪🦷
Viliuosi, dar dirbsim kartu 🤗

„Geras specialistas gydo. Stipri komanda – užtikrina rezultatą. Tačiau ar burnos priežiūros specialistai iš tiesų dirba kaip komanda? Kokį vaidmenį čia atlieka kompetencijos ir tarpusavio santykiai? Apie tai – pranešime „Komandinio darbo reikšmė odontologijoje: kaip kompetencijos formuoja gydymo efektyvumą“, – sako burnos higienistė Jovita Beržinė.

Jos paskaitą ir dar daug kitų pranešimų išgirsite kongrese Druskininkuose 📲 https://odontologurumai.lt/event/tarptautinis-kongresas-odontologijos-kompasas-2026/

01/05/2026

Tikrai ne panacėja implantai.
Visgi apmaudu, kai nesėkmę dėl nepakankamos priežiūros patyrę pacientai skleidžia aplinkai neigiamą naratyvą apie šį gydymo būdą.
Raktas į sėkmę - sąmoningas paciento požiūris ir atsakingas, į ilgalaikį ir stabilų rezultatą orientuotas gydytojas, kuris nenuolaidžiaudamas laikosi gydymo protokolų.
Beje, šiandienai įprastą implantaciją jau turėtų pakeisti gidinė (daug pažangesnis, tikslesnis metodas), tad, jei kam aktualu, kreipkitės ten, kur taikomas būtent toks gydymo būdas.

17/04/2026

Jei kam nors dar abejoja dėl ortodontinio gydymo kapomis - paklausykite 🦷

Skanaus, velykautojai! 🐣🐇🪻
05/04/2026

Skanaus, velykautojai! 🐣🐇🪻

MKN (mano kuklia nuomone 🙂)Nubalsuota už bendradarbiavimą - Neringos savivaldybė 🤝 KUL. Gerai? Einamuoju momentu - tikra...
29/03/2026

MKN (mano kuklia nuomone 🙂)
Nubalsuota už bendradarbiavimą - Neringos savivaldybė 🤝 KUL. Gerai? Einamuoju momentu - tikrai taip, nes Neringos PSPC situacija su dabartine valdysena apverktina, ir pokyčiai būtini 😔
Čia pritiktų anekdotas. Gydytojas: “Kur Jums skauda?”, pacientas: “Darbe. Man labai skauda darbe..” 🤕
Ką išgirdau posėdžio metu:

☑️ numatyta PSPC perėmimo data - 2027.01.01 (vadinasi, darbuotojams skaudės dar ilgokai - kantrybės 😢)

☑️ medicinos personalo atlyginimai kils, nes po reorganizacijos teks laikytis tai reglamentuojančių teisės aktų (patvirtinimas, kad šiuo metu yra toleruojamas tų pačių teisės aktų nesilaikymas; profsąjungos atstovai, atkreipėte dėmesį?😏)

☑️ skubios medicininės pagalbos teikimas įvardijamas kaip neįmanomas/neracionalus/neįperkamas (jei kas nors sakė, kad ~1 mln. šiai savivaldybei per daug, netikėkit 😉)
O bet tačiau - vistiek nesuprantu. Kodėl negalima tokios pagalbos teikimo realizuoti bent per skubios pagalbos kabinetą, kurio veikla paremta šeimos gydytojo kompetencijos apimtimi? Juk teigiama, jog būnant po KUL sparnu tų žmogiškųjų išteklių užtektų? 🧐 Arba kodėl negalima pamėginti sukurti būtent šiam kraštui tinkamą skubios pagalbos paslaugų teikimo modelį tariantis ir bendradarbiaujant su GMP? 🤔 Arba patys sugalvokite, kaip - tam ir esate aukščiausio lygio profesionalai, politikai, administratoriai, turintys galimybę, teisę ir prievolę dėl žmonių gerovės derėtis ir su SAM, ir su VLK ir su kitais partneriais 🤓
Nes gi sunku man suvokti, kaip, tarkim, insulto ištiktam žmogui bus pradėtas teikti reikiamas gydymas per pirmąją auksinę valandą, kuomet idealiu atveju, kai ta vienintelė GMP komanda yra vietoje, vien transportavimas tiek ir užtruktų 😥

☑️ registracija paslaugoms - per bendrąjį centrą. Valio, pagaliau!!! 🥳 Nes labai labai stebina pačių tarybos narių nesuvokimas, jog galimybė bet kada pasiskambinti šeimos gydytojui yra civilizuotame pasaulyje senokai išgyvendintas gydytojo darbo trukdis ir stipri korupcijos apraiška. Ne pacientas skambina gydytojui, o gydytojas - pacientui, ir tik tokiam, kuris yra užregistruotas nuotolio konsultacijai, ir kurio kreipimosi priežasties negali išspręsti joks kitas gydytojo komandos narys. Tai vadinama efektyviu darbo organizavimu. To labai reikėjo, KUL nuostata vienareikšmė, pritariu ir ploju katučių 👏 Dėl nedarbingumo pažymėjimų išdavimo aspektų nesiplėsiu - dar SoDra dėmesį atkreips.. 🫠

☑️ šeimos gydytojų krūviai ir pacientų aptarnavimo kol kas taškai nesikeičia. Kol kas 😉

☑️ slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus veikla esminiai nesikeičia, numatoma teikti šiek tiek didesnį paslaugų spektrą. Eilinis šeršelis dėl maitinimo kartosis tol, kol nebus rastas racionalus sprendimas (o jį rasti, vienok, įmanoma, tad tikėtina, ateityje KUL ras ir įgyvendins) 💪

☑️ fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugos plėsis (nepaaiškinta, kaip, tai turbūt tokiu atveju belieka tikėti ir laukti 🫠)

☑️ odontologinė priežiūra - stengsis, kad būtų užtikrinta. Na, tam užtikrinimui nėra ką daug fantazuoti - infrastruktūra sukurta, reikalingas gydytojo odontologo padėjėjas arba pagalbininkas, adekvatus darbo užmokestis bei padorus apgyvendinimas 🦷

Taip pat kelis kartus pakartota, kad dabartiniai susitarimai ir nutarimai galioja dabarčiai, po rinkimų kita taryba galės ateičiai spręsti savaip. Na na. Kažkoks keistas požiūris, nemanot?

Share your videos with friends, family, and the world

NERINGOS MIESTO TARYBOS NARIAMS  Neužilgo balsuosite už Neringos PSPC reorganizavimą, prijungiant jį prie KUL. Pasikarto...
24/03/2026

NERINGOS MIESTO TARYBOS NARIAMS

Neužilgo balsuosite už Neringos PSPC reorganizavimą, prijungiant jį prie KUL. Pasikartosiu, kad pati asmeniškai esu už stipresniojo globą, bet ne bet kokiomis sąlygomis.
Medikų paslaugos kainuoja, ir nereikia juokauti, kad tam pakanka PSDF lėšų ar kad jos teisingai paskirstomos. Savivaldybė privalo prisidėti ir skirti deramai. Deja, 2026 m. Sveikatos programai numatėte viso labo 758,3 tūkst. EUR — vos 2,33 % viso biudžeto. Taigi, Neringos sveikatos priežiūra - ir vėl mažiausias prioritetas.
Bet ne vien apie finansavimą tema.
“Gaudžiau” prieinamą informaciją apie numatomos reorganizacijos detales - deja, arba nemoku ieškoti, arba jos nebuvo pakankamai, nes dalis veiksmo vyksta už visuomenei užvertų durų. Ir neturiu aiškaus atsakymo, ar reorganizacija tikrai bus galimybė pagerinti šiuo metu teikiamų paslaugų modelį, ar pretekstas nusimesti atsakomybę?
O jūs, poryt balsuosiantys, turite? 🫵🏻

Minimumas, žemiau kurio nusileisti negalima:
☑️ Skubi medicininė pagalba ištisus metus — ne tik vasarą, ne tik kurorto svečiams.
☑️ Kokybiška, į prevenciją orientuota šeimos medicina, nepamirštant psichikos sveikatos svarbos.
☑️ Sparčiai amžėjančios bendruomenės ilgalaikės priežiūros modelis, paslaugas „atnešant" į žmogaus namus, neužkraunant ant dabartinio slaugos ir palaikomojo skyriaus pečių socialinių funkcijų ir juolab neeikvojant savivaldybės biudžeto lėšų kitų savivaldybių gyventojų priežiūrai.

🔲 Fizioterapija, laboratorinė ir rentgeno diagnostika, odontologija — diskusijų objektai, šių sričių paslaugų organizavimas galimas ir kitoks nei dabar, tačiau būtinas aiškumas: kaip visgi bus, kad ta taip nepalankiai geografiškai atskirta bendruomenė ir ištisus metus kviečiami atvykti svečiai savalaikiai gautų reikiamas ir kokybiškas sveikatos paslaugas?
🟥 Beje — ar fizioterapijos įranga ir patalpos tikrai pritaikytos pilnavertei PSDF lėšomis apmokamai reabilitacijai, ar labiau primena kažkieno asmeninį SPA? 🫠

Būsimo sprendimo svoris ir poveikis didžiulis. Sėkmės.

Buvau užsukusi pasilabinti su buvusiais kolegomis Neringos PSPC, o jie mane pasitiko nuostabia žinia:įstaigos darbuotoja...
22/03/2026

Buvau užsukusi pasilabinti su buvusiais kolegomis Neringos PSPC, o jie mane pasitiko nuostabia žinia:
įstaigos darbuotojai įkūrė savo profesinę sąjungą! 👏
Ką tai reiškia?
Ilgai lauktą vienybę atstovaujant savo teisėtus reikalavimus. Ir labai tikiuosi - elementarią pagarbą iš tų, kurie moka bendrauti tik iš galios pozicijos. Nes neabejotinai naujoji organizacija sieks lygiavertės partnerystės formuojant Neringos sveikatos sistemos ateitį ir su ja teks skaitytis 🤓
Šaunuolė Brigita Li, kad užsispyrei ir padarei tai! 💪
Linkiu ko geriausios kloties visiems Neringos PSPC darbuotojams, palaikiusiems idėją ir prisijungusiems prie PS, visa dūšia ir širdim esu su Jumis 🤗

Pagrindinės medikų profesinės sąjungos veiklos sritys paprastai apima šias kryptis:

Darbo sąlygų gerinimas 🏥
Atlyginimų ir socialinių garantijų gynimas 💰
Darbuotojų teisių atstovavimas ⚖️
Kolektyvinės sutartys ir derybos 📄
Profesinių interesų gynimas valstybės lygmeniu 🏛️
Narių konsultavimas ir informavimas 📢
Socialinė ir profesinė parama 🤝

Daugiausia mokinių, turinčių sveikus dantis,registruota Palangos mieste (42 proc.), bet Neringa atsilieka labai nedaug (...
20/03/2026

Daugiausia mokinių, turinčių sveikus dantis,
registruota Palangos mieste (42 proc.), bet Neringa atsilieka labai nedaug (41,2 proc.) 🙂
Šaunu, bet tikiu, kad gali būti visas 💯 tų procentų!
Pasistenkim, nes tai tikrai įmanoma! 🪥😬💪
Su pasauline burnos sveikatos diena! 🦷🦷🦷

Naujausi duomenys rodo, kad nors Lietuvos vaikų burnos sveikatos situacija pamažu gerėja, tik kiek daugiau nei trečdalis...

Address

-
Nida
-

Opening Hours

Monday 08:00 - 20:00
Wednesday 08:00 - 20:00
Thursday 08:00 - 20:00
Friday 08:00 - 17:00

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Neringos odontologas posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share

Category