11/04/2026
balandžio 11dienos Molėtų r. Verbiškių biblioteka
Eksponuojama fotomenininko Jono Danausko fotografijų paroda ,,Gyvenimas yra kelionė".
Kviečiame apsilankyti 🖼
Autoriaus žodis apie parodą:
Geriausias draugas kelionėje - fotoaparatas. Su juo imi ne tik dairytis ir žiopsoti, jis verčia pamatyti. Vaizdais pavirtę įspūdžiai atveria galimybes ir įvairiausias prasmes jais pasidalinti.
Turiu fotoaparatą nuo 1960 m. Tęsėsi mokslai, išbandžiau keletą profesijų. Tik 1980 m. pasiryžau išbandyti fotografo dalią. Ja mėgaujuosi iki šiol.
Minties leidykla 1984 m. išleido mano pirmąją knygutę „Molėtu rajonas“ su Algirdo Meilaus tekstais. Per keturis dešimtmečius iliustravau per pusantro šimto fotografinių leidinių, tarp jų virš keturiasdešimties fotoalbumų kietais viršeliais. Džiaugiuosi bendradarbiavimu su rašytojais Vladu Braziūnu, Rimantu Vanagu, Valdemaru Kukulu, Mykolu Karčiausku, Selemonu Paltanavičium, Leonardu Grudzinsku, Petru Panavu, žurnaliste Egidija Lekavičiene, miškininku prof. Remigijum Ozolinčium, gamtininku ir rašytoju Bronium Šablevičium.
Per tuos derlingus metus teko dirbti vairuotoju (nuvažiavau virš milijono kilometru), vadybininku, fotografu ir fotoalbumų sudarytoju.
Teko eksponuoti keletą foto parodų Vilniuje: tuometės Fotomeno draugijos salone. Verkių rūmuose, Lietuvos Seime, Saugomų teritorijų tarnyboje, Aplinkos ministerijoje. Taip pat Utenoje, Raseiniuose, Šiauliuose, Mosėdyje, Anykščiuose, Rietave, Varšuvoje, Gdanske, Pekine. Ši kukli parodėlė Molėtuose yra bene trečioji. Pagal maloniai bibliotekos pasiūlytą lokaciją suskirsčiau ją į penkias temas: Molėtai, Baltija, Šiaurė, Kažkur toli ir Lietuva.