29/01/2026
MSSGN klubas bendradarbiaudamas su Marijampolės specialiųjų globos namų bendruomene bei Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejumi, 2025 m. rugsėjo 24 d. pakvietė į savo pirmąjį informacinį – pažintinį žygį „Pilietinės istorijos takais“, kuris skirtas pilietiškumo ugdymui Marijampolėje, atitinkantis Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023 – 2025 veiksmų planą.
PROJEKTO TIKLSAS
Prisidėti prie Marijampolės savivaldybės bendruomenės narių pilietiškumo ugdymo, pasitelkiant bendruomenės forumą pilietiškumo svarbos tema, diskusiją su savivaldos atstovu(-ais), Marijampolės miesto istorinių objektų pažinimą ir savanoriškos veiklos organizavimą. Įgyvendinus projekto tikslą tikimasi, kad pagerės ne mažiau 50 projekto dalyvių socialinis atsakingumas ir 10 asmenų aktyvumas įsitraukiant į savanoriškas veiklas.
PROJEKTO VEIKLOS APRAŠYMAS
Suorganizuotas informacinis-pažintis žygis Marijampolėje, kuris prasidėjo nuo Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus, kuriame veiklos dalyviai susipažino su muziejaus ekspozicijose teikiama informacija, dalyvavo informaciniame seminare apie Lietuvos prezidento Kazio Griniaus istoriją ir pilietiškumo svarbą Lietuvos praeityje ir šiomis dienomis. Seminaro pabaigoje, skatinant dalyvių pilietiškumą organizuojama viktorina, susijusi su pilietiškumo klausimais, o jos nugalėtojai apdovanoti specialiomis projekto aprangomis, atspindinčiomis pilietiškumą (Lietuvos vėliava, specialūs užrašai, Lietuviška simbolika ir pan.). Po šios viktorinos prasidėjo žygis, kuriame dalyviai aplankys Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo mažąją baziliką ir Marijonų vienuolyną, Marijampolės poezijos parką, J. Basanavičiaus aikštę ir joje esantį paminklą, skirtą Lietuvos kalbai ir susipažino su šių projektų istorija ir svarba. Tuomet žygio dalyviai aplankė Marijampolės savivaldybės administraciją, kurioje vyko susitikimas ir diskusija su Marijampolės savivaldos atstovu vicemeru a. Visockiu pilietiškumo svarbos tema. Po to žygis tęsėsi per P. Butlerienės kačių kiemelį ir kitus senamiesčio lankytinus objektus, toliau aplankant Marijampolės traukinių stotį, kuri švenčia savo 100 metų ir susipažinome su jos istorija. Iš stoties keliaujama į Bulotų namus, kuriuose išklausomas trumpas pristatymas apie ekspozicijas ir krašto istoriją. Tuomet keliaujama į Vytauto parką, kuriame visi dalyviai fotografuojasi pilietinėje nuotraukoje, su Lietuvos vėliavomis, specialiomis projekto aprangomis, skirtomis pilietiškumui skatinti, prie Vytauto didžiojo paminklo. Nuo čia žygis tęsiamas į Ramybės parką, kuriame išklausoma istorija apie Lietuvos partizanus, projekto dalyviai pagerbia tylos minute asmenis, kovojusius už Lietuvos nepriklausomybę. Žygis baigiamas bendru maisto gaminimu, kuriuo siekiama skatinti dalyvių bendruomeniškumą, pagalbą, pagarba ir supratimą. Pasidalinus maistu visi dalyviai dalinosi žygio refleksija apie pilietiškumo svarbą ir krašto istoriją. Žygyje dalyvavo 90 asmenų, iš kurių 28 senyvo amžiaus, 50 - asmenys su negalia, 12 savanorių. Viso žygio metu, dalyviai buvo skatinami padėti žygyje dalyvauti socialiai pažeidžiamiems asmenims ir taip skatinamas padedančių asmenų pilietiškumas ir socialinė atsakomybė.
PROJEKTO NAUDA IR REZULTATAI
Projekte dalyvavo 90 asmenų, iš kurių 28 senyvo amžiaus, 50 - asmenys su negalia, 12 savanorių. Projekto dėka pagerės tikslinės grupės narių pilietiškumas, aktyvumas įsitraukiant į socialiai atsakingas veiklas, žinios apie savo krašto istorinius objektus ir noras dalyvauti savanoriškose veiklose. Bendruomenės nariai tapo aktyvesni, pilietiškesni, labiau padedantys vieni kitiems ir socialiai atsakingesni labiau pažeidžiamoms asmenų grupėms. Pagausėjo bendruomeninės organizacijos narių ir savanorių, 5 nauji aktyvūs nariai.
Bendra projekto vertė, Eur 1924 Eur.
Projektą finansavo LR Socialinė apsaugos ir darbo ministerija.