25/12/2018
Malonu, kad Meškos šikna ir žiemą sulaukia lankytojų :D
"Dvyliktą valandą susitikom Marcinkonyse prie lankytojų centro ir kartu su parko gide patraukėme link Marcinkonių bažnyčios. Būtent nuo jos ir prasidėjo šio kaimelio augimas nutiesto geležinkelio link. Einant link Meškos šiknos pelkės praėjome Klonių kalną (Gaidžių kopą). Turbūt svarbiausias maršruto taškas ir buvo ši pelkė. Nieks tiksliai nežino, kaip atsirado jos pavadinimas, bet spėjama, kad kadaise tai buvo miškų apsupta labai gūdi ir tamsi vieta. Susikivirčiję kaimiečiai supykę čia siųsdavo savo priešininkus, t.y. į tamsumą ir gūdumą kaip meškos… Dabar pelkės apylinkės praretėjusios ir šviesesnės, bet pavadinimas išlikęs.
http://www.musekautas.lt/?p=10438
Pelkės žiemą nebylios, sukaustytos šalčio, apsnigtos. Ne daug ką čia ir bepamatysi. Tačiau estetiškai pasakiškas žiemiškas jų peizažas ne mažiau už vasarinį džiugina akis."
Atrodo, kuo toliau, tuo labiau stinga laiko. Ir jei kur nors išsiruoši, tai iš paskutiniųjų stengiesi aplėkti ir apžiūrėti kuo daugiau. Ne išimtis ir ši kelionė, kuri pradžioje planuota buvo visai kitaip. Pirmiausia maršruto stotele numatytas Čepkelių raistas, toliau Skroblaus pažin...