04/06/2026
Skapiškio gyventojai prieš metus surinko net 306 parašus ir kreipėsi į savivaldybę dėl vandentiekio bei nuotekų tinklų įrengimo. Tačiau, kaip paaiškėjo tarybos posėdyje, jų prašymas iki šiol neatsispindi planuose.
Tarybos narė Genė Žilinskienė priminė apie gyventojų iniciatyvą ir tiesiai paklausė: „Ar šitie parašai nieko nereiškia?“
Tuo metu opozicijos lyderė Eglė Blaževičienė atkreipė dėmesį, kad gyventojų mažėjimas negali būti argumentas atsisakyti būtinų investicijų: „Mažėjant gimstamumui gyventojų nedaugės nei kaimuose, nei miesteliuose, nei visame Kupiškio rajone.“
Politikė taip pat priminė, kad Skapiškis šiandien yra vienintelis seniūnijos centras, neturintis centralizuotų nuotekų tinklų: „Dar priminsiu Šimonis, ten buvo įvestos nuotekos. Tada irgi kalbėjo, kad bus nuostolinga, bet dabar visi džiaugiasi, o jūsų įmonė dirba pelningai.“
Kalbant apie planuojamus senelių namus Skapiškyje, E. Blaževičienė pabrėžė: „Taigi vartotojų atsiras. O savivaldybės įmonė turi užtikrinti lygias galimybes visiems gyventojams, ypač kai yra surinkta tiek daug parašų.“
Skapiškio žmonės pagrįstai tikisi ne paaiškinimų, kodėl negalima, o sprendimų, kaip tai padaryti.
Genė Žilinskienė Eglė Blaževičienė
Norintys gyventi civilizuotai, o ne tupyklų amžiuje, Skapiškio gyventojai Kupiškio rajono valdžios prašė jų miestelyje nutiesti vandentiekio ir nuotekų tinklus, bet nebuvo išgirsti. Mat yra dvi kliūtys: pirma, miestelyje turi daugėti gyventojų, o taip nėra; antra, gamta nuskriaudė mie...