29/04/2026
Biblooteka tai vieta,kur renkasi bendraminčiai.
Nuvilnijo bibliotekų savaitė, su visais renginiais ir susitikimais.
Naivių SAP balandžio 28 d. susirinko nemažas pulkelis žmonių pažinojusių ilgametę bibliotekininkę, tautodailininkę, saviveiklininkę Jadvyga Pajuodienę (1936-2023)
Anūkas Tomas Pajuodis, užaugęs tuose pačiuose namuose su Baba, geriausiai ją pažinojęs, surinko įdomiausius prisiminimus ir sudėjo į knygą. Knyga autobiografinė, skirta daugiau šeimai, bet labai gražus pavyzdys, kaip įamžinti savo artimą ir mylimą žmogų.
Tomas paskaitė keletą pastraipų iš knygos ir pasidalino prisiminimais.
Kadangi Jadvyga, visada dalyvavo kultūriniame gyvenime, vaidino, ilgą laiką dainavo moterų vokaliniame ansamblyje " Obelėlė,,.Ansamblio moterys padedant buvusei vadovei, dabar Kupiškio kultūros centro direktorės pavaduotojai kultūrai Rasai Drukteinytei atliko keletą dainų .Rasa pasidalino prisiminimais papasakojo apie pirmą pažintį su Jadvyga, apie jos pareigingumą ir asakingumą.
Gražių žodžių negailėjo buvusi ilgalaikė Naivių bibliotekos bibliotekinikė Milda Levickienė. Savo prisiminimais pasidalino Marytė Šližauskienė, Janina Drukteidienė.
Jauki prisiminimų popietė...
Minint bibliotekų savaitę, bibliotekininkė Daiva Tviskuvienė trumpai pristatė bibliotekos, kuri šiais metais mini 75-etį istoriją. Paskaitė keletą, taip pat buvusios bibliotekoninkės Palmos Akvilės Žibaitienės eilėraščių.
Na, o Jadvyga žvelgė iš ekrano...