Kauno „Saulės“ gimnazija

Kauno „Saulės“ gimnazija Bendrojo lavinimo mokykla.
(213)

Birželio 9 dieną 2D klasės mokiniai ir su anglų kalbos mokytojomis S. Milčiūte ir I. Drazdavičiūte tęstinį STEAM bei kul...
11/06/2026

Birželio 9 dieną 2D klasės mokiniai ir su anglų kalbos mokytojomis S. Milčiūte ir I. Drazdavičiūte tęstinį STEAM bei kultūrinių mainų projektą bendradarbiaujant su Hiratsukos “Konan” gimnazija apibendrino Lietuvos švietimo muziejuje.

Veiklų metu pasitelktas fenomenais grįsto ugdymo metodas, įsisavintas TŪM projekto praktikų metu. Tai padėjo suformuoti refleksijos praktiką, pabaigus kūrybiškumo ugdymo etapą anglų kalbos pamokose pagrindinio ugdymo programoje.

Vykdant fenomenais grįsto ugdymo veiklą, birželio 9 d. 2F klasės mokiniai kartu su rusų kalbos mokytoja Marina Nenachova...
11/06/2026

Vykdant fenomenais grįsto ugdymo veiklą, birželio 9 d. 2F klasės mokiniai kartu su rusų kalbos mokytoja Marina Nenachova, vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Stoniene ir klasės vadove Rita Vaivadiene dalyvavo prasmingoje ir įtraukiančioje edukacinėje veikloje – pabėgimo žaidime, vykusiame Sugiharos namų muziejuje.
Žaidimo metu mokiniai atliko įvairias užduotis, sprendė galvosūkius ir ieškojo užuominų, susijusių su Japonijos diplomato Chiunės Sugiharos gyvenimu bei veikla. Tokiu būdu jie ne tik aktyviai įsitraukė į veiklą, bet ir artimiau susipažino su svarbiais Antrojo pasaulinio karo istorijos faktais.
Mokiniai sužinojo apie išskirtinę Chiunės Sugiharos misiją: rizikuodamas savo karjera ir asmeniniu saugumu jis išdavė tranzitines vizas ir taip padėjo išgelbėti tūkstančius žydų. Ši istorija tapo puikia proga kalbėtis apie žmogiškumą, drąsą ir atsakomybės svarbą.
Apsilankymas muziejuje paliko daug gerų emocijų ir įspūdžių. Mokiniai ne tik praplėtė savo žinias apie Chiunę Sugiharą ir jo kilnią veiklą, bet ir suprato, kad vieno žmogaus ryžtas bei pasirinkimai gali pakeisti daugelio žmonių likimus.
Ši edukacinė patirtis buvo ne tik naudinga ir įdomi, bet ir įkvepianti visiems jos dalyviams.

Įgyvendinant fenomenais grįstą ugdymą, birželio 5 d. 2F klasės mokiniams, kartu su klasės vadove Rita Vaivadiene ir geog...
08/06/2026

Įgyvendinant fenomenais grįstą ugdymą, birželio 5 d. 2F klasės mokiniams, kartu su klasės vadove Rita Vaivadiene ir geografijos mokytoja Ingrida Valasevičiene, pamokos vyko netradicinėje aplinkoje – Vištyčio regioniniame parke, kur visos pamokos natūraliai susijungė tarpusavyje: matematika padėjo suprasti skaičiavimus realioje aplinkoje, lietuvių kalba ir literatūra – išreikšti mintis apie matytus vaizdus, užsienio kalba – lavinti kalbėjimą, chemija – susieti teoriją su gamta, o ekonomika ir geografija – geriau suvokti aplinką bei jos ryšius su žmogumi, todėl ši diena buvo įdomi ir įsimintina, leidusi pamatyti, kaip visi mokomieji dalykai yra susiję tarpusavyje. Tai buvo ne tik pamokos kitaip, bet ir gražus dar vieno mokyklinio etapo – 10 klasės užbaigimas, kupinas draugystės, bendradarbiavimo, bendrų patirčių, išmoktų pamokų ir džiaugsmo dėl pasiektų rezultatų bei gautų apdovanojimų.

Birželio 3 d.  2G klasės mokiniai vyko į Lietuvos Energetikos instituto organizuojamą edukaciją „Kietasis biokuras ir jo...
04/06/2026

Birželio 3 d. 2G klasės mokiniai vyko į Lietuvos Energetikos instituto organizuojamą edukaciją „Kietasis biokuras ir jo tyrimai". Lietuvos energetikos instituto Degimo procesų laboratorijos edukacinės programos praktinių užsiėmimų metu mokiniai susipažino su įvairių su degimu susijusių eksperimentų pavyzdžiais. Moksleiviai sužinojo, kaip mokslininkai analizuoja degimo produktus ir ką tyrimo rezultatai pasako apie procesą („druskų deginimas“) ir kokią įtaką jie daro renkantis biokurą.

Gegužės 29-30 d. 1C klasės mokiniai kartu su klases vadove Ieva Ilickiene ir fizikos mokytoja Skirmante Vardauskaite dal...
04/06/2026

Gegužės 29-30 d. 1C klasės mokiniai kartu su klases vadove Ieva Ilickiene ir fizikos mokytoja Skirmante Vardauskaite dalyvavo stovyklėlėje „Mes - 1C klasė“. Pirmiausia, šios stovyklos tikslas buvo ugdyti organizacinius įgūdžius, nes patys mokiniai pasiskirstę grupelėmis organizavo stovyklą: vieni sprendė logistinius dalykus, kiti maisto klausimus, treti planavo veiklų laiką. Stovyklos metu mokiniai turėjo bendrystės laiką: komandinius žaidimus, maisto gamybą kartu, maudymąsi tvenkinyje, jaukų laiką prie laužo. Šis savaitgalis padėjo tapti dar artimesniais ir labiau pasijausti viena didele komanda. Džiaugiamės įvykusiu nuotykiu!

Tarptautinis jaunimo susitikimas Marienberge 2026 m. gegužės 26 d. – birželio 2 d. Marienberge vyko tarptautinis jaunimo...
04/06/2026

Tarptautinis jaunimo susitikimas Marienberge
2026 m. gegužės 26 d. – birželio 2 d. Marienberge vyko tarptautinis jaunimo seminaras „Internationale Jugendbegegnung in Marienberg: Gemeinsam die Zukunft gestalten“, kuriame dalyvavo jaunimas iš Lietuvos, Vokietijos, Rumunijos ir Vengrijos. Lietuvai atstovavo KTU gimnazijos ir Kauno „Saulės” gimnazijos II klasių mokiniai. Seminaro metu dalyviai diskutavo apie Europos ateitį, bendruomeniškumą ir kūrybiškumą. Tarptautinėse grupėse jie kūrė idėjas, ieškojo sprendimų aktualioms visuomenės problemoms ir dalijosi savo kultūrine patirtimi. Didžiausias dėmesys buvo skirtas kūrybinėms dirbtuvėms Wiesbadeno meno muziejuje, kuriose jaunimas kūrė ateities vizijas ir meninius projektus. Savaitės pabaigoje šie darbai buvo pristatyti parodoje. Projektas suteikė galimybę ne tik tobulinti kalbinius ir bendradarbiavimo įgūdžius, bet ir užmegzti naujas tarptautines draugystes bei geriau pažinti Europos kultūrų įvairovę. Projekto metu jaunuoliai aplankė Wiesbadeno ir Dortmundo miestus bei susipažino su jų istorija.

Gegužės 27d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete vyko respublikinė mokslinė - praktinė konferencija „Laisvės ...
02/06/2026

Gegužės 27d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete vyko respublikinė mokslinė - praktinė konferencija „Laisvės vertybė ir kritinis mąstymas“, kurioje dalyvavo akademinės bendruomenės atstovai, šalies mokytojai ir mokiniai. Jaunuoliai, bendradarbiaudami su dėstytojais ir mokytojais, rengė pranešimus, analitinius - tiriamuosius darbus pasirinkdami skirtingus pateikimo būdus ir metodus. Mūsų gimnazijos mokiniai parengė ir pristatė du įdomius pranešimus. 2D klasės mokiniai Paulius Dručiūnas ir Aidas Balsevičius tyrinėjo temą „Vidinė stoikų laisvė antikinėje Graikijoje ir Romos imperijoje“ (mokytoja Neringa Zaveckienė). 3A klasės mokiniai Ieva Glebauskaitė ir Haris Milčius dalinosi įžvalgomis tema „Atsakomybė laisvėje: ar įmanoma būti laisvam be atsakomybės kitam?“ (mokytoja Neringa Zaveckienė). Įdomu tai, kad svarbiausias konferencijos dalyvius vienijantis elementas – gyvas žodis - skambėjo ypač įtaigiai, stipriai ir emocionaliai kalbant tokia mūsų laikmečiui opia ir jautria tema. Žavėjo dėstytojų, mokytojų ir mokinių gebėjimas įdomiai ir skirtingai kalbėti apie tą patį – laisvę ir kritinį mąstymą.

Džiaugiamės gausiu būriu I-III gimnazijos klasių mokinių, kurie konferencijoje domėjosi filosofine mintimi ir buvo puiki palaikymo komanda mūsų pranešėjams. Nuoširdžiai dėkojame visiems, pranešėjams ir dalyviams, mokytojoms Neringai Zaveckienei ir Laimai Motiejūnienei už prasmingą veiklą, bendrystę ir budrumą, nes, anot Tomo Džefersono, „laisvės kaina yra budrumo būtinybė“.

Plačiau: https://www.kaunosic.lt/laisves-vertybe-ir-kritinis-mastymas-vdu-politikos-mokslu-ir-diplomatijos-fakultete-susitiko-mokslininkai-mokytojai-ir-mokiniai/

Nuo Gardos ežero iki Milano katedros skliautų.Gegužės 23–27 dienomis 2A klasės mokiniai, keletas tėvelių ir klasės vadov...
29/05/2026

Nuo Gardos ežero iki Milano katedros skliautų.
Gegužės 23–27 dienomis 2A klasės mokiniai, keletas tėvelių ir klasės vadovė Ina Karosevičienė leidosi į įspūdžių kupiną pažintinę kelionę po saulėtąją Italiją. Vos nusileidę po skrydžio lėktuvu, pradėjome pažintį šią šalį nuo jaukaus Bergamo ir vaizdingų Garda ežero pakrančių.
Kelionės metu mokiniai lankėsi Bergamo senamiestyje, grožėjosi Sirmione, o vėliau, skrosdami bangas laivu, aplankė spalvinguosius Lazisės ir Bardolino miestelius. Šios akimirkos leido ne tik pasimėgauti gamta, bet ir pajusti tikrąją Itališką dvasią.
Antroji kelionės dalis buvo skirta Italijos mados ir kultūros sostinei – Milanui. Čia mokiniai aplankė svarbiausius istorinius objektus: Didingąją Milano Duomo katedrą, Garsųjį „La Scala“ teatrą ir jo muziejų, interaktyvų Leonardo da Vinči mokslo ir technologijų muziejų, istorines San Lorenzo kolonas, Sforcų pilį bei nuostabaus grožio parką, įspūdingas architektūrinio paveldo kapines (Cimitero Monumentale).
Išvykos metu mokiniai buvo gidais, domėjosi istorija, architektūra, legendomis, tobulino viešojo kalbėjimo įgūdžius, stiprino anglų kalbos žinias. Grįžome namo su pilnu bagažu žinių, nuotraukų ir nepamirštamų prisiminimų! Dėkojame tėveliams, išleidusiems keliauti ir prisidėjusiems prie kelionės organizavimo.

Šiandien mūsų gimnazijos bendruomenė džiaugėsi itin svarbiu ir įkvepiančiu susitikimu – mus aplankė viešnia iš Vokietijo...
28/05/2026

Šiandien mūsų gimnazijos bendruomenė džiaugėsi itin svarbiu ir įkvepiančiu susitikimu – mus aplankė viešnia iš Vokietijos partnerinės mokyklos (Martin-Luther-King-Schule Marl Gesamtschule der Stadt Marl) direktorė Claudia Buchartowski! 🇩🇪🤝🇱🇹
Vizito metu turėjome progą ne tik pasidalinti kasdieniais džiaugsmais, bet ir prie apskrito stalo aptarti labai svarbius ateities planus. Pagrindinis susitikimo akcentas – dar glaudesnis tarptautinis bendradarbiavimas. 🌍 Esame tikri, kad ši tarptautinė draugystė atvers naujus kelius mūsų mokiniams plėsti akiratį ir drąsiai žengti į pasaulį. 💡
Nuoširdžiai dėkojame direktorei Claudiai už šiltą vizitą, pasidalinimą gerąja patirtimi ir prasmingą dialogą. ✨

Gegužės 21 d. į Kauno Ąžuolyno viešąją biblioteką susirinko net 25 moksleivių projekto „Design. Engineer. Construct! Lit...
26/05/2026

Gegužės 21 d. į Kauno Ąžuolyno viešąją biblioteką susirinko net 25 moksleivių projekto „Design. Engineer. Construct! Lithuania (DEC LT)“ komandos iš septynių Lietuvos mokyklų. Jau septintąjį sezoną vykstančio projekto dalyviai visus mokslo metus projektavo ir kūrė KTU Jaunimo laisvalaikio centras teritorijoje esančios Kapitoniškių stovyklos ateities viziją, siūlydami kūrybiškus, inovatyvius ir tvarius architektūrinius sprendimus.
Renginio metu komandos pristatė savo parengtus projektus, dalijosi idėjomis, kūrybiniais sprendimais bei projektavimo proceso patirtimis. Vėliau vyko apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo įvertintas mokinių kūrybiškumas, komandinis darbas ir įdėtos pastangos.
Renginio pradžioje į projektą sugrįžo buvusi DEC LT dalyvė, dabar jau Kauno technologijos universitetas studentė ir Kauno „Saulės“ gimnazija absolventė Ugnė Bačinskaitė. Ji pasidalijo savo patirtimi projekte, papasakojo apie studijas universitete bei paskatino moksleivius drąsiai siekti savo tikslų ir nebijoti kūrybinių iššūkių.
Šiais mokslo metais Kauno „Saulės“ gimnazijai DEC LT projekte atstovavo dvi komandos, sudarytos iš 2F, 2H, 3H ir 3K klasių mokinių. Gimnazistai kartu kūrė pastatų vizijas, demonstravo atsakingą požiūrį į darbą, gebėjimą bendradarbiauti ir kūrybiškai spręsti įvairias projektavimo užduotis.
Nuoširdžiai dėkojame Sofijai Vaitkevičiūtei, Emilijai Butkutei, Kajui Česiūnui, Ūlai Kandrotatei, Gabrielei Kederytei, Redui Pečkiui, Gabijai Sakalauskaitei ir Viljamui Visockiui už motyvaciją, atsakingą darbą, įdėtas pastangas ir atsidavimą šiam projektui.
Projektą koordinavo anglų kalbos mokytoja Lina Šeškauskaitė.

Address

Savanorių Prospektas 46
Kaunas
44209

Opening Hours

Monday 07:45 - 16:30
Tuesday 07:45 - 16:30
Wednesday 07:45 - 16:30
Thursday 07:45 - 16:30
Friday 07:45 - 15:45

Telephone

+37037424438

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Kauno „Saulės“ gimnazija posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Kauno „Saulės“ gimnazija:

Share

Category