22/05/2026
🧡 Apie Nacionalinį savanorystės standartą – su tauragiškiais! 🌿
Šiandien mūsų regiono koordinatorė Inga Rusinaitė-Vaitkuvienė Tauragės renginyje, kuriame susibūrė vietinių nevyriausybinių organizacijų atstovai, savanoriai ir savivaldos žmonės – visi, kuriems rūpi savanorystė, bendruomeniškumas ir prasmingas žmonių įsitraukimas. 🤝 Diskusijoje kalbėjome apie savanorystės galimybes Lietuvoje, motyvaciją savanoriauti bei tai, kaip kurti kokybišką ir auginti padedančią savanorystės kultūrą. ✨
Renginį pradėjo Daivos Petrauskienės pranešimas apie savanorystės teisinį reglamentavimą ir įtraukties galimybes. 📚 Begalo žavimės ir džiaugiamės apie jūsų pasidalinimu ir skatinimu įtraukti į savanorystę žmones su negalia, įvairiais sunkumais. Gera girdėti apie kvietimą skatinti jų stiprybes, pasitikėjimą savimi. Ypač kai susitikime savo patirtimi ir realiais pavyzdžiais dalinasi organizacijos.
Vėliau savo asmenine patirtimi dalijosi Tauragės maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė – jos pasakojimas priminė, kad savanorystė dažnai tampa ne tik pagalba kitam, bet ir stipriu žmogišku ryšiu. 💬🫶
Diskusijos metu pristatėme ir Nacionalinį savanorystės standartą – įrankį, kuriam svarbiausia kokybiška, aiški ir žmogų auginanti savanorystės patirtis tiek organizacijoms, tiek savanoriams. 🧩 Džiaugiamės atvirais pokalbiais apie tai, kaip standartas gali būti pritaikomas skirtingose organizacijose ir bendruomenėse. 🌍
Ačiū Tauragės rajono savivaldybė ir ypač Giedrei Kaveckienei už šiltą priėmimą ir bendrystę ☀️🧡
Plačiau apie Nacionalinį savanorystės standartą:
savanoryste.com
Projektas „Savanorių koordinavimo kokybės gerinimas“ finansuojamas pagal Šveicarijos Konfederacijos ir Lietuvos Respublikos bendradarbiavimo programos sritį „Pilietinis įsitraukimas“, skatinančią savanorystės plėtrą ir aktyvų visuomenės dalyvavimą valstybės gyvenime.