27/05/2026
SVARBU TĖVAMS: IŠMOKA VAIKUI GALI BŪTI MOKAMA IR SULAUKUS PILNAMETYSTĖS
Primename, išmoka vaikui gali būti mokama iki 23 metų, jeigu pilnametis asmuo mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose, kai kartu vykdoma bendrojo ugdymo programa.
Svarbu žinoti:
kad vaikui sulaukus 18 metų, dėl tolesnio išmokos skyrimo reikia pateikti naują prašymą.
Kur kreiptis:
✅Elektroniniu būdu per SPIS sistemą (www.spis.lt);
✅Atvykus į savo gyvenamosios (deklaruotos) vietos seniūniją.
Kas gali kreiptis:
dėl išmokos skyrimo po 18 metų gali kreiptis vienas iš vaiko tėvų (įtėvių), bendrai gyvenančių asmenų, globėjas (rūpintojas) arba pats pilnametis asmuo, turintis teisę gauti išmoką.
Kokių dokumentų reikia:
jeigu asmuo, sulaukęs 18 metų mokosi bendrojo ugdymo įstaigoje – pažymos iš mokymo įstaigos pateikti nereikia, tačiau jeigu mokosi profesinio mokymo įstaigose, reikalinga pažyma iš mokymosi įstaigos, kad asmuo mokosi pagal bendrojo ugdymo programą.
Svarbu:
Jei prašymas pateikiamas vėliau, priklausanti išmoka gali būti išmokėta atgaline data, tačiau ne ilgiau nei 12 mėnesių nuo kreipimosi.