Klaipėdos rajono švietimo centras

Klaipėdos rajono švietimo centras Klaipėdos rajono švietimo centras (toliau Centras) įsteigtas 2006 m. sausio 2 d. Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos 2005 m. gruodžio 1 d. sprendimu Nr. T11-313.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr.T11-313 patvirtinti Centro nuostatai, pagal kuriuos Centras tapo Savivaldybės biudžetine švietimo įstaiga, teikianti pagalbą mokiniui, mokytojui, ugdymo institucijai ir kitų kategorijų darbuotojų grupių veiklai. Centras yra juridinis asmuo, turi savarankišką balansą, antspaudą, sąskaitas Lietuvos Respublikos įregistruotuose bankuose bei paramos ga

vėjo statusą. Centras už savo veiklą atsiskaito savivaldybės Tarybai, Centro darbą koordinuoja ir priežiūrą vykdo Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius. Centras akredituotas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2014-10-24 įsakymu Nr. V-961 „Dėl institucijų, vykdančių mokytojų ir švietimo pagalbą teikiančių specialistų kvalifikacijos tobulinimą, veiklos akreditacijos“. Akreditacijos pažymėjimas AP Nr. 060. Pažymėjimas galioja iki 2019 m. spalio 23 d. Pagrindinės veiklos rūšys – kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas, kodas 85. 59.; švietimui būdingų paslaugų veikla, kodas 85. 60; kita informacinių technologijų ir kompiuterių paslaugų veikla, kodas 62. 09. Centro veiklos paskirtis – vadovaujantis švietimo būklės vertinimu, ugdymo įstaigų vidaus įsivertinimo bei išorės vertinimo rodikliais bei atsižvelgus į visuomenės švietimo poreikius, nustatyti ilgalaikius ir trumpalaikius švietimo tikslus bei uždavinius rajone, apibrėžti prioritetus ir priemones uždaviniams vykdyti. Pagrindinės centro veiklos: programų ir projektų rengimas, koordinavimas ir administravimas, pedagogų ir kitų suaugusiųjų kvalifikacijos tobulinimas, mokytojų metodinės veiklos organizavimas, socialinio ir emocinio ugdymo rajono ugdymo įstaigose diegimas, Trečiojo amžiaus universiteto steigimas ir mokymų organizavimas, konsultavimas.

Tvarios idėjos, jaunieji tyrėjai ir bendruomenės vienybė – Gargždų miesto gimtadienio šventėjeBirželio 3 dieną Gargždų J...
04/06/2026

Tvarios idėjos, jaunieji tyrėjai ir bendruomenės vienybė – Gargždų miesto gimtadienio šventėje

Birželio 3 dieną Gargždų Jaunimo parke vyko renginys, skirtas Gargždų miesto gimtadieniui paminėti. Šventės metu buvo įrengtos jaunimo erdvės, pristatomos įvairios veiklos, kvietusios bendruomenę įsitraukti, pažinti ir kartu kurti miesto ateitį.
Renginyje aktyviai dalyvavo ir savo veiklas pristatė „Vaivorykštės“ gimnazija, kryptingai įgyvendinanti Tvaraus ugdymosi mokyklos idėjas. Iu universitetinės klasės mokiniai lankytojams pristatė tiriamuosius ir eksperimentinius darbus, kuriuose atsiskleidė jų kūrybiškumas, tyrinėjimo gebėjimai ir atsakingas požiūris į aplinkosauginius iššūkius. Šie projektai buvo rengiami visus mokslo metus – mokiniai konsultavosi su įvairių dalykų mokytojais, nuosekliai dirbo dalyvaudami Klaipėdos universiteto STEAM centro veiklose, gilino tyrimų atlikimo, duomenų analizės, modeliavimo bei rezultatų pristatymo kompetencijas.

Didelio susidomėjimo sulaukė tyrimas apie miesto triukšmo reguliavimo galimybes, naudojant skirtingų tipų sieneles, gyvenant šalia magistralinių kelių. Mokiniai analizavo triukšmo mažinimo sprendimų efektyvumą ir jų pritaikymo galimybes miesto aplinkoje. Taip pat buvo pristatytas ekologinio miesto automobilio maketas, tyrimais grįstas projektas apie tvaraus sporto galimybes Gargždų mieste, sukurti aplinkai draugiški šviestuvai, nagrinėtas plastiko pritaikymas įvairiuose inžineriniuose sprendimuose.
Renginio dalyviai susipažino ir su kitais originaliais mokinių darbais: „Mažosios Lietuvos tradiciniai valgiai: kultūros ir chemijos sąsajos“, „Egzoskeletas“, „Gargždai, kuriuos verta atrasti“, „Klaipėdos rajono gamtos ir kultūros paveldas – tvaraus turizmo perspektyvos“. Visi projektai sulaukė didelio lankytojų dėmesio – mokiniai profesionaliai komentavo savo darbus, pristatė tyrimų rezultatus ir argumentuotai atskleidė ekologinius bei tvaraus vystymosi aspektus.

Ypatingą renginio atmosferą kūrė muzikiniai pasirodymai. Skambėjo tvarūs liaudiški instrumentai – ragai, skudučiai. Vienas pasirodymas išskirtinis – muzika buvo atliekama naudojant plastikinius kibirus. Renginio nuotaiką papildė populiarios lietuviškos dainos.
Šiltą ir vieningą atmosferą kūrė visos mokyklos bendruomenės susitelkimas – renginyje dalyvavo administracijos atstovai, mokytojai, mokiniai ir svečiai. Bendruomenę sveikino mokyklos direktorė Rasa Mašurinienė, linkėdama jauniesiems tyrėjams neprarasti smalsumo, kūrybiškumo ir tikėjimo savo idėjomis.
Jaunuosius tyrėjus taip pat sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerės Violeta Riaukienė ir Ligita Liutikienė. Jos pasidžiaugė mokinių iniciatyvumu, atliktų tyrimų aktualumu ir palinkėjo ateityje tęsti tiriamąsias veiklas, dar daugiau dėmesio skiriant projektams, susijusiems su Gargždų miestu, jo aplinka, tvariu vystymusi bei bendruomenės poreikiais.

Renginio metu savo įžvalgomis apie aplinkosaugos aktualijas dalijosi Klaipėdos rajono savivaldybės ekologė bei Seimo nario Alvydo Mockaus padėjėja Vaida Račkauskienė. Ji pabrėžė mokinių atliekamų tyrimų svarbą šiuolaikinėje visuomenėje, mokyklos bibliotekai perdavė vertingų leidinių apie aplinkosaugą, o jauniesiems tyrėjams įteikė Seimo nario kvietimą apsilankyti Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos komiteto posėdyje.
„Vaivorykštės“ gimnazija vykdo „Erasmus+“ projektą „Tvaraus vystymosi mokykla“, todėl tokios veiklos tampa prasminga ugdymo proceso dalimi ir suteikia mokiniams galimybę mokytis per tyrimus, bendradarbiavimą bei praktinę veiklą. Mokiniai didelę pagalbą gavo iš mokytojų ir KU STEAM centro dėstytojų, todėl dėkojame visiems, padėjusiems rinkti medžiagą, konstruoti, modeliuoti ir įgyvendinti tyrimais grįstas idėjas.

Už renginio organizavimą dėkojame mokyklos tarptautinių projektų darbo grupės narėms – biologijos mokytojai Raimondai Kundrotienei ir I klasių kuratorei Ilonai Malakauskienei. Už muzikinius intarpus – muzikos mokytojai Jūratei Surblienei, už įamžintas akimirkas – dailės mokytojui Gintautui Našlėnui, renginio vedėjams IIi klasės mokiniams Gretai Grikšaitei ir Jonui Samoškiui, už pagalbą renginio metu – IIb klasės mokiniui Edvinui Kazlauskui ir mokyklos autobuso vairuotojui Jonui Srėbaliui.
Tokie projektai įrodo, kad tvarumas prasideda nuo idėjų, kurios mokykloje virsta realiais sprendimais. Bendruomenės susitelkimas, mokinių iniciatyvumas ir mokytojų palaikymas kuria aplinką, kurioje auga atsakingi, kūrybiški ir ateities iššūkiams pasirengę jauni žmonės.

Tarptautinių projektų darbo grupės vardu
Mokytoja Diana Butkutė
Nuotraukos Gintauto Našlėno

„Erasmus+“ projektas „Įtraukus bendruomeniškumas tvarumo praktikų plėtojimui“: Klaipėdos rajono švietimo centro ir TAU a...
04/06/2026

„Erasmus+“ projektas „Įtraukus bendruomeniškumas tvarumo praktikų plėtojimui“: Klaipėdos rajono švietimo centro ir TAU atstovų darbo stebėjimo vizitas Maltoje

2026 m. gegužės 28–31 dienomis Klaipėdos rajono švietimo centro ir Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) atstovai dalyvavo keturių dienų darbo stebėjimo mobilume. Vizitas vyko Valetoje, Maltoje. Projekto dalyvius priėmė ne pelno siekianti organizacija „Blue Door Education“. Šis vizitas yra „Erasmus+“ KA122-ADU projekto „Įtraukus bendruomeniškumas tvarumo praktikų plėtojimui“ 2025-1-LT01-KA122-ADU-000316336) dalis.

Pažintis su priimančiąja organizacija
Savo mobilumą pradėjome lūkesčių bei laukiamų mokymosi tikslų aptarimu, po kurio sekė išsami pažintis su priimančiosios organizacijos „Blue Door Education“ taikomais neformaliojo švietimo modeliais ir gerąja patirtimi. Ši organizacija teikia nemokamas raštingumo, kalbų ir gyvenimiškų įgūdžių ugdymo programas pabėgėliams bei atskirtį patiriantiems ir pažeidžiamiems asmenims. Suaugusiųjų švietimo kokybę čia užtikrina daugiau nei 45 aktyvūs savanoriai, kurių amžius svyruoja nuo 16 iki 76 metų, ir 3 nuolatinai dirbantys darbuotojai.
Nuoseklios organizacijos pastangos socialinės įtraukties srityje buvo aukštai įvertintos – „Blue Door Education“ tapo 2025 m. „EPALE Malta“ apdovanojimų nugalėtoja geriausio neformaliojo ir bendruomeninio suaugusiųjų mokymosi kategorijoje.

Mobilumo veiklos ir geroji patirtis
Didžiausia šio darbo stebėjimo vizito vertė – galimybė pasinerti į kasdienį organizacijos gyvenimą ir mokytis iš praktikos.
Vizito metu susipažinome su edukaciniais procesais, skirtais pabėgėlių ir kitų pažeidžiamų grupių integracijai. Stebėjome, kaip organizuojami anglų kalbos mokymai pabėgėliams, atsižvelgiant į jų realias gyvenimo aplinkybes, mokymosi galimybes ir individualius poreikius. Taip pat domėjomės edukacinėmis veiklomis, kurios vyksta ne tik organizacijos patalpose, bet ir už jos ribų – atviruose centruose bei saugiuose namuose.
Matėme, kaip organizacija siekia sudaryti sąlygas mokytis tiems asmenims, kuriems dėl šeiminių, socialinių ar kitų aplinkybių dalyvauti veiklose būtų sudėtinga. Pavyzdžiui, organizuojamos specialios „Mums-and-Bubs“ klasės, kuriose mamos gali mokytis, o jų vaikai tuo metu prižiūrimi savanorių. Taip pat stebėjome darbą su vyresnio amžiaus asmenimis ir sužinojome, kokiu būdu organizuojama jų globa bei kasdienė pagalba.
Siekdami geriau suprasti ekologinio sąmoningumo ir tvarios gyvensenos ugdymo galimybes, domėjomės „VX-Foundry“ iniciatyva. Joje suaugusieji mokomi antrinio daiktų panaudojimo, lavinami jų praktiniai siuvimo, siuvinėjimo ir kiti kūrybiniai įgūdžiai.
Taip pat susipažinome su organizacijos taikomais darbo organizavimo sprendimais. Lankomumas registruojamas naudojant QR kodus, o mokymų kokybė nuolat vertinama pasitelkiant besimokančiųjų apklausas.

Mokymosi rezultatų įprasminimas
Intensyvų mobilumą užbaigėme bendru aptarimu, kuriame įsivertinome, ką išmokome, kokių patirčių parsivežame ir kaip jas galėsime pritaikyti savo darbe. Šis vizitas leido iš arti pamatyti, kaip švietimas gali padėti atskirtį patiriantiems žmonėms ne tik įgyti naujų įgūdžių, bet ir mažinti psichologinę įtampą, stiprinti pasitikėjimą savimi, jaustis reikalingiems bei oriems.
Grįžtame su naujomis idėjomis ir aiškesniu supratimu, kaip svarbu kurti atviras, bendruomeniškas ir žmogui artimas mokymosi galimybes. Tikime, kad ši patirtis bus naudinga Klaipėdos rajono švietimo centrui ir TAU, toliau plėtojant tvarias, įtraukias ir mokymąsi visą gyvenimą skatinančias veiklas mūsų rajone.

Netradicinė literatūros pamoka Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijojeBirželio 2 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos I...
02/06/2026

Netradicinė literatūros pamoka Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje

Birželio 2 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IIf ir IIh klasių mokiniai lankėsi Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje ir dalyvavo netradicinėje lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje „Čia – žaidybinis teatras“. Ją vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aurelija Daugėlienė.

Pamokoje literatūra buvo nagrinėjama ne tik skaitant ir aptariant tekstus, bet ir pasitelkiant žaidybinio teatro elementus. Mokiniai analizavo instaliacijas: aiškinosi kompoziciją, tiesiogines ir simbolines daiktų reikšmes, ieškojo sąsajų su literatūros kūriniais ir jų veikėjais. Atlikdami užduotis, gimnazistai turėjo pagrįsti savo pasirinkimus, įvardyti kūrinio kontekstą, aptarti keliamą idėją ir jos aktualumą šiandien.

Viena iš užduočių buvo skirta žmogaus santykiui su gamta ir kultūra aptarti. Mokiniai svarstė, kaip ši tema atsiskleidžia literatūroje ir kasdieniame gyvenime. Vėliau savo pastebėjimus pristatė klasės draugams.

Pamoka parodė, kad literatūros kūrinius galima nagrinėti įvairiais būdais – siejant tekstą su vaizdu, daiktais ir konkrečiomis situacijomis. Toks metodas mokiniams padėjo geriau suprasti grožinę literatūrą, pagrįsti savo nuomonę ir drąsiau ją išsakyti.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Robertas Šlioževičius

Kelionė laiku „Knygnešio kelias“: mokiniai patyrė spaudos draudimo laikų iššūkiusBirželio 1 dieną 12 Gargždų „Vaivorykšt...
02/06/2026

Kelionė laiku „Knygnešio kelias“: mokiniai patyrė spaudos draudimo laikų iššūkius

Birželio 1 dieną 12 Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių dalyvavo patyriminėje edukacinėje veikloje „Kelionė laiku: Knygnešio kelias“, kurios metu nusikėlė į 1864–1904 m. lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį ir praktiškai patyrė to meto žmonių išgyvenimus, pasirinkimus bei riziką.

Ši veikla – tai praėjusiais mokslo metais vykdyto projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ tęstinumas. Tuomet I klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje „Kelionė laiku“ veikloje, skirtoje pažinti kuršių genties istoriją ir gyvenimo būdą, o šiemet istorinis pažinimas buvo tęsiamas atsigręžiant į lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį ir knygnešių veiklą.

Renginys organizuotas bendradarbiaujant su Gargždų krašto muziejumi. Ruošiantis veiklai pirmiausia buvo aplankytas Knygnešių muziejus Ustronėje, įsikūręs Krekenavos regioniniame parke. Mokytoja Diana Butkutė bendravo su muziejininku ir turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su knygnešystės istorija – sužinojo apie lietuviškų knygų gabenimo būdus, knygnešių bendradarbiavimo tinklą, leidinių slėpimo vietas bei kasdienes rizikas.

Remiantis muziejininko Audriaus Daukšos pastebėjimais, mokiniams buvo parengtas pristatymas su nuotraukomis ir autentiškais pasakojimais apie to laikotarpio kaimo žmonių pasiaukojimą tiek gabenant, tiek slepiant lietuvišką spaudą.

Veiklos dalyviai simboliškai persikėlė į 1890 metus – apsivilko laikotarpio detales primenančiais drabužiais, pasirinko anuometinius vardus ir įsitraukė į istorinį vaidmenų žaidimą.
Mokiniai dalyvavo trijose stotelėse. Pirmoje jų reikėjo per pasienį pergabenti draudžiamas lietuviškas knygas, paslėptas maišuose su dvigubu dugnu – taip buvo atkartojami tikrieji knygnešių metodai. Antroje stotelėje mokiniai keliavo į bažnyčios koplyčią, kur naudodami kirilicą ir vadinamąją graždanką rašė malonės laišką ispravnikui, prašydami leisti skaityti lietuviškas knygas ir tikėdamiesi, kad kunigas perduos jų prašymą. Trečioje stotelėje buvo atkurta daraktorinė mokykla. Čia mokiniai skaitė ištraukas iš laikraščio „Varpas“ ir imitavo slaptą susibūrimą, prisidengdami gimtadienio švente tuo atveju, jei netikėtai pasirodytų žandaras.

Pasibaigus veikloms visi susirinko refleksijai – sugrįžo į šiandienos realybę ir aptarė patirtį. Mokiniams buvo užduoti klausimai, kuri stotelė pasirodė pavojingiausia, ką žmonės darė siekdami išsaugoti lietuvių kalbą ir ar buvo verta rizikuoti. Mokinių atsakymai parodė, kad toks praktinis istorijos pažinimas leidžia giliau suprasti praeities įvykius. Jie išskyrė riziką pasienyje ir slaptose mokyklose, akcentavo nusivylimą, jog net prašymą teko rašyti kirilica, ir įvertino žmonių pasiaukojimą – daugiau nei keturis dešimtmečius lietuviai atkakliai gabeno iš Rytų Prūsijoje spausdintas knygas, kūrė knygnešių tinklą ir steigė slaptas daraktorines mokyklas.

Renginį organizavo mokytojos Diana Butkutė, Ilona Malakauskienė, muziejininkė ir mokytoja Regina Šiūrytė-Šimelienė. Scenarijų renginiui parengė ir konsultavo mokytoja Ingrida Jančauskienė.
Nuoširdžiai dėkojame mokytojams, padėjusiems pasirengti veiklai –iRitai Batečko, Rasai Jurgaitienei, bei mokytojui Gintautui Našlėnui, kuris užfiksavo renginio akimirkas.

Ši kelionė laiku tapo ne tik tradicinės veiklos tęstinimo tradicija, bet ir netradicine istorijos pamoka, gyvu priminimu apie lietuvių tautos atkaklumą saugant savo kalbą, kultūrą ir tautinę tapatybę.

Mokytoja Diana Butkutė
Nuotaukos Gintauto Našlėno

Pirmieji žingsniai pedagogo kelyje: įkvepiančios patirtys ir mentorių svarba Džiaugiamės galėdami pasidalinti šiltais įs...
02/06/2026

Pirmieji žingsniai pedagogo kelyje: įkvepiančios patirtys ir mentorių svarba

Džiaugiamės galėdami pasidalinti šiltais įspūdžiais iš „Būsimųjų pedagogų klubo“ veiklų 2025–2026 mokslo metais. Šiais mokslo metais į klubo veiklas aktyviai įsitraukė 19 merginų iš Gargždų „Vaivorykštės“ ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijų. Per šį laikotarpiu mūsų klubo narės turėjo išskirtinę galimybę iš arti susipažinti su pedagogų darbu, pamatyti šios profesijos užkulisius bei patys trumpam tapti mokytojais. Nors švietimo sričių įvairovė plati, pastebime, kad populiariausia pedagoginė kryptis, kurią labiausiai nori „pasimatuoti“ mokiniai, vis dar išlieka ikimokyklinis ugdymas.

Praktinės patirtys: nuo darželio šurmulio iki atradimų mokykloje

Klubo narės įgijo neįkainojamos patirties dirbdamos su pačiais mažiausiais net trijuose darželiuose: Gargždų lopšelyje-darželyje „Naminukas“, Gargždų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ ir Priekulės vaikų lopšelyje-darželyje. Čia mokinės aktyviai įsitraukė į edukacines veiklas: mokė vaikus pažinti skaičius, lauke organizavo nuotaikingus judriuosius žaidimus, kurie sulaukė didžiulio vaikų susidomėjimo.
Būsimosios pedagogės ne tik taikė teorines žinias, bet ir demonstravo išskirtinį kūrybiškumą. Pasitelkusios interaktyvias priemones, padėjo vaikams įtvirtinti žinias apie šv. Velykas bei Vasario 16-osios šventę. Be to, merginos padėjo mokytojoms ruoštis projektinėms veikloms, susipažino, kuo remiantis sudaromi ilgalaikiai bei trumpalaikiai pamokų planai. Buvo be galo gera stebėti, kaip per trumpą laiką augo merginų pasitikėjimas savimi, kaip drąsiai ir šiltai jos bendravo su vaikais, kurdamos gražų, pasitikėjimu grįstą ryšį.

Dar viena klubo narė, vykdžiusi veiklas Gargždų „Kranto“ progimnazijoje ir stebėjusi pradinių klasių mokytojos darbą, dalijosi įspūdžiais apie tai, kokie nuoširdūs, atviri ir žingeidūs yra pradinukai. Praktinio mokytojo darbo stebėjimo metu ji suprato, kaip įdomu ruoštis pamokoms ir kiek daug yra galimybių mokymosi procesą paversti interaktyviu. Mokinė džiaugėsi galimybe po pamokų likti klasėje: padėti vaikams ruošti namų darbus, kartu žaisti edukacinius žaidimus ir tapti tikra vyresniąja patarėja. Tokių pat vertingų patirčių pradiniame ugdyme klubo nariai sėmėsi ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje.

Psichologo kabinete ir matematikos pamokose

Veiklos neapsiribojo vien tradiciniu ugdymu. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje mokinės stebėjo mokyklos psichologo darbo ypatumus. Jos sužinojo, kam naudojamos asociatyvinės kortelės, kaip atrodo įprasta psichologo darbo diena ir su kokiais iššūkiais susiduriama kasdienybėje, sprendžiant vaikų emocines problemas.
Džiugu, kad ir „Vaivorykštės“ gimnazijos matematikos mokytojas sutiko pasidalinti savo darbo užkulisiais su Būsimųjų pedagogų klubo nare. Paaiškėjo, kad ne tik mažiesiems, bet ir vyresniųjų klasių gimnazistams labai patinka, kai pamokos dalį veda bendraamžis. Klubo narė padėjo mokiniams spręsti sudėtingas matematines lygtis – tokia pagalba itin vertinga, kai mokytojui tiesiog „neužtenka rankų“ per trumpą 45 minučių pamoką asmeniškai prieiti prie kiekvieno mokinio.

Šios įvairiapusės veiklos leido Būsimųjų pedagogų klubo nariams susipažinti su skirtingais švietimo specialistų vaidmenimis – nuo ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokytojų iki psichologo ar tiksliųjų mokslų pedagogo darbo specifika. Įgytos patirtys ne tik praplėtė mokinių akiratį, bet ir suteikė galimybę praktiškai išbandyti savo jėgas, o tai, tikimasi, prisidės prie drąsesnio tolimesnio profesinio kelio pasirinkimo.

Mokytojo pavyzdys – stipriausia motyvacija

Stebint mokinių entuziazmą ir matant jų nuveiktus darbus, dar kartą įsitikiname, kokia svarbi yra praktinė patirtis dar mokyklos suole. Tačiau svarbiausias veiksnys, lemiantis šių patirčių sėkmę – tai įkvepiantis mokytojo mentoriaus pavyzdys.

Nuoširdžiai dėkojame mokytojams mentoriams:
• Neilitai Budninkaitei, Gargždų „Kranto“ progimnazijos pradinių klasių mokytojai;
• Vaidai Tiškuvienei, Priekulės vaikų lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo mokytojai;
• Ievai Songailienei, Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ ikimokyklinio ugdymo mokytojai;
• Vaidai Žalgirienei, Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojai;
• Jurgitai Kasputytei-Žadeikienei, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos pradinių klasių mokytojai;
• Neringai Gerdauskytei, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos psichologei;
• Giedriui Žemaičiui, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos matematikos mokytojui.

Ačiū už Jūsų skirtą laiką, kantrybę, vertingus patarimus ir tikėjimą jaunaisiais – galbūt jau visai netrukus būsimais kolegomis. Jūsų atvirumas ir noras dalintis asmenine patirtimi yra didžiausia dovana bei paskatinimas augančiai ateities pedagogų kartai. Būtent tokios patirtys ir tokie mokytojai įkvepia jaunus žmones drąsiai žengti nelengvu, bet be galo prasmingu ir kilniu mokytojo keliu.

Gimnazistų darbai VILNIUS TECH „Ateities inžinerijos“ 9-ajame sezoneJau ne vienerius metus Gargždų  „Vaivorykštės“ gimna...
29/05/2026

Gimnazistų darbai VILNIUS TECH „Ateities inžinerijos“ 9-ajame sezone

Jau ne vienerius metus Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos kūrybingi mokiniai rengia projektinius darbus ir juos pristato pagal VILNIUS TECH nuotolinio ugdymo programą „Ateities inžinerija“.

Ši programa skirta 7–12 klasių mokiniams, besimokantiems bendrojo ugdymo mokyklose, praktiškai ugdyti inovacinius gebėjimus, apimančius kūrybiškumo, STEAM dalykų, šiuolaikinių technologijų ir antreprenerystės (verslumo) kompetencijas. Nuo 2017 metų programa nemokamai suteikia galimybę Lietuvos mokiniams rengti integruotus projektinius ar brandos darbus inžinerijos bei kitų STEAM sričių temomis, orientuotomis į realių aplinkos problemų tyrimą ir praktinių sprendimų paiešką.
Gegužės pabaigoje septyni „Vaivorykštės“ gimnazistų projektai sėkmingai įveikė komisijos atranką ir buvo pakviesti pristatyti savo darbus VILNIUS TECH. Projektiniams darbams vadovavo mokytojos: J. Gerulskienė, I. Tulabienė, R. Kundrotienė, V. Valaitytė-Ivachnenko ir J. Venckauskienė. Iš pradžių konkursui buvo pateikta apie 1000 projektų, o į finalinį etapą pateko tik apie 300.
Džiaugiamės, kad trys mūsų mokinių darbai pelnė prizines vietas ir apdovanojimus. Tematikoje „Filmo kūrimas išmaniuoju įrenginiu“ IIi klasės mokinės Anos Tomchuk sukurtas animacinis filmas „Loch Lomond“ pelnė nominaciją už „Geriausią grafiką“ ir LATGA įsteigtą piniginę premiją (darbo vadovė – biologijos mokytoja ekspertė R. Kundrotienė).

IIi klasės mokiniai Greta Grikšaitė ir Jonas Samoškis, pristatę darbą „Inovatyvi kvapus sugerianti atliekų talpa“, laimėjo III vietą (darbo vadovės – mokytoja ekspertė R. Kundrotienė ir mokytoja V. Valaitytė-Ivachnenko).

Aplinkos apsaugos tematikoje I vietą pelnė IIIb klasės mokinė Ema Auškalnytė su projektu „Statybinių medžiagų poveikio aplinkai mažinimas taikant Bacillus subtilis galimybes savaime gyjančio betono technologijoje“ (darbo vadovė – chemijos mokytoja metodininkė J. Gerulskienė).

Prasmingi bei dėmesio verti kiti projektai: „Kavos tirščių panaudojimo galimybės biokompozicinių medžiagų gamyboje – žingsnis link žiedinės ekonomikos“ – IVb klasės mokinės Meda Paulikaitė, Rusnė Pučkoriūtė ir IIIa klasės mokinys Domas Jaškevičius (darbo vadovės – mokytojos metodininkės J. Gerulskienė ir J. Venckauskienė, tematika „Aplinkos apsauga“), „Harmoningi aplinkai šviestuvai automatiškai veikiančiam tvariam apšvietimui“ – Iu klasės mokinės Violeta Vasychenko ir Ema Mockutė (darbo vadovė – mokytoja metodininkė J. Gerulskienė, tematika „Dizaino technologijos ir inovacijos“), „Išmanusis miesto automobilis – konceptinio modelio kūrimas“ – Iu klasės mokinės Erika Račkauskaitė ir Toma Drukteinytė (darbo vadovė – mokytoja ekspertė I. Tulabienė, tematika „Šiuolaikinis automobilis“), „Burbulinė vandens sienelė“ – IIi klasės mokinys Titas Rimdeika (darbo vadovė – mokytoja ekspertė R. Kundrotienė, tematika „Dizaino technologijos ir inovacijos“).

Didžiuojamės mūsų mokinių kūrybiškumu, atkaklumu ir gebėjimu ieškoti inovatyvių sprendimų aktualioms šių dienų problemoms. Dalyvavimas programoje „Ateities inžinerija“ suteikia galimybę ne tik gilinti dalykines žinias, bet ir ugdyti bendradarbiavimo, kritinio mąstymo bei viešojo kalbėjimo įgūdžius. Tikime, kad ši patirtis įkvėps mokinius ir ateityje drąsiai siekti savo tikslų bei kurti inovatyvią ateitį.

Gimnazijos geografijos mokytoja metodininkė
Jurga Venckauskienė

Nuotraukos J. Venckauskienės

Klaipėdos rajono švietimo centro darbuotojai ir Trečiojo amžiaus universiteto atstovai sėmėsi patirties ItalijojeKaip su...
28/05/2026

Klaipėdos rajono švietimo centro darbuotojai ir Trečiojo amžiaus universiteto atstovai sėmėsi patirties Italijoje

Kaip suvaldyti stresą ir išvengti perdegimo?

Klaipėdos rajono švietimo centras toliau sėkmingai tęsia veiklas Erasmus+ KA122-ADU projekte „Įtraukus bendruomeniškumas tvarumo praktikų plėtojimui“ (2025-1-LT01-KA122-ADU-000316336). Šių metų gegužės 11–16 dienomis rajono švietimo centro darbuotojai ir Trečiojo amžiaus universiteto savanorė vyko į tarptautinius mokymus Trapanyje (Sicilija, Italija), kuriuos organizavo Europass Teachers Academy. Kursų tema – „Gerovės kodas: energijos įrankiai ir proto bei kūno veikla savęs priežiūrai“ („The Well-Being Code: Energy Tools and Mind-Body Activities for Self-Care“).

Šių kursų tema šiandien aktuali kaip niekada. Gyvename greito tempo ir įtampos laikotarpiu, kai daugelis žmonių nuolat balansuoja ties perdegimo riba. Darosi vis sunkiau suvaldyti stresą, o laiko pasirūpinti savo fizine bei psichine sveikata lieka vis mažiau.
Mokymai tapo puikia erdve ne tik tobulėti, bet ir užmegzti vertingus tarptautinius ryšius. Kartu su mumis mokymuose dalyvavo pedagogai iš Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Prancūzijos, net iš egzotiškos salos šalia Madagaskaro, bei ligoninės administracijos atstovai iš Latvijos. Buvo be galo įdomu išgirsti, kokios švietimo naujovės taikomos kitose šalyse, pasidalinti, su kokiais iššūkiais susiduriame savo darbuose, ir atrasti bendrų sąlyčio taškų.
Kursų metu dalyviai įgijo vertingų žinių

Mokymų dalyviai gilinosi į esminius skirtumus tarp streso ir perdegimo. Remiantis R. Plutchik emocijų ratu, mokytasi atpažinti emocijas, suprasti jų intensyvumą ir fizinį atsaką mūsų kūne. Susipažinta su pozityviosios psichologijos principais – kaip orientuotis į žmogaus stiprybes, o ne silpnybes, bei į galimybes, o ne problemas. Išbandytos praktinės proto ir kūno intervencijos (MBIs): savimasažas, kėdės joga, gilaus kvėpavimo pratimai bei kūno nuskaitymo (Body Scan) meditacija, padedanti atpalaiduoti įtampą.

Esminis šio mobilumo tikslas – parsivežtomis žiniomis pasidalinti su Trečiojo amžiaus universiteto studentais bei mokyklų bendruomenių nariais. Įgyta patirtis bus pritaikyta praktinėse veiklose. Pritaikydami kvėpavimo praktikas mokysimės pratimų, padedančių greičiau įveikti stresą ir lengviau užmigti. Skatindami laimės hormonus dalinsimės žiniomis, kaip „apgauti“ smegenis ir pasigaminti serotoniną, net kai tą akimirką situacija visiškai neatrodo džiaugsminga. Ieškodami ryšio su gamta organizuosime tylos žygius gamtoje, padėsiančius susilieti su aplinka ir atkurti vidinę ramybę. Tobulindami emocinę higieną mokysimės nuoširdžiai padėkoti sau bei parašyti laišką, kuris padės išlaisvinti ir paleisti susikaupusias neigiamas emocijas.

Po šių kursų jaučiamės kur kas ramesni. Sužinojome daugybę naudingų pratimų, kaip sulėtinti beprotišką gyvenimo tempą ir lengviau įveikti iškilusias problemas. Juk kartais tiesiog užtenka pakeisti požiūrį – ir aplinka pasikeičia kartu su mumis!
Norime kuo plačiau dalintis šia gauta informacija su visais, kam rūpi sveikata ir gera savijauta. Turime mylėti ir rūpintis savimi, kad galėtume dar ilgai džiaugtis nuostabiu gyvenimu!

Gimnazistų tiriamųjų darbų konferencija ir stebino, ir džiuginoGargždų  „Vaivorykštės“ gimnazijoje Iu klasės gimnazistai...
28/05/2026

Gimnazistų tiriamųjų darbų konferencija ir stebino, ir džiugino

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje Iu klasės gimnazistai, kurie visus metus bendradarbiavo su Klaipėdos universiteto metodiniu STEAM centru, pristatė tiriamuosius darbus. Renginys pradėtas netradiciškai: Iu klasės mokiniai kartu su muzikos mokytoja metodininke Jūrate Surbliene tvariais instrumentais atliko muzikos kūrinį.

Gimnazistų komandos: dviese, trise ar keturiese – dar rudenį pasirinko dominančias temas ir kartu su mokytojais ar kuratoriais vykdė veiklas, kaupė informaciją ir paruošė pristatymus. Į STEAM Iu klasės mokinių tiriamųjų darbų konferenciją buvo pakviestos KU metodinio STEAM centro vadovė profesorė daktarė Aelita Bredelytė, KU Mokymosi visą gyvenimą centro vadovė dr. Simona Grigaliūnienė. Taip pat pranešimų klausėsi Gargždų „Minijos“ ir „Kranto“ progimnazijų 8 klasių mokinių grupės, jų mokytojai, mūsų gimnazijos kitų I klasių atstovai, tėvai, mokytojai. Tiriamojo darbo patirtimi dalijosi gimnazijos matematikos ir fizikos mokytoja ekspertė Ilona Tulabienė – skaitė pranešimą „Ornamentai ir dėsningumai Lietuvos tautiniuose drabužiuose“.

Nors visi darbai saviti, verti pagyrimų, sukurti prasmingi produktai – konferencijos pabaigoje įvardinti trys nominantai: 1. „Miesto automobilis“ (darbą atliko Erika Račkauskaitė, Toma Drukteinytė, vadovė – mokytoja Ilona Tulabienė); 2. „Tvaraus sporto galimybės Gargžduose“ (Emilija Atkočaitytė, Aurėja Vaičikauskaitė, Emilija Gaidel, darbo vadovai – Ilona Malakauskienė, Tomas Papievis, Giedrė Jakaitė, Sigita Balčiūnienė); 3. „Egzoskeletas“ (Aleksandras Baranauskas, Domas Grakauskas, darbo vadovai – Raimonda Kundrotienė, Darius Agintas).

Gimnazijos direktorė Rasa Mašurinienė džiaugėsi gražia konferencija, Iu gimnazistų ryškiu pokyčiu, dėkojo KU metodinio STEAM centro vadovei profesorei dr. Aelitai Bredelytei už vertingas bei įdomias pamokas gimnazistams bei mokytojams ir vylėsi tolimesnio bendradarbiavimo.

Visiems konferencijos dalyviams palinkėta stiprinti norą tyrinėti, kurti, atrasti, dalintis vertingomis idėjomis.

Informacijos sklaidos klubas
Nuotraukos pavaduotojos ugdymui Juditos Klimienės

STEAM patyriminė veikla „Tirk, atrask ir būsi pastebėtas“Gamta – tai ne tik žmogų supanti aplinka, bet ir neišsemiama pa...
21/05/2026

STEAM patyriminė veikla „Tirk, atrask ir būsi pastebėtas“

Gamta – tai ne tik žmogų supanti aplinka, bet ir neišsemiama pažinimo erdvė, kurioje ugdomi mokinių praktiniai gebėjimai, kritinis mąstymas bei kūrybiškumas. Būtent todėl STEAM ugdymo veiklos tampa itin svarbia šiuolaikinio ugdymo dalimi, skatinančia mokinius mokytis per patirtį, tyrinėjimą ir bendradarbiavimą. Viena iš tokių prasmingų veiklų – gamtos ir socialinių mokslų STEAM patyriminė diena „Tirk, atrask ir būsi pastebėtas“- vyko prie Juodosios pelkės.

Renginyje dalyvavo mokinių komandos iš Plungės rajono Žemaitijos kadetų Kulių gimnazijos skyriaus, Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio ir Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijų, Klaipėdos rajono Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos, Vežaičių pagrindinė mokyklos, Gargždų ,,Kranto“ ir ,,Minijos“ progimnazijų ir, žinoma, mūsų gimnazijos septintokų kamanda. Veiklos tikslas – skatinti mokinius praktiškai taikyti gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos žinias bei stiprinti bendradarbiavimo įgūdžius.

Renginys vyko gamtinėje aplinkoje, todėl mokiniai turėjo galimybę tiesiogiai stebėti, tyrinėti ir analizuoti gamtos objektus. Dalyviai lankė įvairius edukacinius punktus, kuriuose atliko praktines užduotis. Viename iš punktų „Medžio žievės raštas“ mokiniai tyrinėjo medžių žievių raštus, lygino jų paviršius, aptarė medžių rūšių skirtumus bei gamtos raštų įvairovę. Kūrybiškumą ir meninę raišką atskleidė veikla „Dainų ir eilėraščių pynė“, kurios metu dalyviai kūrė menines interpretacijas, siejančias gamtą, literatūrą ir muziką.

Vienas prasmingiausių veiklos punktų buvo skirtas pasaulinio garso gamtosaugininkei ir primatologei Birutei Marijai Galdikas atminti. Mokiniai, remdamiesi pateiktu aprašymu, turėjo atspėti, apie kokią iškilią moterį kalbama. Atlikdami kūrybines užduotis dalyviai kūrė penkių klausimų interviu „5 klausimai B. Galdikas“ arba rašė laišką pasauliui tema „M. Galdikas laiškas žmonijai“. Ši veikla skatino mokinius domėtis gamtosauga, biologine įvairove bei žmogaus atsakomybe už gamtos išsaugojimą ateities kartoms.

Didelio susidomėjimo sulaukė dirvožemio tyrimo užduotis. Mokiniai kasė dirvožemio duobę, analizavo jo sluoksnius, nustatinėjo dirvožemio sudėtį bei aptarė gamtinių sąlygų įtaką augalijai. Tokios praktinės veiklos padėjo geriau suprasti gamtos mokslų teoriją bei ugdė tiriamosios veiklos gebėjimus.

Kol mokiniai atliko užduotis, mokytojams buvo surengta meditacijos pamokėlė, skirta emocinei savijautai stiprinti ir vidinei pusiausvyrai puoselėti. Vėliau pedagogai dirbo grupėse, atliko įvairias komandines užduotis, dalijosi patirtimi bei ieškojo naujų ugdymo metodų.

Po aktyvių veiklų visi renginio dalyviai buvo pakviesti pietų. Tikra atgaiva po užduočių atlikimo buvo ledai.

Renginio pabaigoje buvo paskelbti komandinių veiklų rezultatai. Pirmąją vietą iškovojo ,,Vaivorykštės“ gimnazijos komanda ,,Ateities kūrėjai“, antrąją vietą pelnė ,,Minijos“ progimnazijos komanda ,,Minija“, o trečiąją – Vėžaičių pagrindinės mokyklos komanda,,Vėžiai“. Nugalėtojams buvo įteiktos saldžios dovanos – šakočiai bei atminimo suvenyrai. Kitų komandų dalyviai taip pat neliko neįvertinti – jie apdovanoti vaisių asorti rinkiniais.
Padėka buvo skirta ir mokytojams. Už aktyvų darbą, kūrybiškumą bei bendradarbiavimą pedagogams įteikti gimnazijos rašikliai ir simbolinė dovana – gėlė kalankė.

STEAM patyriminė veikla „Tirk, atrask ir būsi pastebėtas“ dar kartą įrodė, kad mokymasis gamtoje suteikia ne tik naujų žinių, bet ir stiprina bendruomeniškumą, kūrybiškumą bei motyvaciją pažinti pasaulį. Tokios veiklos skatina mokinius drąsiai tyrinėti, atrasti ir augti kaip atsakingoms, smalsioms bei kūrybingoms asmenybėms.
Po patyriminės veiklos refleksijos metu mokiniai ir mokytojai užrašė mintis, tad keletą paskaitykite: ,,Man buvo smagu, daug bėgiojome, užduotys buvo įdomios“, ,,Daug naujų dalykų sužinojau“, ,,Tai viena laukiamiausių veiklų, įtraukiančios užduotys, gera atmosfera“, ,,Gamta visų namai, sugrižome-namo. Puikus renginys, nemokamas varlių koncertas, skanus maistas, padėka organizatoriams ir mokyklos administracijai“.

O mes sakome: iki kitų metų.

Diana Vepštienė biologijos mokytoja metodininkė

Ugnė Ruibienė geografijos vyr. mokytoja

Address

Kvietinių Gatvė 30
Gargzdai
LT-96112

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Klaipėdos rajono švietimo centras posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Klaipėdos rajono švietimo centras:

Share