13/06/2026
Vakar buvo tiek daug visko, kad nespėjau padėkoti už galimybę būti kartu. Būti be kaukių, be sintetinių malonybių, be žeidžiandžio apsimetinėjimo. Kai susiburia tie, kurie iš tiesų nori būti, kažkas viduje prisipildo ir nurimsta. Veidą ima šildyti šypsena. Na žinote, ta, kurios nekontroliuojame. Ta, kuri atsiranda kai viskas yra taip, kaip ir turi būti. Tai sukūrė visi dalyvavę, visi, kurie negalėję atvykti buvo mintimis🙏
Didžiausias vakaro atradimas buvo Sutikti Žmogų. Sutikti Artūras Morozovas ir Gailę Garnelytę Artišokai. Matai juos šalia ir supranti, kad tik tokio atvirumo žmonės geba prakalbinti kitą žmogų, sukurti erdvę tikram susitikimui, padovanoti tokį dokumentinį kiną, tokią knygą...
Begalinis ačiū visiems, su kuriais turėjau džiaugsmo būti ir kurti. Net nesinori to vadinti darbu. Tai buvo malonė.
Prisiliesti prie Kultūros naktų Dusetose organizavimo buvo tikra dovana. Ir kaip gerai, kad Ieva Špūrienė pasiūlė jungtis prie LMTA Meno centras iniciatyvos (nors prisipažinsiu, kai vieną dieną panirsiu į tinginystės liūną, tikrai užblokuosiu Ievos numerį, nes ji visada sugalvoja kokią nors avantiūrą, kuri uždega lempeles akyse🙂💚).
Ačiū Kultūros centras Dusetų dailės galerija ir Alvydas Stauskas Vilija Visockienė Ramūnas Lisinskas, ačiū Zarasų Fausto Latėno meno mokykla ir Žaneta Aidietytė Svetlana Raugienė, ačiū Santalka Dusetiškiai ir Aldona Žiliukienė ir labai ačiū Rima Survilaitė. Smagu, kai yra žmonių neskaičiuojančių darbo valandų.
Mes kartu tikrai galime daug. Ir, man atrodo, didžiausias mūsų privalumas yra tas, kad visa tai vyksta be pompastikos, o iš tikro noro būti kartu ir kurti kartu, ne sau, Dusetoms💚
Nuotraukos: Vilijos Visockienės, Ievos Špūrienės ir Miglės Gaižiūtēs